1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се справувате кога некој збрува во ваше име?

Дискусија во 'Канта' започната од mode-kristina, 28 јуни 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  4.090
  Пол:
  Женски
  Ако има иста ваква тема,избришете ја.Се надевам дека одбрав соодветна тема за да ви кажам се што ми лежи на душа.Еден проблем.Бидејќи минатото лето почнав да учам дански,покрај другите јазици што ги знам,а инаку се уште учам школо,а бидејќи мајка ми и братучетка ми исто се викаат,решиле заедно да учат англиски,а таткото на братучетка ми работи во Норвешка и цела негова фамилија ја тера да учи норвешки.Но,проблемот не е тој.Мајка ми знае дека јас учам дански,а бидејќи норвешкиот и данскиот се слични,мајка ми и вели на братучетка ми:"Мајка ти и Кристина ќе учат норвешки,а јас и ти ќе учиме англиски,а татко ми се вмешува и кажува измислици во мое име.Е вака рече:"Кристина учи дански,зашто многу го сакала Хансен".Како што кажав,тоа што го рече е измислица.Ама премолчев.Ако рече вакво нешто уште еднаш,кажете ми како да постапам?Дајте ми совеет,ве молааам!!!!!!!!
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Aха! А тој од каде знае што сака Кристина, може па брат му на Хансен..многу е запознаен со ситуацијата.
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  4.090
  Пол:
  Женски
  Јас се викам Кристина за да ме изнервира го прави тоа.И не зборува за него туку за оној најдобриот на Данците.Па можеби навистина не знае што сакам.
   
 4. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.672
  Допаѓања:
  37.974
  Вау,тешко проблемче Кристинче.Баш од оние first world problems,што ги викаат :wink: .Стварно ти треба совет па ако ставеше уште некое извичниче,гарант совети ке потечеа во потоци.И јас имам вишок време изгледа,па го читам ова.Инаку учам холандски ,еве книгите и цд-то во лаптопот,а јас губам време на фемина а тестот во вторник :angel: И не,не знам шо би рекол татко ми зошто учам,па не можам да ти дадам мудар совет,сори.. :$ Ах,завидувам понекогаш на проблемите на некои луге/тинејџери на форумов.Нау летс гет бек ту уорк :emo:
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  4.090
  Пол:
  Женски
  Па можеби требаше да ставам повеќе извичници :lol:
   
 6. Cacko-Konopishki

  Cacko-Konopishki Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Страмота и гревота !!!!!
  Како смее така да постапува тој ццц.. кој е тој да ти се меша у живот и да кажува што сака Кристинчото, некој дојденец туа да наредува и да кажува !!!!!!!!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.