Како се справувате со досадата?

Дискусија во 'Слободно време' започната од tigar.23, 13 јануари 2011.

 1. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Учам.
  [​IMG]
   
 2. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.719
  Допаѓања:
  9.392
  Пол:
  Женски
  Досадата најчесто ја тепам на igrajmo.se ..
  Играм не лути се човече и скечер најчесто.
   
 3. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.626
  Допаѓања:
  22.011
  Пол:
  Женски
  Ми даде идеја и јас да играм :lol: Досадно премногу

  хормониве ми удрија деновиве у глава Тешко тие до мене :?:
   
 4. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  Кога јадам јадам, кога пијам пијам, која учам спијам :D

  Се шалам............најчесто на фемина, y8, y3, црнобело, мотика :)
   
  На ana.ubavkata му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  [​IMG]

  пхахахахахха. :rofl:

  Иначе никогаш не ми е досадно. :D Шта чеш, полудила је. (чистокрвна македонка, не ми замерувајте ако утнав ова со српсково)
   
  На Seznajka2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.978
  Пол:
  Женски
  Не знам кога последен пат ми било досадно :?:
  Секогаш ми е исполнет денот, мошне сум организирана, така што секоја минута ми е однапред испланирана. Ако некогаш имам повеќе слободно време од вообичаено, седнувам да читам книга, или се занимавам на интернет :)
   
 7. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.062
  Допаѓања:
  4.233
  Пол:
  Женски
  Исто и јас непаметам кога сум рекла „досадно ми е“. Секогаш изнаоѓам занимација, дали ќе се зафатам со средување на собата/домот, ќе мајсторишам нешто, уредувам преуредувам ситници и предмети, пазарам, шетам сама ако треба, вежбам, готвам, играм и пејам- не се изостава, читам списание или книга, чат-пат нет и телевизија, значи буквално има илјада начини да си го исполниш денот, и да е поинаков секој од претходниот и наредниот.
  Им се чудам на оние кои ќе ми речат досадно ми е, а уште повеќе им се чудам на оние кои мене ми се чудат кога ќе им речам дека никогаш не ми е досадно.
   
 8. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.004
  Допаѓања:
  24.980
  Мене никад не ми било досадно


  али претпоставувам кога сум немал што да правам , ќе седнам на компјутер ќе упалам некоја игричка

  и ќе си играм додека трае сонцето .... можеби и ноќта
   
 9. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  си играм со моето кутрето
  седам на фејс.фемина
  вртам по другарки
  ја терам мајка ми да се симнеме до доле ако нејке се симињам сама или со моето дебилче
  и то
   
 10. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  227
  Играм табла на нет, фејсбук, читам книга, учам, гледам некое филмче што ќе се најде на компјутеров, го шетам кучето и така :)
   
 11. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Играм игри на фб,гледам тв,пијам кафе...
   
 12. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  479
  Пол:
  Женски
  да и умирам од досада..
   
 13. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  8.905
  Пол:
  Женски
  Читам книги,играм игри, читкам или пишувам на фемина,гледам ТВ,шеткам и така. :lol:
  Многу пати сум рекла "досадно ми е". Ама сега знам да се справам со досадата и да го испланирам и најдобро да го искористам денот. :D
   
 14. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.919
  Допаѓања:
  37.435
  Понекогаш ја обожавам!

  Зошто само тогаш, знам дека не правам ништо, и уживам во тоа. Нормално, после тоа ми се случува во меѓувреме животот, па заборавам дека ми било досадно. :)
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Овој период тешко.
  4 ѕида, нет, телевизија и книги и пак е досадно.
  Кога се нема обврски ништо не помага.
   
 16. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  2.477
  Пол:
  Женски
  Уууф, секогаш имам некои глупи мисли и не сакам да ми биде досадно.. Понекогаш сакам да ми биде досадно, да си дремам безвеза ама ретко.. Еве сега на пр. досадно ми е и ќе земам да учам нешто, чисто онака да ми пројде,може и ќе јадам, било што.. Ќе цркнам инаку :D
   
 17. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  си правам нешто за јадење(најчесто благо),си пуштам музиче(изигравам караоке :lol: ) и читкам фемина :*
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Готвам, праќам смс пораки, пеам на цел глас на караоке песни на youtube, читам книга, или почнувам да го средувам шкафот со алишта... за да по 5 минутки се покајам што воопшто сум ја започнала таа проклета работа.
  :D
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  Незнам ...Никогаш не ми било досасдно :) :) Цело време правам нешто интересно,нешто што ми се допаѓа :mm: :mm: :f: :f:
   
 20. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Порано излегував,учев,цртав,на компијутер се забавував,го шетав кучето, гледав телевизија.... :inlove:
  а сега буквално НИШТО. :@ :worried: