1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со знакот девица?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од malecka.16, 10 јануари 2010.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: Абе знам тоа, ама па и јас сум една нестрплива :lol: :lol:
     
  2. milce

    milce Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    SETO TOA E TCNO STO MI GO OPISA SEKOGAS I NA SEKOJ POMAGAM,CUVSTVATA GI ZADRZUVAM ZA SEBE BIDEJKI SE PLASAM AKO KAZAM DEKA KE ME ISTRESAT,AMA NE SUM PERFEKCIONISTA VO NIKOJ SLUCAJ.JAS VELAM SIGURNO VO MINATIOT ZIVOT SUM BILA SVESTENIK KAJ KOGO LUGETO SE ISPOVEDALE ZATOA STO I NEPOZNATI MI KAZUVALE TAJNI INTIMI A JAS SE CUDAM KAKO E TOA MOZNO DA IMAAT TOLKU DOVERBA VO MENE
     
  3. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    Љубоморни се .. Девиците коа сакаат многу сакаат! Така да нема зашо да ја праи љубоморна таа шо ја сака... Љубоморни се и на ситници.. на пример си се сликала со некој другар гушната.. или седиш со некој другар пред него и се смееш.. :D специфични се девициве , али јас мојот го научив :)
     
    На Konfetka и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  4. celebrity

    celebrity Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    de4ko mi e devica i ako ne drugo barem edno ne6to mozam da go pofalam... mnogu e pedanten i ureden...
     
  5. LoveAngel

    LoveAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Јас сум нова на форумот и сега ги прочитав сите ваши коментари и можам само следново да го кажам за дечко ми девица:
    Добра страна : уреден , педантен , секогаш топ , желен да научи нешто ново (но сам не со помош на други т.е. не да се дознае дека постои нешто што незнае :) ) постојано покажува дека ме сака , сака да разговара за било какви теми , не се срами да покаже дека е во врска во јавност , дружељубив ,насмеан.... овие ми текнаа во моментот :)
    Лоша страна : точно е тоа дека ке јаде несто скришно а на тебе нема да даде , И КОГА НЕ Е - ТОЈ СЕКОГАШ Е ВО ПРАВО , не обрнува внимание на тоа дали ке те направи љубоморна али е љубоморен. понекогаш ке те заборави или нема ништо да слушне од тоа што си му кажувала пола саат, гледајки во тв или на нет (но затоа после е многу сладок кога ке се извинува :twisted: )

    Ова ми текна . поздрав за форумот ... СУПЕР СТЕ
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  6. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    Oсобина на карактерот на девица е мрачното расположение. Кога не еонакво како што го посакува тој ден, може да пламне и се околу себе да претвори во прав и пепел. Nе дозволува да се појави нешто што ќе го попречи она што го намисллил/а, како да не сака да биде сакан/а. Tаа особина и во љубовта ти носи кај девицата непријатности. Зашто стравот, во никој случај, не е тој што може да ја одржи љубовта. А од девиците, дури и оние што им се блиски се плашат. Rазмислете малку околу сето тоа!
     
  7. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Точно! Дечко ми е девица и неколку пати ми прогледа низ прсти затоа сега пазам што правам бидејќи ако каже крај е тогаш навистина е КРАЈ. А инаку се доста посветени на личноста што ја сакаат.
     
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    не се согласувам со ова и јас и брат ми сме девици ни еден од нас нема мрачно расположение напротив секогаш сме до уши насмеани ведри и весели, дружељубиви. јас повеќе сакам да бесенеам и да ја покажам својата авантуристичка страна, брат ми е мирен повлечен. ај ќе го изанализирам него. во љубовта заљубен е али толку е нежен, посветен, допушта се макар и девојката да претерува. знае да е точен тоа да мрази менување на планови. никако не е љубоморен али сака да и укаже кога греши.
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Аууу благе везе нема ова. Дечко ми и мрачно расположение?! Не се согласувам со оваа воопшто.
     
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    и јас
     
  11. Elizabethh

    Elizabethh Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    10
    И јас сум една од тие што имаат дечко девица :lol:
    Голем перфекционист,точност,добра логика,прецизност,имаат добра интуиција.Комбинацијата на негативна променлива земја, на Девицата ѝ дава способност да се прилагоди кон реалноста на материјалниот свет.Значи во најголеми случаеви тие се во право.Девицата е практична и многустрана, има здрав разум и способност за анализа.Секогаш сака да удоволи,да знае дека е потребен,неопходен некому.Мразе одбивни,ладни луѓе,рамнодушни.Секогаш ќе биде тука за тебе.Знае да сака,и тоа го покажува во мали подароци,некоја порака,некое купено мече или слично.Во врска тие сакаат стабилен партнер,кој може да им донесе сигурност.Потешко ќе ги покажат чувствата,па почесто им треба вербално убедување дека се сакани.Многу пребираат, и никако не поднесуваат вулгарности.
    Мислам дека е доволно. :P
     
    На Meggy и macysh им се допаѓа ова.
  12. Shadow

    Shadow Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Леле навистина и јас како другарка ми да ја слушам :D
    Исто така девиците сакаат да помагаат, не им е тешко но кога ќе дојде некој на нив да им помогне одбиваат помош на мене кога другарка ми сака да ми помогне јас не ја слушам сама си се затворам и решавам проблемот како знам
     
  13. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Алал да ти е Хипи, ме опиша. :D
     
  14. jassna

    jassna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2
    a sto velite za dve devici koga se vo vrskaa ima li takov slucaj dosegaa...jas devica i decko mi devica :)
     
  15. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Еве, јас сум девица и дечко ми е девица. Мнооогу сме слични. Ептен сакаме исти работи, иако понекогаш и си контрираме во однос на ставовите. Најбитна му е сличноста. Доволно му беше само некој збор, малку време да ги запознае моите ставови и вкус за да биде упорен и да ме освои (изгледа лесно, ама тешко е да му се допадне некој на машко девица). Ама последно нешто што доаѓа кај нив е довербата. Значи, ниту јас имам целосна доверба во некој човек, а ни тој, иако многу ми верува, дури и премногу и повеќе отколку јас него. Додека не се увери дека све ќе направам за него и дека никогаш нема да го зафркнам, беше малку за никаде, а бевме веќе во врска, која мислев дека нема да успее. После тоа стана страшно посветен, секогаш сочувствува со мене, секогаш сака да ми помогне за било што, иако помошта е последното нешто што сакам да го прифатам од некого. Многу тешко му беше да искажува емоции, ама и тоа помина, но морам да кажам дека тоа што сега ги искажува, не го прави папучар и лигуш, како што е случајот со некои други машки знаци (на пример, машко-рак, ужас!). Јас сум таа што знае да си прави филмчиња и сум многу љубоморна. Ми вика дека и тој е љубоморен, ама очигледно во тие ситуации не сум го сфатила озбилно, не ми изгледал така. Страшно тешко е да го напнеш и да го изнервираш, а јас сум па многу избувлива. Никогаш не ми повишил тон, а ни јас него. Кога се караме, повеќе јас се карам, а тој се труди да ја смири ситуацијата. Се нервирам кога зборувам за нешто многу озбилно (за мене барем), а тој несвесно ќе смени тема. Многу е ведар, секогаш насмеан (барем со мене), не верува во некои животни идеали, ама кога ќе се увери-чудно му е, а и убаво. Воопшто не е себичен, за било што. Што се однесува до сексот, тука е крајно несебичен. Најбитно му е партнерката да биде задоволна. Одличен љубовник, да не речам совршен, ептен либерален, воопшто не е ладен, напротив-страствен до бескрај, перверзен, само за неколку работи е конзервативен. Има голема фантазија. Ненаситен е.
    Уххх, ептен исцрпно, ако ми текне уште нешто, ќе пишам. Мислам дека све опфатив. :$ :?:
     
    На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sosmooth

    sosmooth Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    WoW Echo баш истоооо хехехе сама да не опишував нешто ке пропуштев :D
     
  17. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114

    Хехе, па мислам дека ова е знак во кој нема многу-многу отстапки од човек до човек. И да, гледав све да опфатам. :hai:
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: неможам да поверувам колку добар и искрен опис даде. Значи јас сум иста ваква, и баш за тоа НЕЗНАМ најмногу критики добивам.
    Единствено што би додала е дека се одликуваме со самоуништувачки критицизам. Јас на пр.нема нешто што не би го искоментирала, и многу ситни работи знаат да ми бодат очи. Друго нема што да додадам.
     
  19. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
     
  20. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Marge, ептен точно. И јас имам искуство со машки девици и ужас се. Ама пустото не знам зашто стално со нив заглавувам, таков ми е к’сметот изгледа. Значи себични, се прават од личен интерес, во најтешки моменти ве оставаат и им е гајле за тоа како се чуствувате вие, кога ве сакаат знаат да ве направат да се осеќате ко кинеска краљица :lol: и поарно дури! ама затоа што се доста нестабилни наредниот ден ако нешто не им е по ќејф, не мора ни да ви се јават и може скроз да ве игнорираат. Ужасно љубоморни, ау! Нестабилни партнери, вечно незадоволни или брзо се заситуваат појма немам, па затоа не издржуваат многу со една жена, а и да издржат често се случува да имаат љубовници.
    Инаку се бескрајно шармантни, многу омилени во друштво (уф колку ги полни тоа чуство дека сите ги сакаат), забавни, симпатични и затоа лесно се паѓа на нив, ама ако не сакате живците да си ги искинете, понастрана од нив како партнери, а како другари се одлични...а и јас би требало да пазам, не за друго :lol:
    Е да и стварно стално викаат „НЕ ЗНАМ“ :@ :D
     
    На velesanka и sesilija им се допаѓа ова.