Како се справувате со досадата?

Дискусија во 'Слободно време' започната од tigar.23, 13 јануари 2011.

 1. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.165
  Допаѓања:
  57.086
  Ретко ми е досадно. Ако сепак имам такви моменти, обично наоѓам некои обврски што сум ги одложувала или едноставно си пуштам музика и уживам во слободното време :)
   
 2. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.680
  Допаѓања:
  101.374
  Пол:
  Женски
  Ви завидувам вам кои го имате тој луксуз да почувствувате досада :mm:
   
  На GRIN, Ivanna23. и EuHenIa им се допаѓа ова.
 3. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  2.187
  Пол:
  Женски
 4. EuHenIa

  EuHenIa Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  41.205
  Пол:
  Женски
  I hear you sister :*
   
  На GRIN му/ѝ се допаѓа ова.
 5. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.837
  Допаѓања:
  5.604
  Пол:
  Женски
  Немам време за да ми биде досадно.
   
  На edna_malecka, Angie1432 и Ваљдрин. им се допаѓа ова.
 6. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  667
  Пол:
  Женски
  Никако мислам на милион работи;(
   
 7. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  389
  Пол:
  Женски
  Не знам како е да ти е досадно :D:D:D Ама мислам има еден куп начини да се справите пример гледај филм, читај книга, слушај музика,ако можеш излези со некој/а другар/другарка, оди пешачи, викни некој на кафе или со некој од домашните може да си поправите муабет, оди до маркет и зготви нешто...
   
  На Angie1432, Billy Idol и Limpan им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.769
  Допаѓања:
  163.849
  Порано татко ми кога ќе речеше дека никогаш не му е досадно, не разбирав како е можно.
  Сега знам. Никогаш не ми е досадно.
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Skorpija99

  Skorpija99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2020
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  2.414
  Пол:
  Женски
  Многу ретко ми е досадно.Секој ден скоро ми е пополнет со обврски.
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  21.749
  Никогаш не ми е досадно:$
   
 11. GRIN

  GRIN Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2021
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  тој луксусз со години го немам почуствувано, не знам дали да се фалам или да плачам :|
   
 12. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.839
  Допаѓања:
  6.133
  Пол:
  Женски
  Феминче стана дел од моето секојдневие. Така да никогаш не ми е досадно.