Како се справувате со горештините?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Rakometar, 13 август 2019.

 1. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
  Како се справувате со горештините?
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.993
  Допаѓања:
  54.521
  Пол:
  Женски
  Пуштам вентилатори во соба,луфтирам цела куќа,гасам светла,а мајка ми го наводнува дворот.
   
 3. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  608
  Пол:
  Женски
  Клима не уклучувам. По цел ден откако ќе се вратам од работа цревото надвор пуштено.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  7.494
  Пол:
  Женски
  Пуштам клима и не излагам од дома.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  4.965
  Допаѓања:
  93.662
  Пол:
  Женски
  Климата цели 2 недели не ми е исклучена 24/7
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.764
  Допаѓања:
  16.845
  Пол:
  Женски
  Клима и до 20:00 нема излагање.
   
  На nextredstyle и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
 7. Vikktorr

  Vikktorr Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2015
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  680
  Пол:
  Машки
  Спијам во када полна со ледена вода, лаптопот до мене и гледам видеа за снежни лавини!
   
  На tamche995, Alex.T, afrodita94 и 10 други им се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.112
  Пол:
  Женски
  Одлично, не ми пречат воопшто :sun: Камо цела година да е вака, многу сакам жештини.
   
  На fificaaa, irrelevant, LanaSGirl и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  4.716
  Пол:
  Женски
  Климата ме сече со саати и после се жалам на главоболки.
   
  На dragoneelz, Brinetka, nextredstyle и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.642
  Допаѓања:
  39.722
  Пол:
  Женски
  Со клима, дури сум дома. Дневната на пладне и попладне цело време ја грее сонце, па не се седи без клима.
  А и ладна вода или некој освежителен пијалок знаат чуда да прават. :)
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Тешко се справувам. Имам проблеми со притисокот, па цело време сум како утепана.
   
  На dragoneelz и nextredstyle им се допаѓа ова.
 12. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  1.226
  Допаѓања:
  26.158
  Пол:
  Женски
  Немам некој проблем со горештиниве ,обожавам лето и топло време .Најчесто со клима ,туширање и ладен пијалок
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.356
  Допаѓања:
  134.635
  Пол:
  Женски
  Пуштам клима ако седам во дневна ама таму ладно е дури нема ни потреба, кај мене е најжешко у соба, па си го пуштам вентилаторот, отварам прозори и врати ширум отворени, промаја од сите страни, пијам ладна Цедевита или ладно кафе/вода, се туширам со ладна вода, јадам сезонско овошје, одам на терасата на северна страна што ми е и таму е супер свежо, се обидувам надвор да не излегувам воопшто до кај 18ч...
  Сакам лето ама годинава некако нервоза ми ствара.
   
  На MrenaRiba, Dust и nextredstyle им се допаѓа ова.
 14. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.603
  Допаѓања:
  51.098
  Пол:
  Машки
  IMG-20190812-WA0002.jpg
   
  На tamche995, Alex.T, Ketchup и 14 други им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.356
  Допаѓања:
  134.635
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl:
  Прееска тато истиов муабет ми го правеше, дојди у дневна, социјализирај се со нас, од ова прозорите твои отворени топол воздух доаѓа, еве тука клима има, шо изводиш. :rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На Moon.Girl, Peperutce1115, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 16. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.603
  Допаѓања:
  51.098
  Пол:
  Машки
  Отворен прозор и упалена клима не идат заедно:D
   
  На Peperutce1115, nextredstyle и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.356
  Допаѓања:
  134.635
  Пол:
  Женски
  Па не ја уклучуваат често, ич не е жешко таму, ладна е таа соба дека е на север ама жешко од мојата им доаѓало, а ја ако одам ја пуштаат за да ме излажат појше да седам со нив. :D
   
  На Alex.T, nextredstyle и John Snow им се допаѓа ова.
 18. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.603
  Допаѓања:
  51.098
  Пол:
  Машки
  Јас имам подобра идеа, нека снема нет некако магично, ќе видиш дека и они биле фини луѓе некои:rofl:
  Ова нема везе со темава ама ај..(facepalm):D
   
  На cresa-jagoda, nextredstyle, fana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.815
  Допаѓања:
  12.312
  Пол:
  Женски
  не се справуваме,ги трпиме со зорт
   
 20. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  9.675
  Пол:
  Женски
  јас лично ќе кажам дека за горештините најединствен начин да се избегнат е да се седи во ладен простор дома под ладен туш, пијам јас ладни пијалоци, ладна вода и излегувам само ако имам потреба :sweat: