1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се справувате со влакненцата околу аналниот отвор?

Дискусија во 'Секс' започната од sanja-lazanja, 18 јули 2011.

 1. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  48
  После подолго размислување решив, сепак да ја поставам, оваа теме.
  Претпоставувам дека сите ние го имаме, овој проблем некоја помалку некоја, повеке па ме интересира како вие се справувате, со тој проблем со појавата на оние влакненца околу анусот.
  Кај некои се помали, а кај некои се поголеми, зависно од хормоните мене страшно ме нервираат бидејки, ми го нарусуваат естетскиот изглед посебно ми е непријатно во куческа поза кога тие влакненца стануваат, видливи или при добра орална обработка кога и тој дел од телото е цел на обработка.
  Па ме интересира дали и вие го имате тој, проблем и како се справувате со него очекувам искрени одговори.
   
 2. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.109
  Допаѓања:
  46.035
  Пол:
  Женски
  Дали? и како ги отстанувате влакненцата околу, аналниот отво

  Ги остранувам со топол восок :D и ги остранувам кога правам интимна депилација, колку што знам и задникот спаѓа во интимата ( до некаде) и козметичарката си знае, и депилира се што има влакна :D
   
 3. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.926
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  :D :D :D
  не сте нормални со темиве бе ејј !
  идеш на депилација ( интимна) и таму комплетче те прават мазна како од мајка родена :D
   
  На thelittle17, girlinlove и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 4. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  48
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  Па добро но немаат сите прилика да одат, на депилација која од финансиски причини која од страв, од болка некоја од срам итн
   
  На GrofDracula, Osamena devojka, V!ncent>v@n<G0gh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.926
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  ех ех ех сега и ти се ми кажа со ова :D
  јас сама на пример неможам дома да се средувам со восок (иако многу други умеаТ) а не пак да успеам да ги дофатам и влакната кај аналот,ама ако можеш земи сама,купи си восок и стартувај,друго незнам што би можела јас да ти кажам околку ова :)
   
 6. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  2.352
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  Јас со крема за депилација. Ем не боли ем си мазна ;)
   
  На Milanrob, Osamena devojka, srci и 2 други им се допаѓа ова.
 7. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.719
  Допаѓања:
  17.546
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  ЕПа ако не одиш на депилација ако се депилираш сама дома издепилирај се и таму или избричи се,ништо страшно,како се средуваш напред така и таму
   
 8. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.926
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  ах да, ја заборавив кремата :)
   
 9. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  Со депилација ;) Кога депилираш интима тоа си оди заедно у пакет :)
   
 10. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  48
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  Си пробала ли со крема за депилирање да ставиш на аналниот отвор? јас сум помислила на такво нешто ама ми е страв инаку, користам вет крема за депилација.
   
 11. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  2.352
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  Да сум ставила и нема проблем. Јас ја користев витаскин но повеке ја нема па ја земав веет зелената. Пробај ниту боли ниту ништо плус за 3 минути си џам :D
   
  На teddytea му/ѝ се допаѓа ова.
 12. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.370
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  Интимна депилација и напред и назад те фаќа целосно(после не кучешка каква сакаш таква поза :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ) :)
   
  На Ticaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  со топол восок кога се депилирам и напред и назад ништо не останува
   
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.341
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  Јас ги отстранувам со депилација со ладен восок ,со топлиот навистина повеќе боли и подолго време останува црвенило на местото .
  Некогаш сама ,некогаш на козметичар ,не е важно ,важно е
  мазно дупенце :lol:
   
 15. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  со депилација,цела одма..
   
 16. PetiteCherry

  PetiteCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  35
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  Оди на депилација, да те види Господ, а богами и дечко ти да има што да види.. :lol: :lol: :lol:
  Отприлика е 100 денари, ткд не е до толку финансиски проблем, ако ти е срам иди на депилација пример во друга населба, кај некоја што не те знае, а на крај крајава нема да и бидеш прва на типката што депилира да ти го види аналниот отвор, а за страв немај гајле, таму најмалку боли! ;)
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  Одам на депилација со топол восок, немам никаков проблем и воопшто не ме боли... :)
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор

  најчесто со депилација се разбира
  но ако ми имаат пораснато а сум во брзање или со дечкоми цел ден одлепваме за секс до вечер се средвам сама тата-мата како знам и умеам :D
   
 19. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор?

  Идеш на интимна депилација, те прават мазна како бебешко газе, и си се враќаш среќна дома :)
  Малку ке потрпиш болка додека трае депилацијата, ништо страшно, ефектот е битен, и то :)
   
 20. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со влкакненцата околу аналниот отвор?

  Со депилација нормално. Јас си купувам восок козметичарките каков што користат(го порачувам преку една пријателка од Грција) и дома си го притоплувам и сама си се депилирам. И напред а и назад нормално со помош на огледало :D
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.