Како се чувствувате денес?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lilit, 26 ноември 2009.

 1. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  3.964
  Ролеркостер од емоции. Ама баш.
  Без паника, ама се трудам да не читам многу на главната ни тема зашто аман. Не можам со глупави размислувања на луѓе, уште еден пост дека нема тоалетна и ќе натепам некого. До тоалетна ви дошло, земете замијте се, и после едното и после другото раце секако треба да измиете.

  Тука надвор е апокалиптичесто, 30 пати се премислувам дали е добро што останав, или требаше да се потрудам да се вратам или не знам, дали треба на сосем 10то место да бидам. Па после имаме reality check момент, не, тука си, со причина некоја, ќе видиме зашто за некој месец валјда. Другарка имаше ставено на инстаграм Those who are quarantined home or near friends, please stop complaining some of us are alone and can only talk to the boiler. Кај нас нема бојлер ама сијаличките у соба вршат работа.

  И така. Другиот е благо испаничен на друг континент, тек таму која журка е.

  Секако дека ќе помине, и секако дека ќе го преживееме, барем повеќето, и валјда ќе ве вразуми. Малку е иронија на универзумот дека баш имаме прилика да се осврнеме кај сме и што сме и како индивидуи и како општество и да сфатиме дека битно ни е што доаѓа пролет и ни се ужива на сонце а не дали 2ра кола ни треба во домаќинство од 3ца во кое 1 и пол човек вози.
   
  На Dadusicka, *Amethyst*, MeowMeow и 3 други им се допаѓа ова.
 2. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  1.551
  Пол:
  Женски
  Не ми се живее денеска.
   
 3. ThePharmacist

  ThePharmacist Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Машки
  Денес го преживеа. Надеж за подобро утре.
   
 4. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  1.037
  Пол:
  Женски
  Поспано
   
 5. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  1.551
  Пол:
  Женски
  Нема надеж. Нема да има подобро утре и свесна сум за тоа. Си го знам ова одсекогаш, само денеска немам сили да кријам повеќе.
   
 6. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  6.166
  Одлично , расположена :sun:

  [​IMG]
   
  На Dadusicka, buba4e89 и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 7. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  128.024
  Мило ми е за него ... сподели со мене убава вест ... и срце ми е пуно ... имало Бог
   
  На Dadusicka и The_Boss им се допаѓа ова.
 8. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Како хрчак во тркало...
   
  На Demiii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  2.935
  Пол:
  Машки
  Разочаран до којзнае каде, ама ќе помини.
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.277
  Допаѓања:
  45.353
  Пол:
  Женски
  Смачено ми е.
   
  На Nenadskopje и pdb123 им се допаѓа ова.
 11. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  6.166
  Одлично :sun:

  [​IMG]
   
  На Cutiepie1 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.707
  Допаѓања:
  89.980
  Пол:
  Женски
  Ко кралица :D
  0E4A37F7-1CC7-4F21-AAAA-4BEE3D543978.jpeg
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 13. flawless_

  flawless_ Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
  Лошо. Еден од полошите денови, во кои сакам да исчезнам, да ме снема.
   
  На *Amethyst* и Keiner им се допаѓа ова.
 14. Superlejdi27

  Superlejdi27 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  Супер:D
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  38.523
  Работа имам преку глава, но мило ми е што е така. Реалноста не ја бива деновиве, подобро да си се внесам во мојот свет:)
   
  На Superlejdi27 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  3.779
  Пол:
  Женски
  Вријам од нервози.
   
 17. elvittta

  elvittta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Тажно, депресивно
   
  На Nenadskopje му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  3.078
  Пол:
  Женски
 19. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  3.220
  Пол:
  Женски
  Онака
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Nenadskopje

  Nenadskopje Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2020
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Машки
  Ајде позитивно ...
  Изгубено е само тоа од што сме се откажале ..
  Прајте шо мислите
  Само со памет и внимание
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.