Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се справувате со нафураните шмизли во училиште?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од hristinnnna, 18 ноември 2013.

 1. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  170
  Мислам дека сеуште нема ваква тема, па затоа решив да отворам и да споделиме како се справуваме со принцезите од училиштето ваше, дали ги игнорирате или константно се расправате со нив, и не им молчите за ништо?
  |(
  Еве јас прва да почнам, 8 сум и во мојот клас има една нафурана ептен што на свои години си дозволува премногу(скапи алишта, штикли, многу шминка, возрасни дечковци итн итн) и при секоја прилика кога ќе се скара со некого има навика да го понижи во смисла -Никогаш нема да бидиш ко мене, грда, проста ова она.И е право лижалче на наставниците :tmi:
  Констано серасправам , никогаш ни и молчам и све и плескам во лице колку што можам, ама денес пошо стварно многу не изнервира се договоривме да и направиме нешто за што се надевам нема да бидеме откриени или поточно супер лепак на стол па да седне и да ги скине фармерките, или темперни на блуза и на коса, или влошка со црвена темпера на грб ии мноогу други фикс идеи.Мора малку да се спуши на земја хаха :D
   
  На Kikka.C19.20 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  467
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  И пониско ќе паднете од неа :)
  Нема потреба од такви работи, само игнор.
   
  На WildOnes55, ariel333ariel, MermaidKiky и 4 други им се допаѓа ова.
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  игнорееееее :rofl:
   
 4. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  170
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  абее ние не сакаме, таа сама си го бара :$
   
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  1.568
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  Хахаха само напред а влошка на грб не ви е лоша идеја :)
   
  На Twinkles, ColoursOfTheRainbow и Eli.Malik им се допаѓа ова.
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  Идеиве ви се :lol: :^)

  Најдобро да ја игнорирате како што рекоа
   
 7. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.257
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  И ние на времето на школа си имавме 2-3 шмизли во класот.
  Ама само ги игнориравме и ич не ги фермавме.
  Се занесуваа со облекување, однесување, менуваа машки, а уствари беа со кокошкин мозок и не беа некои парајлии.

  Но, се чудам на некои девојки кои се лепат на такви шмизли, им го креваат егото, итн. Зошто? Си мислат дека и тие се *фаци* ако се дружат со такви? :^)

  Порано немавме Фб, ама еве сега сиве шмизли на Фб имаат над 100 лајка за помалку од 30 мин. И несфатливо ми е кога ги лајкуваат некои кои не можат ни да ги поднесат. :x
   
  На ariel333ariel и LittlePinky им се допаѓа ова.
 8. tejjaam

  tejjaam Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  14
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  Рецка не им мавам. :)
   
 9. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  Не се замарам со такви само игнор..
   
 10. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  Ма не им се замарам бе игнорирај ги
  небитнни се :emo:
   
 11. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?

  Хахаххаххаха идеиве добри ти се :rofl:
  Инаку јас досега само ги игнорирам... Ама ако ја преминат границата ќе земам некоја од твоиве идеи ]:)
   
 12. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Ми ја украде мислата. :D
  Ќе се извишите со тоа што ќе ја направите самата да се зезне.
   
  На I.want.to.sleep му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  Кој високо лета, ниско паѓа.
  На крај ќе ги дознаат дека на сите прават лице, ќе останат без пријатели... ќе си умрат сами бре! :rofl:
  Мислете позитивно 8)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.151
  Допаѓања:
  44.439
  Пол:
  Женски
  Ма кој ги гледа нив, си го живеам животот онака како јас сакам! :rofl: ;)
   
  На bebence456 и Eli.Malik им се допаѓа ова.
 15. Eli.Malik

  Eli.Malik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  38
  Don't give a F#@k! :!: :rock:
   
  На Lolo5, littlevampire и 4rever.unique им се допаѓа ова.
 16. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.399
  Пол:
  Женски
  Абе ич да не ви е гајле не треба на такви личности да си трошите време,исто како да не постојат ;)
   
 17. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.581
  Допаѓања:
  6.205
  Пол:
  Женски
  Гони ги бре срце ;)
   
 18. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.590
  Допаѓања:
  11.227
  Пол:
  Женски
  Воопште не се замарам со нив, не ни комуницирам со нив. Едноставно ги игнорирам.
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15.415
  Допаѓања:
  151.095
  Пол:
  Женски
  Во клас да кажам јас сум шмизлата јас не сакам ама така викаат демек најмногу сум се дотерувала и такви работи па добро ајде вистина е :$ :D :rofl:
  А со шмизлите кои не се од мојот клас сум во добри односи искрено со шмизлите појше се согласувам и да злобна сум и се кажувам во лице може и ги понижувам тие што заслужиле ама доста им беше тоа што како мала мене ме понижуваа.Нели око за око заб за заб? ;)
   
  На AnaKlarc му/ѝ се допаѓа ова.
 20. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Какви ли се детски работи нема да слушнам, ако некое девојче е дотерано шмизла е. :x Значи тоа си нема врска. Има да некои личности кои мислат дека светот се врти околу нив. Тие имаат најубава коса, најубаво тело, најубави очи, најдобри се во се, абе савршенство шта да ти причам. А оние наивните кои им потклекнуваат ми се уште по мизерни. Едноставно не се замарам со никој, кој какви филмски сцени сака такви нека си прави, кој каков си е за него си е. Оформената личност и квалитетите се гледаат кога ќе завршиме средно.