Како со знакот девица?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од malecka.16, 10 јануари 2010.

 1. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  421
  Како машкото девица покажува дека му се допаѓа некоја девојка? Кои се знаците дека е заљубен?
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.377
  Допаѓања:
  115.285
  Пол:
  Женски
  Како девица јас и познавач на многу машки девици ќе ти кажам дека ако на девица и се свиѓаш се ќе напраи за да те освои. Не криеме, се приметува, не чекаме многу, директ пробуваме да видиме дали има фидбек од другата страна. Ако не приметуваш знаци значи на девицата не и се свиѓаш.
   
  На H.VAGA и s.w-e.e-t.y им се допаѓа ова.
 3. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  421
  Дали делува љубомората кај девиците? Во смисла ако го направиш љубоморен дали ќе го направи првиот чекор или повеќе ќе се оддалечи? :?:
   
 4. Juccy

  Juccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  183
  Имат голема смисла за хумор мн се хумористични :D
   
 5. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Девица му е само површински знак, реагира со неговиот познак. Затоа е различно. Јас сум подзнак девица и сакам се да ми е уредно, не се брзам со одлуки и срамежлива сум. А лав сум.
   
 6. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  Исто подзнак девица срамежлива и многу анализирам .Лавовите се љубоморни ,еден лав душата ќе ми ја извадеше ќе ме смирувал тоа не се трпеше
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  Да ќе се одалечи ,со љубомора кај лав пробај.Јас како подзнак девица тоа би ме одалечило нема да можам да мислам на таа личност . Едноставно девицата ќе олади
   
  На s.w-e.e-t.y и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.377
  Допаѓања:
  115.285
  Пол:
  Женски
  Не играме ние такви подли игри.
  Или искрено или ќе се оддалечиме од партнери што се понашаат така.
   
  На s.w-e.e-t.y, MrenaRiba, Nigredo Odor и 1 друга личност им се допаѓа ова.