1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се чувствувате денес?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lilit, 26 ноември 2009.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    За оние сонцата,па и вулканите,сеуште знам дека нема да се разгорат,ама барем знам дека мене прва не ми снема водух и покрај толку искушенија.Повторни дилит,повторно во колосек,знам дека сега главата ми е цврсто нагоре...Браво Лилит,ти можеш!
    А сега стегни го задничето и фати се за книгите,времето си врви!
    Сакам да го почувствувам Божиќ!Како што треба....
     
  2. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Abe se ubavo...ama kako da dobijam inspiracija da go zagream stolceto ??? :)
     
  3. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Денес ми беше баш супер денот, се чувствувам уморно и сега планирам да спијам убаво. :)
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    дефинитивно среќно, опуштено и во голема мера flirty 8)
     
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    Па што знам... тапа.
    Денес сум на работа, а сите се дома. Наместо да бидам дома со моето семејство. А овде страшно е колку нема атмосфера за работа...

    Туку ај да не се жалам. Да немав работа ќе бев дома цело време, така што... седи си мирна, и фати се за работа!
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Цела сум прашалници: па добро што им е на луѓево :?: :!: Знаат воопшто што сакаат :?: :!: Без врска :x
     
  7. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Denes sum onaka bas izmorena :worried: nesto me fati nastinka me bolat site muskuli mi tece nos i nemozam da uzivam vo badnik i toa strasno me nervira ama nadevam se do utre ke pomine :)
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Pa kako moze da bide? Site si se doma so najbliskite si uzivaat, a jas dremam na rabota i nema da bidam doma za tradicionalnata vecera i krsenjeto na lepceto...
     
  9. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Па океј, оваа вечер излегов со другарките во кафич, се беше океј освен делот што морав да излезам надвор да пушам цигаре, тоа жално... Денот ми беше ептен онака, ништо не сум осетила од него.
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    денот ми почна супер во 8 наутро, но со гости едно-друго и се изгуби магијата
     
  11. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Ne da me fatila nekoja m`rzaaaaa...GOLEMA!
    Samo mi se sedi i nisto ne mi se pravi :lol: :lol:
    A i uste edna strasna rabota...samo jadam i jadam kako da sum dupka bez dno :o
    Tesko na mojata linija..tolku tesko sozdadena :P
     
  12. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Е баш вака и не сакам да престане :mrgreen:
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Denes treba cel den da go pominam ucejki...a i taka nemam nesto popametno za pravenje...
     
  14. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    Мизерно чувство. главоболка, подочњаци до земја, уште да знам зошто.
    Во последно време си легнувам доцна, и тоа без некој посебна причина, и многу ми е тешко сабајле да се освестам. Еве вече 3 часа како сум станата, и два ипол како сум на работа, а уште спијам :)

    Мора нешто да се смени - спиење, исхрана, вежвање, ритам на живот. Вака веќе не може!
     
  15. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Само би ја повторила Лилит ;( ;(
    Со исклучок делот кај најмилите и кафаната...
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ОДЛИЧНО Дефинитивно одморено и покрај исполнетото попладне, со желба за непрекината акција, особено развиена желба за галење и љубење што ќе мора во скоро време да си ја задоволам, иначе незнам шо ќе биде со мене :lol: И крајно распеана. Толку многу што нема никој околу мене во граница на овие ѕидови :)
     
  17. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Denes razmisluvam kolku mnooogu izedov za praznicite ,pa doadjam do zaklucok deka od ponedelnik mora pak da sum na dieta..
    So vezbanje pocnuvam od vecerva...eh...kolku e tesko da si zensko ,da imas nad 30god..i da ti e mnoogiu bitno kako izgledas ,pa non-stop na toa da mislis......
    Sto im e ubavo i lesno na onie sto bas im e gajle dali se zdebelile ili ne i sto oblekle i kako im stoi.....
    Jas sum od onie drugite :(
     
  18. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Ха,ха Бејбикети прочитав негде за твоите желби во 2010 да се сторите 3+1(дај Боже) па зато не му ја секирај многу за линијата.Не за друго ќе треба наново после 9 месеци да му се секираш...Ова дупка без дно како да кажува нешто... :lol:
     
  19. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    KRISTIN4E na sto aludiras..kuku..crna jas....
    Ne e toa sto mislis i pu,pu sramota :lol: :lol:
    Samo si iznapraviv 300 ubavi jadenja za praznicive ,pa sega nemozam da se iznajadam.....
    Ova sigurno se dolzi i na toa sto 3 pati ovaa godina bev na dieta :))))
    SEKAKO duhovito od tebe :lol:
    POZ>
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ме фрустрира фактот дека на неколку месеци мора да доживувам криза со биоритмот,како легнување во 6,станување во 3 попладне.Се ужаснувам.
    Сега најмногу ми е потребен,ама ќе одолеам на желбата да го му пишам едно пораче.А се почесто ми се плетка низ нозете како мачка,дали сака да ме сопне и убие или бара внимание за галење,навистина не знам.
    Лилит повторно е на обритрек еден час дневно,да и веќе се враќа во форма,батачињата и се поцврсти,со се задничето!Хуреееј фор ми!
    Мразам кога ми се трупаат покани за кафе,а јас немам желба.И покрај фактот дека тешко ми оди со жени,овој пат ме нервира што поканите доаѓаат од мажи,НЕпосакувани,НЕпожелни мажи за кафе.И да...која е таа слобода на канење на наводната многу добра другарка на филм додека девојката му е дома во некоја вукојебина?!Мојата финоча на моменти е премногу експлоатирана.Ама знаете зошто,зошто Лилит е во врска,а никој не знае,се криеме ко глувци,само најблиските знаат,епа ако ми е тогаш.Сите мислат дека сум некупена роба увезена од Азија и сите се чудат на мојата наводна ладноча и не-желба за додир на мушко биче...бре!Кој не ме знае,скапо ме плаќа!
    Уште мирисам на него,пакорабановски!Како ме зграби за коса на крај,ми се чини пола во рака му остана,мањак еден,од чиста мира пред трите пољубчиња што си ги даваме пред да си одам!Мислев дека е нежно бајче,ама се повеќе откривам дека е садист,а јас утврдувам дека сум мазохист (добро не многу,онака малце,од мерак и за мерак).
    И тако децо...ми се спие,а не ми се спие,имам обврски,денес мора официјално да ги напишам одлуките и да ги залепам на плута,да ги имам на ум,да присоберам ум од кундера и да го заокружам еднаш за до некогаш и важно да се фалам дека имам СЕ прочитано од него,тралалала.Да присоберам и некоја мисла како инстант психотерапија кога ме фаќа меланхолија или мрза или нежелба и така натака.

    Гушам силно!!!!Не,вака зошто јас сум мазо,јас полецка,понизно вас,а вие мене силно,ѕрцките да ми излезат!Може?!Можеее!!!