Како се справувате со досадата?

Дискусија во 'Слободно време' започната од tigar.23, 13 јануари 2011.

 1. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.685
  Летам по дома или стојам на глава. Во последно време досадата се справува со мене, а како го прави тоа не знам, прашајте ја !
   
 2. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Книга, музика, филм - Кратко и јасно :)
   
 3. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  77
  Јас за да ја избегнам досадата наутро си правам план како ќе ми се одвива денот , од толку до толку ќе учам , па ќе читам, телевизија и времето поминало....Понекогаш кој ми е досадно си читам книги. До пред две недели мн седев на фб , значи по цел ден и кој гледаш времето ти поминало а ништо корисно не си направил , а на фб никогаш не е досадно..Но сега , како што кажав последниве две недели не седам толку мн на фб поактивна сум , идам понекогаш на фитнес , повеќе читам.
   
 4. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Исто како мене :)
   
 5. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  Лелее, некогаш има моменти кога толку многу ми е досадно и да ме убиеш не знам што да правам, а и да ми текне нешто тогаш се ми изгледа глупаво и ништо не сакам а правам, па ме фаќа мрза и тогаш сум убиј Боже! :D
  Најчесто кога ми е досадно си слушам музика или сакам да земам нешто за школо ако има (ако се погоди моментот :D ), филмче да изгледам, а најдобар начин за убивање на досадата ти е да си земеш една книга! Е ова е проверено и со сигурност е така ;) .
   
 6. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Најмногу на цел свет мразам досада!!! Тоа е нешто страшно.
  Не се справувам со досадата, не знам како да се справам. Најчесто кога ми е досадно ме мава некоја мрза и ме мрзи да правам било што за да ја убијам, да ја уништам :devil: да се справам со неа де :|
  А најсмешно ми е тоа што многу често посакувам да не морав да правам тоа или она. А кога неморам незнам што да правам со себе! |(
  Епа незнам како да се справам со досадата. Тогаш се ми е досадно ;) хахахах :D
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Нема ден а да не ми е здодевно |( |-) . Кога си дојдам од школо, право гледам да се плеснам на креветот и така лежам цел ден. После седнам на пц видам шо прајте, па и ако ептен ми е здодевно гледам Али Риза чисто од што нема што да се прави и после си продужам во мојот кревет. Сабајле идам на школо и одпосле пак тоа :D
   
 8. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.949
  Допаѓања:
  7.817
  Ах каква мрза ме има фатено никако да ме пушти ;)
   
  На bbeebbee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. caki.83

  caki.83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  34
  јас секогаш си наоѓам нешто да правам на пример цртам,сликам, плетам, гледам филмови (во последно време почесто) или го шетам кучето или јадам нешто |( :lol:
   
 10. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  45
  па не ми е многу често досадно, сеа баш во овој период немам време за досада :D ама кога ми е досадно најчесто зимам да прочитам некоја книга, седам на копмјутер на фемина, слушам музика, правам накит ако имам некоја идеја и тоа :)
   
 11. Desapointed

  Desapointed Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  6
  Немам мн време за да ми биде досадно секогаш сум во некоја фрка :D ама кога ќе ме посети понекогаш најчесто счушам музика или се укл на фб :D .
   
 12. Anne.d.Sweet

  Anne.d.Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Хахаххаха.... кај мене нема ден каде што нема досада... и незнам како да се справам со неа! Секогаш ми е досадно, освен кога ги играм оние „улични“ игри со другарите, кои ми доаѓаат еднаш неделно.... Инаку вака секој ден ми е досадно и незнам, некако се справувам со досадата... сега ми е направен точакот па си возам точак, и си замислувам дека точакот е коњ, и јас сум на бојно поле, каде што ке земам еден стап(во улога на меч) и се борам со непријателите во моето замислено „кралство“ (ќути, имам ОГРОМНА имагинација и така некако ја победувам досадата.... :) ) Ама пак некако.... Сама сум неам другари што живеат блиску до мене, само во школо се гледаме... ПРЕЖИВУВАМ! :)
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.708
  Досадата е ужасно нешто, многу ја мразам! :@
  Обично успевам да си најдам некоја занимација кога незнам што да правам со себе. Излегувам да се прошетам, така ми се подобрува расположението. Или слушам музика, читам некоја добра книга или списание и така. :)
   
 14. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  148.722
  Досада-што беше тоа ;) ?
  Па немам многу време на претек за да има место за досада,ама се случува понекогаш да ме фати некоја мрза па да си останам така на фотељата и по 2-3 сата да се досадувам(ама пак филмот ми врти за обврските кои ги имам и толку од досадата)
  Е сега знам и да легнам во спалната и да го редам и подредувам накитот ,ама па не е некоја досада,туку чисто онака.
   
 15. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
  Јас имам една добра реченица.
  -Што би правела кога би ми било досадно? Дефинитивно не би дозволила да ми биде :D
   
 16. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.629
  Иако цел ден ми е исполнет со обврски на работа, дома, има моменти кога многу ми е досадно. Едноставно седнувам на компјутер се дружам на фемина, читам нешто на нет, или во краен случај земам книга во раце и читам.
  За најдосаден ден си го прогласувам Недела.
   
 17. tweety88

  tweety88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  23
  Со книга или некое добро филмче :)
   
 18. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  правам непотребни и глупави работи
   
 19. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Ако имам прирака некоја добра книга си читам и ми мине времето, си слушам музика, гледам филмови, си седам на фемина, си читам статии, си пребарувам по интернет и готово, ама во последно време времето ми е исполнето максимално па и нема време за досада :)
   
 20. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  822
  со форумите.......... се спасувам од досадата :$ :$