1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се чувствувате денес?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lilit, 26 ноември 2009.

  1. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Може Лилит, да не си ми ти ептен бедови ќе ме пукаа. Вака бар се смеам со тебе, највишеееееее! Позз****
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Зачудувачки, но од ден на ден се подобро и подобро :!: Денес подобро од вчера, а се надевам утре - многу подобро од денес.
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Nenaspano... Imav mnogu losa i napnata nok, a i denov nekako ne mi ide nesto posebno...ama ocekuvam podobri vreminja :)
     
  4. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Тажно, многу многу. ;(

    Неправди, насекаде.
     
  5. coca

    coca Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4
    pijanooooooooooo :lol: :D
     
  6. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.211
    Супер затоа што пак почнав да вежбам, и имам енергија, си ја средив куќата (добро де не е до толку, ако отвориш плакар ќе те затрупаат работите од внате, ама барем е привидно средено :)) И тие работи ме превет ептен среќна.

    Тоа што не ме прави толку многу среќна е фактот што утре сум на работа, а не ги завршив обврските, па веројатно ќе треба да си поработам вечерва :(
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Хахаха ај на кафе тогаш.И мене нешто ме спопукуваат бедови вечерва и не можам да ги контролирам.Ама се трудам да соберам сила да бидам позитивна и да си речам ти си си сама крива и сега кркај си го стапот!Ама онака со сласт и гордост! :lol:
     
  8. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Хаха Лилит само кажи кога и договорено ;) А денес како се осеќам... пффффф исто како и вчера. Уште не сум легната најверојатно зашто станав во 8 синоќа, се ми е испореметено, дење спијам, навечер пред PC или секако фајт со дечко ми. Новава година ми почна онака тапа исто као и минатата ама се надевам дека е само период, ќе помине, па и ја ке ви пишам нешто позитивно :lol: Ај сега на сите добро утро и пријатно утринско кафе, јас одам малку да прилегнам. Позз***
     
  9. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.211
    Измешани чувства. Среќна поради штотуку кркнатиот рол ап оброк од мекдоналдс, а истовремено со грижа на совест од истите причини :) Ај на здравје нека ми е, а вечер казнено саат ипол на орбитрек!!!

    Си мислам, мора некако да ги отимизирам активностите, не ми стига денов. На работа цел ден скоро до 6, дома 2 деца, домаќински работи, учење, друштво, вежбање, спиење..... и САКАМ СЕ!!! Од ништо не сакам да се откажам!По ѓаволите со тие откажувања!!!

    И покрај тоа што ништо не е како што треба - реков дека ќе бидам на диета, а јадам висококалорични глупости, обврскиве на работа не и се завршени и кај и да е ќе ме испеглаат, книга неам фатено 2 недели и ред други работи.... се чувствувам ...ПРЕКРАСНО!!!

    До сонцето ќе да е.

    *************
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Чудна работа како може нагло да ми се смени расположението. За разлика од вчера, денес сум тапа, премногу збунета за било што и со мала доза на грижа на совест поради играње со туѓите чувства иако си ветив дека повеќе нема да го правам тоа :?
     
  11. butterfly

    butterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Аааа!! Девојкии.. вчера да пишував или пред два дена.. ќе мислевте оваа у депресија паднала.. шо се случува со неа кој знае.. а денескаа уаау! Прекрасен почеток на неделатаа.. си станав пораноо.. уште од 9.. наспиенаа.. насмеанаа.. си игравв со бебчето домаа..ии отидов на драмаа.. по пат си купив нешто 8) .. иии сега сум од едно уво до друго насмевнетаа... а дома сум скарена со родителите.. мислам ми држеаа лекции овие деновии.. иии бев строго против!! амаа синоќа како некоја !!лудаа! :worried:hock: излеговв низ град самаа.. ии си мислев и си мислевв.. и сфатив дека се во правоо.. ии си се исплачав.. ии мислам ми олекна.. хахаа .. имаав и други проблемии амаа некако ми изгледаат при крајј.. во фаза на решавање.. се додека не се појави нешто другоо.. :mrgreen:

    значиии се чувствувамм прекрасноо!! :D ии се надевам ќе ме држи подолгоо!! ххихихи! :P
     
  12. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.177
    Пол:
    Женски
    super.. i have a lot of positive energy 8)
     
  13. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Денеска се чуствувам супер..Имам многу енергија и сакам да одам некаде да ја истрошам како што треба.По цели денови дома станува досадно.Се мислев да пешачам некаде околу 2-3 километри.
     
  14. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Denes se cuvstvuvam bas ubavo :D pocnav eden vid nov zivot :D i toa pocnav :Denes stanav rano za razlika od predhodnata nedela ,od denes sum na dieta pijam mn mn tecnosti do sega imam ispieno eden litar zelen caj i samo na ovosje sum sega odam malku na pesacenje pa povtorno na tecnostii , ovosje i zlencuk , a i voedno skokav na jaze i bas mi e super se cuvstuvam eden vid praznoo :D:D:D
     
  15. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    I jas za razlika od drugite denovi stanav rano gi sobrav moite druski i bevme na utrinsko kafe :) se setavme bidejki bese preubavo sonce pecese kako rana prolet se muabetevme,smeski natamu navamu i nekako toa me ispolni...sea si odmaram na toplo citam postovi i pijam caj so mnogu med i limon i cimet i uzivam...se na se se cuvstvuvam ispolneto :)
     
  16. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Smrznato,ladno mi eeeeeeeeeeeeeeeeeee,edvaj cekam leto da dojde,ova zimkava ne se izdrzuva,leto ke izdrzam kolku saka neka bide zesko,neka bide i 50 stepeni,ama ladnovo nemozam da go podneeeeeeessaaaaaaaaaaaaaaaaM.
     
  17. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Deneska se cuvstvuvam bas super ,samo nekako pocna dremka da me faka a imam za ucenje,dali ke dodrzam uste malku ne znam ama aj utre ke naucime ima vreme
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Denes bev na rab na nerven slom...cel den cuvstvuvam nekoj nemir,nekoja nervoza kako nesto loso da ke se sluci. Se streknuvam i na najmal sum i se vadam od pamet. I cela nok bese isto me fati nekoja panika ne znam zosto...Ama ke mora da se priberam inaku ne e na arno :worried:hock:
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Џабе глумам фраерка деновиве,кога не ми е ништо ниту бајно,ниту сјајно,добро има чат-пат спарклинг моменти.
    Се прашувам кога ќе си го гледам само својот задник,како голем и најубав,исполиран,светнат,стегнат со сите марифети и ниеден друг или пак барем на неколкуте блиски,кога?!
    Треба да одам да купам некој глупав поклон за личност која не заслужила и најверојатно нема ни да и каснам од роденденската торта,а повеќе би сакала да седнам да учам за тоа време...ееех....
    И да,го имав пред некоја минута оној,фак мај лајв момент,штотуку открив дека мојата 9 годишна комшика има едно три пати повеќе пријатели на фејсбук и тоа се обожаватели на Ангели серијата.Толку делуваше фрустрирачки на мене,што го избришав профилот,протестирам!Да ми беше убав периодот,немаше толку трагично да го сфатам,ама ми се може бе,ќе си кенкам.
    Ми фали мило мало,ми фали докторката ми моја посветена која по цели денови учи,ми фали нарцисот од братучетка,ми фали пејачката,ми фалат повеќе луѓе,ама па некако сакам да си самувам.Не ми фалат доволно очигледно!
     
  20. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Lilit jas postojano s eprasuvam koga ke pocnam da si go gledam samo svojot zadnik ama nesto nikako ne mi uspeva i tu se nerviram za nekoj i nekoja glupost tu resavam nekoi zbrki i po celi denovi mi minuvaat taka...ali jbg...a inaku i jas se cuvstvuvam kako d ami fali nekoj a nz koj pa zatoa sakam da sum samicka :roll: :)