Како се однесува кога ќе го одбиеш?

Дискусија во 'Секс' започната од sea-star, 2 ноември 2010.

 1. sea-star

  sea-star Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  дечки ги пребарав сите теми и не најдов оваква.на мене ми се има десено ова и да ви кажам дека ми беше многу непријатно еднаш го одбив и потоа тоа стана тема на една караница.сакам ваши мислења за ова.доколку има слична оваква тема извинете ме и се затвора :$
   
 2. Deni-f

  Deni-f Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  и јас го имам одбиено па ми се налути...но помина една недела јас и тој не зборувавме и се видов со него у кафич само здраво му реков и гледам после 15минути ми ѕвони и ми вели ај те молам да се видиме :D
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.891
  Јас досега го немам одбиено ич во оваа една година :rock:
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  103.415
  Зошто да го одбијам ?!
   
  На DenaM и starfish им се допаѓа ова.
 5. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  1.154
  Никогаш не ми се лути кога ќе го одбијам...се случувало многу пати а тој секогаш постапувал со големо разбирање...среќна сум што ме почитува во тој поглед :)
   
  На srci му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  пффф, да го одбијаааам? :o ноу веј :rofl:
  па има моменти кога ама ич не ми се сака, изморена сум и слично... ама после 5 минути жешки додири (од негова страна, демек ме убедува), си посакувам сама :lol:
  се сеќавам кога имав сесија минатат година, абе 2 недели умрев од учење, дење ноќе, загреотка бев. од 24 часа, јас буквално 20 часа учев. и си легнуваме со дечко ми, ама јас паѓам, не сум ни свесна, ми се спие ми се плаче... и тој почна да ме бакнува, и јас несакајќи се успав :lol: од што бев преморена. и наредната вечер тој ми го заврти грбот онака фино, и ми рече дека му се спиело |( , а јас ватрена до 100ка!
  ама затоа пак, е веќе третата вечер.... замислете :rofl:
  така да, веќе си знам, ако го одбијам, наредната вечер ќе ми врати, гарантирам :lol:
  а и нема потрба да го одбијам бе, си уживкам, убаво ми е... абе не можам без секс :rofl:
  (со исклучок на некои вонредни состојби, се разбира :$ )
  малку развелков со постот, ама тоа сум јас :lol:
   
  На srci му/ѝ се допаѓа ова.
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.773
  Допаѓања:
  64.157
  Пол:
  Женски
  Зошто да го одбијам кога на двајцата ни е убаво, а и после тоа сме подобро расположени :D
   
 8. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.752
  Допаѓања:
  35.367
  Одбиен маж - непосакуван маж. Или маж кој "не ти го дига" 8) :lol:

  Имало таков момент.
  Јбг, не се сите мажи техничари ем љубовџии на престол.
  Ми се налути, крекаше и беше крајно навреден (и јас би била).
  Сепак, ставот ми е дека, ако врската ги има сите елементи, а сексот чкрипи, нема шанси да останам.
  Сексуално битие сум, и можам секогаш да си најдам нели, подобар, што можда мене ќе ме одбие некад! :lol:
   
 9. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  104
  Еднаш го имам одбиено и тоа пред една недела,ама навистина неможев преморена од тренинг и ме викна кај него и ајде седевме и оп ете го врз мене ме бакнува,допира...итн :rofl: а јас мртва ладна и му кажав убаво ,срце неможам стварно преморена сум и се беше океј гледавме филм комедија се изнасмеавме и на пола филм јас заспав а тој ме покрил да не ми студи и си легнал до мене ...ех срцее :inlove: :$ :lol:
   
  На srci му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  го одбивам само кога имам менструација, а кога некогаш би го одбила знам дека ќе ме свати и ништо нема да рече срце е и затоа си го сакам оти секогаш ме разбира и почитува
   
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.509
  Мојот дечко не сум го одбила апсолутно никогаш, ниту ќе го одбијам.
  За илустрација, минатата недела имав секс со 39 темп. настината. И кога сум среќна и тажна и нервозна и со добиено јас имам СЕКС постојано со него.
  Ни на крај памет не ми паѓа да го одбијам.

  Претходните сум ги одбивала. Некогаш не ми било до тоа и сум се вадела на обрвски, нервоза, добиено или домашни проблеми. Лага до лага. Сите овие мали лаги се показатели само на едно - сексот не е доволно добар, па ги смислуваме, ем да го утешиме него, ем себеси. (со ретки исклучоци кога НАВИСТИНА нешто не е в ред).
  Како они реагирале?
  "Уживај срце, зарем јас сум со тебе само заради СЕКС, ми значиш и само ако те гушкам и гледам" - пред мене.
  "Оваа пак изведува, не ми дава, мамицата"... - пред другарите.
  Чиста вистина. Немојте да се залажувате дека не му е гајле, и те како им е гајле на машките кога ги одбивате , а најмногу им оди на нерви кога се употребува следново: Ти мене ме користиш само за ТОА, ме гледаш само како секс предмет!
  Ко вие него да не го користите за истото, во таа смисла.

  Ако сексот е одличен, нема потреба од одбивање на дечкото. ;)
   
  На srci, Mashni4ka, marama и 3 други им се допаѓа ова.
 12. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  Редовно го одбивам кога имам добиено, така што он си се научи и веќе не ни спомнува кога знае дека имам.Инаку за 7 години го имам одбиено само еднаш, па за чудо не изреагира лошо, само се облече и си легна на другата страна. Јас се осетив многу глупаво се расплакав и побарав да ми прости и да ме разбере. Може ќе ви е чудно, ама почесто он мене ме одбива, а мене ми е незгодно, па не навалувам :lol:
   
 13. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  Ни јас до сега не сум го одбила никогаш ... а и зошто кога на двајцата ни било убаво ... :wasntme:
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.101
  Се лути... Ама тоа е, башка ненаситен е, а мене секогаш кога ке се видиме не ми се прави тоа :tmi:
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.830
  Пол:
  Женски
  Koга добивам, знае прв, па така тоа не го сметам во одбивање, не сум рекла не, напротив, тогаш ќе добие квалитетен орален :$ А инаку не сум го одбила никогаш, немало никаква причина, да сум преморена, се да ме боли, тоа ме задоволува, од тоа оздравувам. Сум била во ситуација ко Трендафилче, со 39 температура, да му речам да ме земе, сработуваме, и пак ме враќа назад :lol:. тоа...
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.009
  Допаѓања:
  48.089
  Пол:
  Женски
  Е јас го одбив кога не можев повеќе. Не можев веќе да одам од што цело време само тоа правевме и еден ден стварно ми требаше пауза :$ Е јбг се е тренинг, па сега немам веќе проблеми немам намера да го одбијам.
   
 17. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  31
  се случува деновите кога имам добиено и кога ептен сум уморна,
  а он ме разбира, досега барем така е!
   
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  320
  Јас сум таа што имам бубачки во главата! навистина го жалам дечко ми, многу го одбивам, а тој полн со разбирање е секогаш, разговараме на таа тема, и знам дека јас сум проблемот, зошто не можам да се опуштам, и најчесто смислувам оправдувања од типот, не сакам секс ( веќе и заборавив какое убав секс, немам желба, ми се чини дека цел живот можам да поминам без тоа), па мензис, па 300 изговори! Знам дека грешам, и сакам да се поправам....дури и ми се чини дека сите проблеми што ги имам во врската ми се ради тоа! Значи да загреам столче и да ги решам работиве!............Како да се опуштам....?? Ахххх :@ Се мразам себеси, ахххх како да не сум од овој свет............. :@ :tmi:
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  103.415
  Ова одбивањево ми делува као вие да имате секс само ради него...па ај кога сте у расположение ќе го омрсите,кога не сте,ете се погодил денот врнело,па ви е преку глава од се и не ви се дава...
  А како може да не ви се дава?!
  У осталом,јас не давам,јас си барам и си земам.
   
  На srci, 1209, marama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Па не се сеќавам дека за овие неколку години го имам одбиено, затоа што не се сеќавам некогаш дечко ми да МИ ПОБАРА :?:

  Ако се мисли на тоа кој прв ќе почне па другиот да му рече немој, не можам сега, исто така не ми се случило, затоа што кој и да почне од нас двајцата, другиот без прашање го следи ;)