1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се пресметува месецот во знак на хороскоп?

Дискусија во 'Канта' започната од skorpija1992, 24 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  Како мозам да го пресметам хороскопскиот знак во месецот ? Кој знае нека пише. :)
   
 2. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Не го разбирам прашањето, ако може да објасниш што точно сакаш да знаеш можеби ќе можеме да ти помогнеме ;)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  да не мислиш на подзнак?
   
 4. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Pa ima na nekoi sajtovi ne znam tocno probajte astro.com , sto pravat primerok na natalna karta, i pisuva samo koj ti e mesecot treba da pises cas i mesto na raganje, inaku mesecot e mnogu vazen ja opredeluva nasata emotivna strana, kakvi sme nie vo sustina ...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.