1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се справувате со нафураните шмизли во училиште?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од hristinnnna, 18 ноември 2013.

  1. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    го делам истото мислење со тебе 8)
     
  2. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Имавме една таква и уште тројца нејзини во кланот кои ја глумеа неа.
    Без намера да навредам само ќе спомнам дека беше бланширана плавуша.Секоја прилика ја користеше да ја сврти ситуацијата кон нејзино внимание.Во секоја прилика спомнуваше што и колку има.
    Кога прв пат дојде на училиште имаше темни очила за сонце кои и го покриваа половина од ликот.Пристапи кон нас, чекорејќи нога пред нога нишаше со колковите како нестабилна келнерка.Не праша дали сме знаеле кој и е татко :^) Рече дека Зоки се викал.
    So I was like : Незнам кој е Зоки.Другарка ми вика дека и татко и нејзин се викал Зоки па и така замина и од тогаш не се проба кај нас.
    Секое сабајле масираше со муабетите од минатиот викенд.Како излегувала на најелитните места и седела на вип маса со сопственикот на клубот а менаџерот ја послужувал.Како татко и не го видела цела година оти шверцува дрога во Романија.Како брат и се степал во ресторанот во Епинал оти му го згрешиле кафето.Како Груевски лично и се извинил што и го ископале патот пред куќа.Како инсистирале од Батерфлај Ефект, Шанел и Црнокрак да присустува на ревии и случувања.Како ја побарале од Пежо да се слика за нивниот календар... |(

    Се справував искрено.Мислам...ќе објаснам за кратко.А не и не теравме мајтап.
    Во моментот кога ќе наметнеше перјата од паун и со полна пареа ќе раскажуваше каков фустан ќе шие за матура со скриен број и ѕвоневме и се претставувавме дека сме од модно студио.Тогаш на "грешка" ќе го ставеше на спикер и ќе не молеше да не се јавуваме денес, веќе сме ја барале 100 пати од утрово.

    Да се вратиме на искреноста.Искрено, да ви кажам еднаш ја подбрав.Татко ми вака, мајка ми онака...
    Само и спомнав ( пред сите ) дека до лани беа социјален случај и дека на крај краева дома живеат со пензијата од баба и а татко и е неодамна вработен и вози пајак.Бизнисот со бело, ќе има кај да е неславен крај на сметка на нејзиното фалење.

    Втората од нејзиното друштво беше идиот поголем од лидерот.И го лижеше газот постојано,главна алапача, озборувачка со тутула.Искомплексирана до бескрај, го лажеше дечко и 3 години за тоа каде живее од срам, 2 км пешачење за на крај да ја земи со колата од туѓ двор каде го чекаше.Ја глумеше неа, неуспешно.Носеше позајмени алишта и ги вреѓаше сите што ќе и се најдеа на патот.Моментот беше кога тие две ќе се замереа, документирано е со филм :D Едната ќе излажи нешто а оваа ќе ја издаде.

    Третиот беше сељанец од периферијата на Битола.Мислеше дека е мангуп , ама мислеше :D Нешто во стил, ејјј и јас сум со вас.Со нив сум, со овие.Фуфициве ќе излезеа а тој дремеше со цигара пред врата оти не го пуштаа, до последно мислеа дека има 12 години.

    Четвртиот беше гнаснен двометарски дебил.Комбиниран даунов синдром со шизофренија.Нема човек што некој некогаш него го сакал.
     
  3. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    Не се справувам со нив, едноставно не ги примеќам. За некое време ќе служат како потсмев кај другите 8)
     
  4. Sara.Be

    Sara.Be Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    хахха. Има и од моиот клас. Се занесуваат и мислат КОЈ СМЕ НИЕ.. Ама воопшто не се замарам пошто подоцна кога ќе одат у средно, факлултет ќе сватат што било тоа. А ептен е глупо. На таа едната се степав еднаш косата и ја откорнав. Ама не се замарам појќе. Ако се чепнат со мене влице се им влепувам и им кажувам. А и многу љубоморат бидејќи се облекувам убаво и вејќе почнуваат да ваѓаат муабети за мене..И да не се замараш воопшто со нејзе, бидејќи на крајот од толку шо се смизла таа ќе падне пред сите. ;) ;)
     
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.537
    Допаѓања:
    155.435
    Пол:
    Женски
    Едноставно - заборавам дека постојат зошто ако се замарам со секој нафурана која ја имам во класот, па Богами и во училиштето - ќе шекнам.
     
  6. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22

    Нека ја истепаа и крај! :devil:
     
  7. Seashell31

    Seashell31 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2013
    Пораки:
    736
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    Не се замарам со нив,само ги игнорирам.Не се попаметни од мене според начинот како се однесуваат,ниту пак се поубави од мене ако ставаат 100 kg шминка.Така да што сакаат нека прават, мене не ме интересираат. А после кога ќе пораснат веројатно ќе сфатат дека нивното однесување на ништо не личело.
     
  8. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Абе кај мене во клас ги има 3..Сеа јас и мојата најдобра другарка не сме богати..И она си купила ефтина блуза од панаџур...И поминуваме едната од тие и вика ______ оваа блузата од тие од по 150 денари е..И другарката моја му вика ДА БЕи само поминаме...и јас си викам ај не ми требат скандали а ми идеше во топ да ги пикнам :@ ....А шо е најјако они тапи се нашколо..кога треба да се прае тест или нешто друго јас занив сум срцка идат ме бакнуват ме гушкат а иначе не ме рецкат....Ама ја си викам абе они нема да успеат во животот..а јас ќе постигнам нешто и после кој ќе се смее?...Само треба да се игнорира оти нерви на млади години не треба да се трошат
     
  9. Chica-Linda

    Chica-Linda Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    20
    Ги игнорирам,неможам да ги гледам.Нафурани фуфици мислат ако имаат пари све имаат,само мозок немаат.Со еден збор-Глупачи!
     
  10. Ludaaaa

    Ludaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Хмм,па кога како.. Ако поцне несто да ми се дере сигурно нема да ии кутам ии ја ке ии вратам..АА oнака игнорце.. ;)
     
  11. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    и јас имам една во класот |( дошла госпоѓицата од ск и се смачило да патува и само се фали ова купив она купив.....бла бла бла таткои се знаел со класниот па мисли главна е само со машките "фаци" се дружи и мисли дека е најубава а уствари е ГРОБ во лицето од едно село е утепано од господа и одма почнаа да ја збори цело школо дека е к**ва :) греота. На таквите ни им обрнувам внимание и знам дека сум поубава од неа :lol: 8)
     
  12. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    59.378
    Јас секогаш и во основно, средно, на факултет одев дотерана, па и сега сум нон-стоп средена, ама тоа не мора да значи дека сум шмизла. Лошо ги толкувате терминиве.

    А конкретно за тие простачи кои што омаловажуваат и сметаат дека цел свет се врти околу нив - тие таквите ќе си завршат со идиоти од нивен калибар. Ќе се докажуваат самите пред себе кој е подобро облечен, кој има повеќе во било кој план и слични глупости. Според мене таквите залудно си го трошат животот, ама нивен живот - нивно право како ќе го живеат. Не треба да ги величате, демек имаат пари, облека, дечковци - сето тоа е минливо. Учете добро, трудете се да постигнете повеќе, а за тие таквите ич да не ви чуе уво.
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Една перфектна идеја за справување со нив:

    [​IMG]

    :rofl: Повелете и друг пат. :wasntme: :D
     
    На ColoursOfTheRainbow, 4rever.unique и Linnea им се допаѓа ова.
  14. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Нема само нафурани шмизли некогаш и машките можат да бидат такви. Имав еден школски што се фалеше купил патики од 6000, татко му е авганистанец, дома ваков мебел имаат ова она. Никој не го поднасаше.
    На крај сите го заебаа он организираше забава за матура но се поделивме веќината несакаа со нив да слават и решивме кај другар ми во викендица да сме и сите кога го слушнаа нашиот предлог сите кај нас дојдоа. Овој ќе пукнеше и прасе купил и се е сега сам нека си го јаде прасето. Почна да жуљи мене никој н ме сака сите ме гледате со омраза види ја SnowWhite8 и таа ме мрази хахаа. Е сега се освести колку уствари ние го сакаме цел клас. Цели 4 години изиграваше незнам што ајде купи ми за голем одмор ова она на другар ми избиши ми табл кога сум јас дежурен и после се другар ми кога го сретне му кажува здраво. Јас не.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Linnea

    Linnea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Едноставно - не се замарам со нив. Си живеат тие во својот нафуран свет кај што се кралици, далеку од мене :D
     
  16. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    За нив или игноре или бокс, нишо друго. За ова второво не ме бива, не ми дава срцето :D (нежничка јас) па најчесто го употребувам првото
     
  17. tiph24

    tiph24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2014
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    177
    Оние што се дотерани и средени за мене и не се баш шмизли,шмизли се ако се нападно дотерани(хеланки кои премногу отцртуваат,длабоко деколте,шорцеви на школо) и шминкани на школо,и секако се нафурани.
    Јас ваква немам некоја во одделение,ама во другите одделенија има.Демек фацки се типките и сите трчаат по нив.Уствари,повеќето ги оговараат а после трчаат по нив хаха.Па и да се дотерува толку многу не ми пречи колку што ми пречи да се фура и да се прави некоја над сите.Ако се кара со мене,јас едноставно игнор.
    Еднаш слушнав како една се фалеше дека купила фармерки многу скапи,и еден и рече„ти малце памет да си купиш,да не бидеш без ич“.
    А за оние само нафураните,тие само на игнор.Школото е за учење,не треба да се замараш со тие.Не викам дека треба само да се учи,ќе се дружиш со тие што ти одговара. :)
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  18. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
  19. Ondula

    Ondula Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    1.044
    Пол:
    Женски
    Едноставно ги игнорирам. :D
     
  20. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Ги игноρиρам, но аκо пρетеρуваат не им ќутам, но не се ρаспρавам многу со нив бидејκи κај мене фините и воспитаните на пρсти се бρојат таκа да шмизлите владеат и ги понижуваат оние со κаρаκтеρ, добρите κаκо мене... Алеρгична сум на нив!!! I wanna kill all the bitches I know!!! :swear: :@ :fubar: :envy: