Како со знакот девица?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од malecka.16, 10 јануари 2010.

 1. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  193
  Зависи.. јас имам другар девица и според него многу поважен е изгледот |( Не дека не гледаат карактер, ама ако се нема убавина.. не им е гајле и за карактерот. Пред недела-две за прв пат си фати девојка и замисли и раскина зошто се пијанчеше еден вечер.. (плус не беше толку пијана)
  Сакаат совршенство, факт.
   
  На Slavicak и H.VAGA им се допаѓа ова.
 2. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  193
  Зборувам за повеќето.. зошто во мојот живот имам многу девици а и јас самата сум. Најверојатно тоа зависи од подзнакот.
   
 3. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  2.730
  и јас сум девица и подзнак девица.и тоа е факт дека девиците бараат совршенство.и повеќе внимание обрнуваат на надворешниот изглед додека карактерот го занемаруваат.
   
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  18.045
  Пол:
  Женски
  Toa и самата го реков дека зависи од подзнакот, а сите си зборуваме од искуство со личности во тој знак. Имам другарка и братучед девици кои се стварно супер, но знам повеќе претставници од знаков кои знаат да бидат поспецифични. Подзнакот е тој шо ги меша работите.

  Па и комбинацијата меѓу овие два знака е супер (дали другарска или љубовна), пак ќе речам освен ако немаат некој зезнат подзнак.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Како би функционирале рак и девица? :D
   
 6. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Девица ( во хороскоп)

  имам голем проблм дали некоја од вас имала дечко девица во хороскоп?Дали навистина се толку ладни не покажуваат емоции ептен тешко да неможеш да ги сватиш што мислат,сакаат а од друга страна сакаат да се гледаат со вас?Излегувам со таков тип и сите ми викаат јаки живци ми требале затоа очекувам совет од вас што имате искуство со девици. П.С јас сум бик и демек многу сме си одговарале :?:
   
 7. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  Девица ( во хороскоп)

  еееееееееееееееее мојов дечко е девица :)
  инаку не е точно ич ;) на прв поглед да не го знајш изгледат така ама да сте запознајни а посебно дечко ако ти е се многу добри душичиња искрени и отворени, да ти е мерак да го гледаш засекојпат до тебе :$
   
 8. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  332
  Девица ( во хороскоп)

  Добро, сериозно верувате дека хороскопот го одредува карактерот на човекот? |( И не ти требаше нова тема за прашањево, сигурна сум дека можеше да го вметнеш во некоја постоечка ;)
   
 9. Monika.J

  Monika.J Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24
  Девица ( во хороскоп)

  хаха да ладни сме многу.. јас сум девица во хороскоп, инаку покажуваме емоции кога според нашите анализи се е во ред, инаку мн ретко покажуваме емоции се додека добро ја осознаеме личноста. На дечко ти сигурно му се допаѓаш затоа и те бара да се гледате но се уште те анализира каква си но со тек на време ќе ти се отвори.. имај трпение :D
   
 10. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  Девица ( во хороскоп)

  значит су имала ја среќа :$
   
 11. Monika.J

  Monika.J Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24
  Девица ( во хороскоп)

  имаш среќа, кога ќе ја стекнеме довербата сме искрени и отворени сепак не сме толку комплицирани :D
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  105
  Девица ( во хороскоп)

  Имам многу другарки и другари девици, и искрено чудни луѓе се. Треба стварно да имаш нерви за да се справиш со нив, јас едвај богами. :)
   
 13. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  Девица ( во хороскоп)

  мене пак ми се супер луѓиња и по некоја случајност и дечкото и најдобрата другарка ми се девица во хороскоп :D
   
 14. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Девица ( во хороскоп)

  Уф ќе покаже времето значи да си спремам живците фала ви девојки :D
   
 15. programerka-2nd

  programerka-2nd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Никакви се! Самобендисани, уфилмани, ни малку не се самокритични, и „СЕКОГАШ“ ВО ПРАВО! Ти држат проповеди за тоа како треба да си педантен како нив, а тие уствари само се дотеруваат за надвор, во соба кога ќе им влезеш - ужас. Со еден збор, многу се уредни ако друг чисти и за нив.

  Конзервативни се и себични, за нив мажот е главата на семејството, и тешко на таа кутра жена што ќе сака да има право на свое мислење - крвта ќе и ја испијат! Иначе ептен се талентирани за да одглумат во јавност, оскаровец не им е рамен. За себе креираат слика на мили суштества, ама уствари...

  Најискрено, ПОДАЛЕКУ ОД НИВ...
   
  На Aleksandar441 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.063
  Допаѓања:
  28.092
  Пол:
  Женски
  Е, не сме бе до толку лоши :tmi: ама стварно чуден знак сме , си признавам, специфични личности, мајка ми секогаш викаше тешко да те трпи тебе некој :D ама еве си најдов некој да ме трпи :P :D
  Пред некој ден најдов нешто на интернет за девица и ептен се пронајдов во тоа :$ Само што мене брзо ми минува лутината :D

  Секогаш подготвени за критика, најлоши се кон љубовниот партнер. Се мора да биде онака како тие што замислиле, а ако не е така, се лутат со денови. Посесивни се.

  Емотивната сигурност за вас е императив. Па, свесни за тоа или не, вие ќе копнеете по „заштитнички раце кои ќе ве галат, прегрнуваат, лулаат сѐ додека не исчезнат сите стравови“. Затоа, многу ќе ви значи мислењето на вашата мајка, дури и ако на свесно ниво таа ве нервира, а домот и семејството ќе ги доживувате како оаза на мирот и сигурноста. Всушност, вие од детски години веројатно сте сонувале за мигот кога ќе ја сретнете сродната душа. Додека, како возрасни, ќе се чувствувате исполнети само ако имате некого за кого ќе се грижите, како што се децата, партнерот, родителите и ако можете да им служите на оние што ги сакате...
   
  На Lovely93 и Glasna им се допаѓа ова.
 17. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  колку само не е точно, најблиските ми се девици во хороскоп и не се ни малку од ова ти што го кажа |(
   
  На Monika.J му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.379
  Најверојатно си огорчена! :D
  Не,девиците не се самобендисани.Напротив,премногу се самокритички и самоуништувачки настроени.
  За педантноста во право си.Деталисти се девиците,ситничари,перфекционисти,естетичари..но побогу кој не цене педантност :?:
  Единствена маана им е што се многу чувствителни...дефинитивно таа особина воопшто не си ја сакам.,
   
  На LittlePinky, anastasijaki, Seashell31 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Имам доста особини од наведениве, да не кажам сите. :lol: А најизразена ми е чувствителноста, секако. Знае да ми присмета, ама ретко. Ми се допаѓа до некаде бидејќи мразам личности на кои се им е рамно. Ама во суштина јас сметам дека секоја личност е индивидуа самата за себе, знакот може нешто да придонесе, а и не мора. :)
   
 20. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Се пронајдов во секој збор, буквално. :o :wasntme: