Како се справувате со досадата?

Дискусија во 'Слободно време' започната од tigar.23, 13 јануари 2011.

 1. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Досада нема во мојот живот одамна, кога нема што да правам, гледам филм, или литам книга :)
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Досадно ми е седам на компјутер пак ми е досадно и слушам музика досадно досадно чекам на училиште да почнам од што ми е досадно :worried: :worried: :worried:
   
 3. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  24
  Па...
  - читам некоја добра книга(само ако сум расположена за тоа)
  - гледам интересни филмови
  - понекогаш излезам на кејот и возам велосипед :lol:
  - музика и фемина :rock:
  - се средувам :D (маникир, коса, депилација...СЕ)
   
 4. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Јас досадата ја убивам со книга!!! Кога читам се исклучувам од се :) :)
   
 5. lovemebaby

  lovemebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  174
  Кога ми е досадно немам волја за ништо ама баш ништо.Или седам на компјутер,тв гледам,некој филм,лектирите ги прочитав а ме мрзи друга книга да читам :lol:,излагам со другарки,возам велосипед,чистам,пеглам...
   
 6. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  33
  Она ми досаѓа мене, ја нејзе и така си се дружиме заедно :) :)
   
 7. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.649
  Допаѓања:
  11.759
  Пол:
  Женски
  Ретко ми е досадно, затоа што во теков на денот сум или излезена или гледам филмчиња, а уживам и во едното и во другото. За да си го пополнам уште времето се лакирам, слушам музика, гледам Фокс лајф или наједноставно барам уште филмови на нет, си гледам трејлери едно-друго и цел ден знае да ми летне на тоа. Ова за распуст зборам, инаку само учам..и учам.. и нема време кога да ми биде досадно. :worried:
   
 8. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  пе искрено нема досада
  -седам на нет..фемина,фб
  -читам книга
  -гледам филм
  -си викам дома друштво и така ми поминува досадата.:D
   
 9. Shaila

  Shaila Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  56
  Се справувам со досадата така што ленувам и спијам :rofl: :rofl:
   
 10. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  Па седам на комп, гледам ТВ, гледам филмови, се лакирам,излегувам со другарките, спијам :lol:
   
 11. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Кога ми е досадно, најчесто се вклучувам на Фејсбук, Фемина, мсн, си слушам музика, или си пуштам некое интересно филмче. Потоа, честопати излегувам на прошетки со друштвото, и така низ смеа и разговори ни минува времето, си тепаме досада.
  Исто така некогаш експериментирам со шминката, испробувам нешто ново, си правам маникири, педикири и слично. :)
   
 12. Cello-PlaYer

  Cello-PlaYer Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  23
  Кога ми е досадно се тровам од цигари!! Ете тоа го правам!! :@ Исто така се вклучувам на Фејсбук или повикувам некој да ни дојде на гости :) Да разбијам монотонија..!! :x
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Гледам Саут Парк. Ем ми ја убиваат досадата, ем расположението ми е на ниво. :) Успат ќе научиш некоја сочна пцовка или саркастична досетка :lol:
   
 14. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.514
  Допаѓања:
  7.972
  Пол:
  Женски
  Дремам на пц-во, гледам некој филм, може некој маникир да падне, исто оние музичкине канали ги гледам стално, ќе отидам некаде на шетња, може на кеј и така :) .
   
 15. HappyOne

  HappyOne Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Кога ми е досадно не ми се прави ама баш ништо,никако не ја убивам, па ја оставам досадата да ме убива мене |(
   
 16. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Кога ми е досадно, тркалам ѓевреци по удолница кај мене...:lol: :lol: Се шалам. :lol:

  Кога ми е досадно најчесто гледам да најдам друштво за искачање, за на кафе или да се прошетаме. А и тепам досада на фемина, слушам музика... :)
   
 17. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Дремам на фемина и фб, слушам музика, читам книги или одам на кафе. А најчесто му досаѓам на татко ми и тоа ми е најомилен начин да се справам со својата досада...
   
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.689
  Пол:
  Женски
  Па, мене секогаш ми е досадно. Најчесто се лакирам, седам на компјутер, т.е до компјутер. Буљам у него. Играм флипери, фемина, фејсбук, ќе си пуштам музика. Им досаѓам на моите дома. Ќе експериментирам, бојам вазни (тие во забавиште што ги цртавме, па ги пребојувам), триста чуда.. Што на ум, то на друм. :)
   
 19. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  Или филм, или книга .. нема друг спас.
   
 20. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Зеам точакот и магла фаќам,кај ме однесе патот :D