1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се однесува кога ќе го одбиеш?

Дискусија во 'Секс' започната од sea-star, 2 ноември 2010.

  1. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    би го одбила, само кога би била мн болна или нешто ме боли и сл.мислам еднаш ми беше потечено окото и нормално тој не ни ми побара иначе нема гo одбивам дури повеќе пати се случило јас да сум иницијатор :D :D
     
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    А знаете кои женски ме нервираат...оние што го доживуваат сексот како награда или како средство за освета.
    Ете тие истите,кучкабилните се најчести одбивачки на нешто кое просто е грев да го одбиеш!
    Ах,беееее...
     
    На Veki4kaa, senza.parole, marama и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Го одбиваш ли - биди сигурна дека не ви чини сексот.
    Какво одбивање? Освен ако нема навистина здравствени причини за тоа, се случува нели, не разбирам зошто би требало да се одбива дечкото и да не се ужива во најслаткиот грев кој ни е даден на располагање :)
    Ќе одбиваме на 60 и кусур години, кичми, коски, колена, се по ред кога ќе не боли. Има време. Ајде да удриме на уживанција, па во најубавите години сме 8)
     
    На Veki4kaa, srci, sweet25 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. sea-star

    sea-star Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    епа добро сега кога имам менструација и тој си знае сам дека неможе да имаме односи ама има некои ептен ретки случаи кога навистина не сум во можност да му дадам...што ако му дадам во тој момент кога нема да уживам и тој самиот ќе знае оти не е тоа тоа и уште полошо ќе биде
     
  6. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    нема потреба да го одбивам, супер ми е и уживам :$ а ако сум болна тогаш ни тој не бара, нормално :?:
     
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Ја па искрено да ви кажам, досега не сум одбила секс. Колку што ме држи сеќавањето :lol:
    Ма нема тука настината, главоболка, мрза.... ич ич никогаш не ме мрзи!
    Па како би можела сама да си скратам врвно задоволство, бидете среќни што е без пари :lol:
    Единственото задоволство кое можеме сите да си го пружиме, и јас да одбивам? Ма дајте, ширите нозе и уживајте дур ви се може! Јеа! 8) :rock:
     
  8. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    eeпааа не знам!!! не одбивам :) некогаш на шала, ма да ме научи дека го зезам и дека си праам поинтересно
     
  9. Antonij

    Antonij Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    28
    Хах, ми се случило девојками да ја насетам дека е нерасположена за секс, ама неколку допири и после таа мене ме “гњави“ :) нема зошто да си ги одбивате дечковците ако и двајцата уживате во сексот.

    На крајот на краевите... зошто сте тогаш заедно? Да се држите за рачиња? :) Тоа до 16-17 години
     
    На girl1985 и Trendafilka им се допаѓа ова.
  10. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.182
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    Не сум стигнала до тоа секој ден да паѓа секс, може тогаш ќе дојде ден да одбијам... Сега за сега, и светот да се преврти наопаку, ќе ја користам секоја шанса што ќе ја добијам :D дури и криво ми е што сум женско кога имам добиено :D
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хахаха, не само што не го одбивам, туку и уште му барам! :D бидејки бевме оддалечени, дооолго време немавме секс! 1ата вечер верувале или не (сеедно ми е :lol: ) доживеав 4 оргазми за саат време :D 2 му преќутев, зашто ако му кажам, ќе каже доста ти е :devil: па ќе сака тој да сврши (зашто секогаш чека јас да свршам 2 пати и да ме задоволи, па после тој се празни :sun: ) а кога станува збор за *барање* мореее и те како јас сум таа повеќе што бара! :rofl: и секогаш му се вадам со фразата-

    сакаш младо мевце, епа сега ....... го :lol: тоа ти е, ти ако си изнаживеал и си из*бал мнооогу, јас драги не!
    бидејќи сме поголема разлика, секогаш му викам, и да завршиме заедно за сва времена(бидејќи натака и тера работава), верувај ми, ако те разведам тоа ќе биде ако сексот ни е крш (сега за сега е 11/10 )...

    и ќе кажам јас скренувам кога ќе ме одбие!!! малиов на 1во место става романтики, држење за рачиња, приказни,шпанска серија, па да спиеме гушнати како гулапчиња, наместо дива акција |( ама за тоа кога ќе подиви, подивено е! ама, не најискрено ненормален е...испод мира триста вира е работава....
     
    На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Го одбивам кога едниот од нас е алкохолизиран. Како мало дете ми врти грб и пробува да заспие, после пет минути ме прашува: Ме сакаш? Само мене ? И гушнати слатко си заспиваме.
    Тоа ни е редовна процедура, негово е да си проба, демек ако не проба не е мушкарац , па макар и едвај гледал :D
    Кога не бива- не бива, сум пробала, ама многу ми се повраќа кога ќе измешам алкохол и секс. Наравоучение: од 0,5 промили се тера некако. Не конзумирајте алкохол и секс заедно. :!: ;) :$
     
  13. O.Mally

    O.Mally Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    11
    Аааа епа многу е смешен :D Се мурти како малечко дете и целиот таков лут после 2 минути заспива
     
  14. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Верувале или не, јас досега не сум го одбила, а немам ни намера. Секогаш сум расположена за секс, па дури и нешто да не ми е како што треба, сексот инстантно ми го подобрува расположението. На двајцата ни е убаво, уживаме, па нема смисла да го одбивам. :P
     
  15. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Какво одбивање,толку сме погодени што на крај памет не паѓа такво нешто.И да е некој уморен или нерасположен малку фали да се разгори атмосферата. А тоа што спомнавте со температурата...искрено често ми се има случувано да ја спуштам и подобро да ми биде :)
     
  16. MonNy.B

    MonNy.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    36
    само за време на мензис... инаку не... уствари да... коа бара анален! :lol:
     
  17. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    не ми се лути кога ке го одбијам а и ме разбира секогаш
     
    На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135
    ма нема шансииииии да го одбијам. имало моменти кога воопшто не ми било до секс,ама кога ке почне да ме допира.....уффффффф :D после чинот и да ме болело нешто ко нова сум :D така да си го користиме буквално секој можен момент. се нервирам кога ќе ми дојдат оние денови...ама ни тогаш не е лишен од задоволството,си добива оралка :D
     
  19. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.443
    Допаѓања:
    34.263
    Пол:
    Женски
    Досега не се слуЧило да го одбијам . :$ :$
    Сега бремена во 8 месец па и како бебето мрда немам постојано желба за секс , а и неугодно е со стомаЧе . Ке поЧекаме да се вратат старите добри денови :P :P
     
  20. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    до сега го неам одбиено,али некад он мисли дека го одбивам и се лути како мало бебе,се мурти и нервозен одма,а ја само си поигрувам со него зашо сладок ми е коа се лути за тоа ,и потоа нормално ке го израдувам :lol: :lol: :lol: