Како се справувате со дамки(флеки) ?

Дискусија во 'Дом' започната од peperutkaa, 13 јануари 2010.

 1. Bupalu

  Bupalu Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2019
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  И јас имам вакоб проблем посебно со бебешки алишта, испрани чисти кренати и после жолти дамки се појавуваат.. Шарени се сите.. Пробав со омино бианко ама мука е секое да го чистиш посебно и не озлегува од сите.. :bow::?:
   
 2. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  747
  Пол:
  Женски
  Остави ги во vanish да киснат
   
  На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bupalu

  Bupalu Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2019
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Ако се шарени? Тоа не е само за бели или грешка сум...
   
 4. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  747
  Пол:
  Женски
  Е да, за бели е. Мислев за бели збориш дека ти пожолтувале
   
  На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  847
  Допаѓања:
  14.781
  Пол:
  Женски
  Имаш и вениш кесички по маркетиве и за шерени алишта ,пишува позади како да се користи ,а исто така можеш да пробаш директно на флеките да ставиш ариел или персил течен ама без да го раствораш во вода .Да постои некое време така па ќе си ги испереш ,верувај се ќе излезе .
   
  На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.404
  IMG_20191026_144406.jpg
  Мислам дека се гледа флеката горе, сино е офарбано поради една маица која ми пушти боја.. има ли начин да се отстрани?
   
 7. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  5.362
  Пол:
  Женски
  Го прскаш со омино бјанко, вениш и сл го оставаш да стои и го переш на 60. Треба неколку перења на 60 за да излезе бојата.
   
  На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.929
  Допаѓања:
  118.553
  Пол:
  Женски
  Не излегува со такви средства, мал милион пати е пробано.

  @sofija014 само ова
  [​IMG]

  Ако ова не помогне, ништо друго нема.
   
  На Bupalu и sofija014 им се допаѓа ова.
 9. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.404
  Каде може да го купам и која цена е?
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.929
  Допаѓања:
  118.553
  Пол:
  Женски
  Го има во сите поголеми маркети и во ДМ, цена не се сеќавам, до 150 денари најмногу. Цела ќеса е за една машина алишта, не за едно парче. Прочитај во упатството како да го испереш со помош на ова средство.
   
  На SummerGirl и sofija014 им се допаѓа ова.
 11. Ketrin21

  Ketrin21 Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали знаете со што да исчистам боја од фармерки црни кај што се допира дури ги носите на палто, чанта?
   
 12. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.961
  Пол:
  Женски
  Смени ги фармерките чим пуштаат боја или на наредно перење закисни ги во леген и додади пола чашка оцет за бојата.
  Мене еден беж прслук ми поцрне од црна долна маица и сиротиот со ништо не се чисти..
  Палтото пробај на хемиско, ташната i don’t know.Јас сакам да експериментирам па би пробала со ацетон или разредувач на бои.
  Само да не се уништи, ако е кожа или скај немој со агресивни средства пошто ќе се распадне.
  Сликај да видам.
   
 13. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  1.360
  Пол:
  Женски
  Од еко кожа како вадите флека? На бела табуретка имам флека која никако не излегува, пробав со Арис, сјај , прашок, со едно специјално за еко кожа, немам идеи со друго што би можела да ја чистам.
   
 14. blessed.an

  blessed.an Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  2.000
  Допаѓања:
  10.828
  Пол:
  Женски
  Блузи и бели и шарени офарбани од темно сина боја
  Со што да ги исчистам веке цел саат се во вениш но нема некој ефект сеуште
  Дајте кажувајте ако има нешто
  Нови алишта на децата имам офарбано
   
 15. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  6.189
  Пол:
  Женски
  Имаш во ДМ dr Beckham мало паковање е баш за боја.
  Јас бело фустанче по грешка ставив со црни и се фарба, со ова пак се врати во нормална боја.

  Го имаш погоре на слика.
   
 16. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  2.673
  Зависи од дамките. Ако е некоја не толку упорна ставам паста за домаќинство од онаа на Green , ја порачувам од една жена која работи со тие. Ако е нешто мрсно ставам Aris Degreaser, не ми ја оштетува облеката. Еднаш имав купено многу ефикасни производи од Dr. Beckmann мислаам дека беше , ама тоа ми се потроши и немам никаде сретнато од тој бренд.
   
  На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
 17. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  5.362
  Пол:
  Женски
  Имаш во Тинекс од нив.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 18. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.789
  Допаѓања:
  26.448
  Пол:
  Женски
  Со што можам да извадам бој на некои алишта штп при перење ми се измешале со др боја. Значи не знам што веќе не пробав и пак си се познават фчеките.
   
 19. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  1.477
  Пол:
  Женски
  Ако се бели со варикина. Провери и во ДМ имаше едно средство против обоени алишта, незнам како се вика ама знам дека го фалеа. Јас лично го немам користено.
   
 20. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.789
  Допаѓања:
  26.448
  Пол:
  Женски
  Кај мене ефект тоа од Дм немаше ;(.