Како се справувате со досадата?

Дискусија во 'Слободно време' започната од tigar.23, 13 јануари 2011.

 1. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Или дремам на фемина,или дремам по тераси,или му досадувам на црното мое или едноставно како што кажа една форумџика,ја оставам досадата да ме убие мене.... |(
   
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Уф тешко се справувам.Но кога ми е досадно седам на компјутер(на фејсбук,фемина и други сајтови) или гледам серии или филмови.Така ми поминува времето :) ех пуста технологијо да те немаше што ќе правевме :D .
   
 3. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Одамна не ми било досадно, или учам, или гледам филм, или книга литам, или одам да се возам со колата, или кафе, или готвам, се нешто правам, одамна не сум се досадувала.
   
 4. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  легнувам си ставам слушалки си пуштам музика и си замислувам демек јас ги пеам на бина и сите ме гледаат и јас се јачам хаххаххаах :D
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.143
  Моментално играм форумски игри и успева да се истера до некаде досадата :D
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Што да се справувам јас со неа, нека се справи она со мене 8)
  Шала на страна-Како сите други на интернeт, со некое добро филчме/серија , игрици, СИМС :inlove: и ондак то :lol:
   
 7. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  5.462
  Пол:
  Женски
  на фемина ..или читам книга..и најверојатно тоа :D
   
 8. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.220
  Допаѓања:
  81.308
  Не дозволувајте да ви биде досадно..се случува некогаш до ништо да не ви е и мене нормално,ама мразам кога ми е досадно да и се препуштам на досадата :D
  Секогаш се наоѓа нешто-фб,фемина,други сајтови,чистење по дома,средување на плакарот,накитот,правење ручек или некој нов специјалитет :mm: ,или едноставно повикајте некој за забава...Ете јас што најчесто правам кога осеќам дека ме фаќа досада...има многу начини да се разбие,а наједноставно е да дозволиш да си досадуваш и да кажеш-Досаднооооо :yawn:
  :wasntme:
   
 9. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Обично си седам на фемина, си читам интересни совети итн.
  гледам филмови али од толку многу што сум гледала нема више филмови за мене :lol:
  и ја замарам мајка ми кога ми е досадно :D
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Гледам NCIS. Најубаво поминат еден час кога ми е досадно, предосадно. :)
   
 11. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  70
  немам време за досада!!!
   
 12. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Јас пак со мојата досада и мрза,ама што да се прави.Ве читам како се справувате со досадата и наидов на:
  читање книга - немам ниедна при рака онака интересна,по мој вкус а и немам мир каде да читам..

  чистење по дома - понекогаш стварно уживам во чистењето ,ама сега на ова ладно јас да се рашетувам да чистам ај што ќе смрзнам па и ЗНАМ дека тоа никој нема да го испочитува кај нас е постојано
  неред,сабајле си исчистил до вечер лом се прави како бомба да паднало..

  средување на шефоњер,шкафови - copy-paste од предходниот коментар..

  разгледување по форуми читање на најразлични статии - веќе станува досадно,ќе поседам некои време ќе почитам ова она ќе прелистам по форумиве и тоа е тоа веќе не ми е интересно..(не е секогаш вака :!: )

  фб - некогаш ,кога имам занимација супер ми е на фб ама еве сега во вакви моменти кога немам со кој да се допишувам,кога веќе сите статуси ги прочитав и ги лајканв тие што ми се допаѓаат,гледам силки и тоа ми се здосадува,5 пати ја прегледувам почетната,профил и тоа е тоа убива досада !

  гледање филм - нема ниеден на тв моментално бар не видов,ама и тие веќе ми се досадни познати ми се сцените,а филмови на цд неам а и другаркиве не гледаат баш филмови па немам од кој да земам,на нет неможам да се снајдам како што..

  И имам некои работи што ги одолговлечувам ај за друг ден,на пример да направам шнола од едно видео од јутуб т.е. од фемина е,ама ме мрзи верувајте,треба да си ги измијам забите и за тоа ме фаќа мрза..Уфф ќе си цркнам јас од оваа моја пуста мрза!
   
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Фејзбук 9гег фемина јутуб :D :D
   
 14. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  ФБ,јутуб,фемина,добра книга јадење :D
   
 15. Radiance

  Radiance Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  170
  Ретко имам таков период, обично играм ДотА кога ми досадно а сум сам, ама изгледа од сега натаму почесто ќе е така.
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  пуштам музика,играм игра,цртам...
   
 17. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  4.376
  Јас еве, ги прелистувам темите, моментално сочувствувам со тебе и сега за сега добро се справувам! :) :P
   
 18. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  720
  Си читкам по фемина, дремам на фејсбук, се глупирам со другарки на скајп итн. :D
   
 19. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Седам по фемина,читам книга,гледам некој хорор или комедија филм,одам на прошетка низ град,9гаг :D ..
   
 20. keti.kety

  keti.kety Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  50
  Sm.real како јас да сум го пишувала ова со се целосно се согласувам, нема лек за досада за мене :)