Како се справувате со досадата?

Дискусија во 'Слободно време' започната од tigar.23, 13 јануари 2011.

 1. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  822
  гледам клипови од типт на еднооки или јофе или нешто такво :rofl: :rofl: :rofl:
   
 2. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  187
  Читам книги :)
   
 3. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  682
  се досадувам додека не ми здосади :D ,не ми е досадно воопшто со музика.
   
 4. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Ги чистам четките за шминка, пак ги преуредувам во фиоката, или пробувам по нешто екстремно тешка ноќна шминка... хмм... гледам јутуб видеаа... или читам на фемина... Или земам хартија и молив, цртам нешто, или ќе пишам некоја поезија, или некој план, или пишувам што сакам да купам. :D
  Ретко ме фаќа досада, ама знам како да се справам со неа. :D
   
  На StillChild му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  пиштам курсаџие на јутуб и се сеем ко луда или музика со комбинација на некоја игра од комп
   
 6. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Читам книги или висам на телефон со срцулето :inlove: :)
   
 7. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.673
  Допаѓања:
  19.339
  Пол:
  Женски
  музика на цел глас...и денсамм.. :)
   
 8. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  глеам серии , филмови, читам списанија, праам квизови на нет.... :)
   
 9. GreenEyes

  GreenEyes Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  43
  секогаш наоѓам некоја занимација. не можам да седам и да викам леел досадно ми е и да дремам. или нешо ќе читам или ќе средувам нешто нешо да се праи :D од досада не се живее :D
   
 10. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  гледам тв а кога неама ништо интересно ке штракам безвеза на компјутерот и така
   
 11. BelaWo

  BelaWo Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  11
  Ke pustam glasna musika i pocnuvam da igram ili se sekavam na nesto smesto na nekoja moja glupost.Ili oko ne mi se pravi nisto od ova pocnuvam da spijam :D :)
   
 12. StillChild

  StillChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  па изгледа дека треба да се земе некоја добра кнмига
  да се прај некое сличе на фотошоп
  да се спија(ако мо=иш да заспијаш)
  да пребаруваш нови информации на интернет
  или пак да ти се погоди филмчето што си го спуштил и да си го изгледаш со задоволство

  значи ова би можело да се прави.... кога веќе не можам да очекувам некој позначејебн пресврт и убиство на монотонијата
  :doh: :worried:
   
 13. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Наоѓам нешто интересно на нет или пак читам книга. Некогаш и јадам :lol:
   
 14. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  секогаш со интернетот :D може и не е правилен избор ама сеа за сеа тоа е
   
 15. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Ги лакирам ноктите, правам украси или накит, седам на фемина ( се разбира ).
  А! Ми текна! Почнавме со сестра ми карти да си играме кога ни е досадно. ;)
   
 16. Dejana.M

  Dejana.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  409
  никао..... |(
  седам и само и досадувам на мајка ми:
  -Леле колку е доасдно,леле не можам да издржам,леле пукнав.....
  (и после ќе ми помине) :)
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  45
  Апсолутно никако не можам да се справам со досадата,што да правам кога е посилна од мене :) таа ме совладува наместо јас неа :lol:
   
 18. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.949
  Допаѓања:
  7.817
  со фемина и со музика :lol: :lol: :lol:
   
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  5.273
  Уф, па баш и не знам како да се справам со досадата. Си имав триста планови за летово, како да го направам забавно и незаборавно ама како до сега што ми се случувало.. сите ми паднаа во вода. Ама, сепак кога досадата е преголема гледам да ја ублажам :D со гледање на филмови, слушање на музика, искачање со друштво, повремени тренинзи.. Па сега се зафатив да читам и книга, до пола сум, па ако не ме мрзи денес ќе тркнам до најблиската трафика да си изнакупам списанија некои, Браво, БравоГрл, ОК.. Нели, колку да се утепа досадата, а и баш одамна не сум читала. :)
   
 20. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.878
  Лесно. Ја фаќам уште додека е млада, во рана фаза на развој.

  И вршам тортура на следниве начини:

  - наоѓам стари и неупотребливи материјали низ дома и правам од нив нешто корисно.
  - тропам глупости на форуми.
  - јадам, грицкам, гнетам.
  - правам стратегии за слабеење.
  - бројам калории.
  - ковам заговори.
  - егзекутирам инсекти.
  - и други работи непредвидени со куќниот ред.