1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се справувате со нафураните шмизли во училиште?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од hristinnnna, 18 ноември 2013.

  1. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Ги оговараме со другарка ми :lol:
     
  2. AffyJelenator

    AffyJelenator Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
  3. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Ги игнорирам, исто како да не постојат.
    Има повеќе шмизли, со самата појава идат на живци, но не им обрнувам внимание. Никогаш не сум разговарала со нив, а нема ниту да разговарам.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Одамна ги напуштив училишните клупи, но навиките и практиките горе-долу ми останаа исти по ова прашање.

    Никад не ми пречеле у животов. Поише ја на нив им пречев поради тоа што не бев како нив. :lol: Се шалам. Завршив училиште во доста мешана средина (шмизли, рапери, металци, рокери, несфатени, сфатени, „Леон“-овци и тако даље и тако ближе). Не само од тој аспект, не` имаше и од повеќе вери и нации иако нема врска со темата. Можеби растењето во таква средина ми помогнало да се прилагодам на сите (од аспект на тоа, да не ми пречат поради нивниот начин на живот). Сум седела на иста маса со нив по тренерки и патики шо се вели и никогаш не сум се чувствувала поинакво, исклучено и сл. Додека ме почитувале, сум ги почитувала (без разлика на нивните стилови на живеење и нешта што ги мотивираат).
     
    На Lolo5 и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
  5. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Абе ги игнорирам и готово.
     
  6. Lile_05

    Lile_05 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    Па кога одев на школо таквите не ѓи ни гледав,едноставно опција игнор :D
     
  7. ariel333ariel

    ariel333ariel Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Обично ги игнорирам кога ќе кажуваат некои досадни и глупи работи (како и секогаш) ама да ми навреди некоја блиска другарка или другар еее тешко незе:):punch:
     
  8. littlevampire

    littlevampire Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    699
    Пол:
    Женски
    И кај мене има еднаа шо се фура многу со облека со пари со се со Ајфонот има и близнак заедно учиме абее да не знаеш дали се близнаци бре овој колку е смирен си учи детето си се зафркава ич не се фали со глупости а оваа абе лелеле :@ иначе само ignorrr!
     
  9. Cat-Lover

    Cat-Lover Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    14
    Во мојот клас има премногу. Се занесуваат демек гледајте колку сме јаки, а цело школо ги озборува :lol: Живи бруки се :rofl: Нас ни воведоа униформи годинава, сите ги носат само тие не. По ходници се прават важни, ,,кралиците" поминуваат :D Неможам да ги поднесам, одвратни се |( И една од шмизлите ми ги зеде старките без да праша, лом ја направив :@ Кога има корист од мене срцка, ваква, таква а потоа уште и муабети вади неблагодарна :swear: Најдобар начин е да ги игнорирате исто како да не постојат. Само учењето гледајте си го, така и наставниците\ професорите ќе стекнат убаво мислење за вас и сите останати а шмизлите се небитни :)
     
    На Indiegurl, angelche16 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Никако не се справувам, па и една до две ако се ептен онака занесени во генерацијата, другиве се океј. xD
     
  11. classy_M

    classy_M Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    538
    Како се справувате со нафураните шмизли во вашето учелиште?
    Ги игнорирав, освен нели ако збореле нешто за мене што не е точно или ме навредиле ќе си добиеја шарам еден/два, па после не им ни текна да поминат покрај мене...
     
  12. Beautiful_girl..

    Beautiful_girl.. Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    315
    Пол:
    Женски
    3 ги имам во моето одделение, ги мразам кога на физичко се фураат, демек тие знаат да играат одбојка,кошарка,фудбал а ние ништо не знаеме,јас им викам само како се родивте вие толку паметни а ние сите прости? и ги игнорирам а исто сум им рекла и кој високо лета ниско паѓа и многу го боли и само им надмигнувам и си знаат дека е за нив ајј ќе дојде денот ко ќе паднат премногу ниско...А и одат и со 100 дечковци наеднаш и не се страмат од постапките
     
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Сите од моја генерација се такви!
    Јас си имам избрани друшто што не е такво и едноставно ми одговара!
    А со нив не ни разговарам,се праам како фа не ги гледам! такс е најдобро
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
  14. girl.09

    girl.09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    54
    Аууу во клас ги имам 4, никој од клас не ги дружи, да не збориме за генерација. Певаљки си дозволуваат сите машки да ги шлапаат по г'з и овие во несвест сите нив ги сакале (facepalm) коа ќе почнат да пеат се празни училната (што е секој ден ако се сите на број, ако фали барем една во жалост се нема пеење :lol:).
    Како и да е ги ставаш на игнор и полудуваат ]:)
     
  15. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Им удираш по некој шамар на секоја од нив, ги фаќаш за коса и ги носиш да се погледнат во огледало за да сфатат зошто се неподносливи. :lol: Нормално дека се шегувам.

    Најдобриот лек за справување со ваквите суштества е да се обидеш да ги игнорираш. Мислам дека тоа и најмногу ги боли, бидејќи тоа се луѓе кои сакаат внимание, а ти нема да им го даваш. :)
     
    На crimson и Аliсe им се допаѓа ова.
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    До извесен период ги игнорирав, ама тоа не ми беше мене интересно, па потоа ги провоцирав. Барем досадните часови и предавања да си ги правам интересни де :lol: :lol: Ништо лично и директно, ама не треба многу за да се „запалат:rofl:
     
  17. GrungeGirl123

    GrungeGirl123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    As usual they are all the same, skinny bitches. So fuck off and don't give a fuck anymore. :devil::rofl::smirk:
     
    На $ophia му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Ништо во основно ги тепав.. во средно сами ми приоѓаа да зборат со мене па јас ги тролав, на факулет немам шмизли
     
  19. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Како и повеќето, ignore :)
     
  20. Mari Ferrari

    Mari Ferrari Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Доста нафурани и напрчени пички има во денешницава.Личности или поточно кога зборуваме за оние - нафурани шмизли,се е од повисоките класи.Освен претеризам и глупости трескање друго незнаат,а мислат дека популарноста е во нив..Прават провокации кон по скромните.Само треба да се игнорират такви иритирачки личности.Сами ќе сватат дека стануваат антипатични :)
     
    На hermosa, Janina и the drummer им се допаѓа ова.