Како со жена лав?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MitMax, 8 јуни 2020.

 1. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Мислење???? И дали според вас рак и лав одговараат? (Не прашувам за мене прашувам општо)
   
 2. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  За жени лавови можам да кажам од пријателска гледна точка зошто ги имам неколку у близина.

  Искрени се, што мене како јарец ми е многу битно.
  Амбициозни се.
  Не постои НЕ во нивен свет. Буквално, што замислиле тоа ке го остварат.
  Изгледаат ладно и реагираат ладно но, се далеку од тоа. Доста се емотивни и си чуваат во себе.
  Си прават како што си наумиле што мислам дека им е тенка линијата со тврдоглавост. :lol:

  Сакаат да им даваш комплименти, да им ги вреднуваш работите во животот, да не ги лажеш, да си секогаш тука за нив, не сакаат да ги критикуваш, не сакаат да критикуваш и нешто што е нивно (родител, брат/сестра, дечко што и да е) лавовски се борат за тоа што е нивно и навистина се однесуваат заштитнички кон своите блиски.
  И можат многу бргу да те избришат од живите :rofl: за одмаздољубиви до сега не сум им ја сретнала таа карактеристика ама знаат да ти го покажат местото кај ти е ако дојде до тоа :devil:

  @MitMax
   
  На poenta, Love 83, Lady Maria и 4 други им се допаѓа ова.
 3. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Pa da dosta opasni se
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.508
  Допаѓања:
  125.911
  Пол:
  Женски
  Фала ме опиша :rofl:
   
  На RainbowButterfly и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 5. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Аууу, од точка до точка! :D
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  Претпоставував дека не си нешто поразлична од ова :lol:
  Али се разликувате од мажи-лавови кои се нарциси :drunk:
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.220
  Допаѓања:
  50.563
  Пол:
  Женски
  Ваљда не сте сериозни :D со жена лав а и со било која жена ќе успееш ако застанеш и забележиш што сака таа специфична жена, не си го губи времето на хороскопи кои немаат веза :)
   
  На lovestoneddd, S.W.A.G и martiiinna им се допаѓа ова.
 8. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  Мислев @buba4e89 ја цитирам ама сум утнала :$:$:$
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  Катчето е за ваква тематика |(
   
  На Konfetka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.220
  Допаѓања:
  50.563
  Пол:
  Женски
  А во катчето се забранети разни видови на коментари?
   
 11. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  Па коментарот не ти е баш на место. Сигурно нема да бира женска по хороскопски знак или пак да анализира женска по хороскопски знак.
  Уживај, никој не си го губи времето. За разонода е катчево :^)|(
   
  На buba4e89 и Konfetka им се допаѓа ова.
 12. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.220
  Допаѓања:
  50.563
  Пол:
  Женски
  Ок :D
   
 13. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.897
  Допаѓања:
  3.996
  Пол:
  Женски
  Јас сите лавови шо ги знам се попустливи, така да не го рачунам за тежок знак, но добро, секој со својот впечаток ( шо може да значи и дека ѕвездите немаат врска )
   
  На Love 83, Seli20, RainbowButterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.508
  Допаѓања:
  125.911
  Пол:
  Женски
  Маж лав е потежок од жена лав. Повеќе се самобендисани,повеќе се нарциси. Ако на маж лав му кажеш дека е грд подобро бегај додека те држат нозете,ако ја изгубат контролата врз себе исто бегај. Тешки се.
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lady Maria

  Lady Maria Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Маж рак и жена лав според мене си одговараат. Ракот е повлечен а пак лавот сака да биди во центарот на внимание и во оваа комбинација лавот се истакнува.
  Лавот не сака лаги,сака верност,посветеност,многу лесно можат и да избришат човек од животот и тоа засекогаш па макар и да им е жал. Тврдоглави,комуникативни,амбициозни.
   
  На buba4e89 и Seli20 им се допаѓа ова.