1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се справувате со нафураните шмизли во училиште?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од hristinnnna, 18 ноември 2013.

  1. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Највеќе ме нервираат оние малите |(
    Не можам да ги сварам. Ја има една во категоријата „Бивша другарка“, ако и дадеш комплимент, фала во никој случај нема фала, следува знам. Има едно друштво ги викам „Мали и досадни, ќе ги изедам“ па има една со чело како писта, друга висока и личе ми у фацата на кокошка и има криви предни заби, па цело друштво се такви мали досадни и шмизли. Башка се моткаат со машки од моја возраст :!: И една група „Не ги поднесувам“, тоа се една што си ја крстив Криуела Девил - Мрсол :D Ете така, од секогаш кога ти зборува те гледа од високо и ти зботува литературно, слаба е како мојот мал прст и зборува и се однесува дамски . Ако врне не смее да се случи да ја прсне калче, а ако тоа се случи, не знам, ќе не поплави од солзи. Другата се има надценето кога другарка ми се сликаше со предна дека неа ја сликала. Не е дебела, ама стомак има како на бремена жена. Секогаш гледа, со тој поглед со полу затворени очи и обид да дигне високо веѓа, ама повисоко од мене никој не ја дига веѓата, џабе и е :D И една „Се правам фина пред сите, ама не сум, само сакам да бидам главна и да им наредувам на сите, се да се врти околу мене, сите светла во мене да бидат, а јас стомакот да си го вовлечам за да не личам на трупче“ :D Така ги категоризирам јас :D
    Ова мислење беше лошо :devil:
     
  2. motavator

    motavator Нов член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Кај нас во одделение нема баш шмизли али во другите одделениа има и што е најтрагично помали се девотолетка јас сум осмо и колку се праваат тоа е чудо нешто и мислат дека сите ги сакаат дека имаат многу другари и другарки имаат по 1000 лајка на фб а всушност сите ги оговараат и им прават лице
    А немам многу комуникација ама ако ме изнервираат не им ќутам :devil:
     
  3. cupcakeb

    cupcakeb Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2013
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    121
    Пол:
    Женски
    Небитни се таквите ;)
    Само игнор.
     
  4. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Нормално ѓи игнорирам ;)
     
  5. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
  6. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Сакав да натепам една таква :D Секогаш кога ќе ја видев си замислував како ја тепам :D Ау,само колку ме нервираше :@
     
  7. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.038
    Пол:
    Женски
    Имаше една, многу ми идеше на живци, па и еднаш ме бутна дамата. И нареден пат, тап, јас неа ја бутнав. ;) А другите ми се на игнор. :D
     
  8. macka5

    macka5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    307
    Ја си имав многу во основно, ама една ми беше омилена аххахахахах. Секогаш кога игравме баскет со женските моравме да се караме и секогаш ради омилената моја. Еднаш играме баскет иии оваа ми се дере нешто фал , ова она и ми крева рака. Е тука излегов од такт, тааа кутрата 20 кила со се кревет исушена едвај стои, на мене рака ќе ми дига. Кога сум ја турнала , кога тресна лелеле па коа сум почнала да и се дерам ти на мене рака ќе ми дигаш а , така на мајка ти да и правиш, разбра , кучко една. И оваа кутрава се исплаши почна да ми се извинува хахахахахахах врв
    Инаку на другиве само ignore
     
  9. vrapce.b

    vrapce.b Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2014
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    218
    Пол:
    Женски
    нормално, ги игнорирам. Си поминувам како да не постојат, нека си се они пак нафурани. Не живеам јас за нив, ни они за мене.
     
  10. Alyson

    Alyson Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    170
    Тој период, 7мо, 8мо одд во основно и 1ва год во средно ми се чини е најизразено таквото однесување на шмислите. За тоа има само едно објаснување - незрелост, кокошкин мозок, како што рековте :D. Мислат ако понижат некој друг, тие ќе бидат нешто над него. Имаат неверојатна потреба да се покажат како најубави, најпаметни, најбогати, а тоа се само комплекси, изгледаат бедно и очајно во очите на другите. После тоа како ќе мине времето така полека ќе се стишува тоа нивно однесување, но мислењето за нив тешко дека ќе се смени.
    Доколку лично не ве навредуваат, оставете ги, игнорирајте ги како тие воопшто да не постојат. Тоа им е најлошата казна со оглед на тоа што се болни за внимание. Доколку на било кој начин ве понижуваат или повредуваат, е тогаш не им ќутете, доволно е со зборови да ја срамнете до земја, друг пат да не им текне.
    Моето искуство со т.н. нафурани шмизли не е баш сјајно. Гледаа што повеќе да ме навредат во најранливите години (13, 14). Но денес кога ги гледам на улица само си поминувам, а внатре во мене им се смеам на паметот. И до ден денес немам намера да им докажам колку не беа во право, да им покажам што постигнав јас, а што тие. И да не сакаат самите ќе го видат тоа ;)
     
    На tHeBeAuTyFoReVeR му/ѝ се допаѓа ова.
  11. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Мн лесно ! :)
    Ги ставам на игнор ;)
     
  12. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Само игнор, не им се замарам воопшто. :)
     
  13. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Само еден игнор за нив ништо повеќе ;)
     
  14. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    КОј ми одговара како личност зборувам се дружам комуницирам со него а ако некој не ми договара едноставно го игнорирам и не ми е гајле за другите какви биле си гледам за себе.
     
  15. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Не ги гледам, невидливи ми се :lol: :lol:
     
  16. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не се расправам со никој, ако не ми чини го игнорирам и толку.
     
  17. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Тие шмизлите не ми сметаат многу, освен нели тоа што ме иритираат со некои нивни реакции.. Јас си имам проблем со едни други, али ги игнорирам колку што можам.. :|
     
  18. CrazyCrazy09

    CrazyCrazy09 Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Ги има многу... :devil: Не се замарам со нив.
    Мака ми е што незнаат колку се ни 2 + 2, некој немаат пари за школување а овие кокошки. :^)
     
  19. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    ххххахахха :| ако се замарам со нив досега немав да бидам жива оти неможеш да ги преброиш нашколо
    i believe in hate on first sign :nod:
    bi**es :devil: :devil:
    некој одвојуваат 2-3 шмизли од други деца кај нај одвојуваме 2-3 деца од сите шмизли :D
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Ги игнорирам, небитни се ;) :)