Како со маж Бик?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Ishana, 18 мај 2010.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.642
  Допаѓања:
  19.442
  Пол:
  Женски
  девојки ајде пишете за машко бик и девојка лав...лјубовна комбинација и се тоа-поз :hai:
   
 2. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  348
  па вака...јас познавам 4 машки што се бикови и знам дека мажите бикови се многу,многу тврдоглави и сакаат многу да се караат.....а лавовите женски за разлика од мажите бикови се многу подобри според мое мислење,а знам многу женски што се лав во хороскоп и многу ги сакам,бидејки се мили,слатки и многу добри...така да според мое мислење не ми иде некако за љубовна врска,но зависи што е он во познак,бидејки познакот многу влиејена карактерот на човекот :)
   
 3. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  не сакаат да се караат знам никогаш не почнуваат први ама ако ти почнеш ке ти се истури за све што го трпел во себе а тоа е полошо кога ке размислиш подобро не започнувај кавга со него многу трпат и многу имаат долга граница а таа долга граница мозе да трае со години ама ако ја поминеш ке те избришат од животот ке ти стават игноре засекогаш па ти ако сакаш и убиј се пред него тој ништо нема да изреагира знам мојот сопруг е бик и свекор ми и дедо ми и мајка ми а и син ми опкружена со јунци :lol: и многу добро знам како дишат а за тврдоглави им нема крај ако реши нешто ни господ не го спречува и ако погрешил после тоа не признава него наога начин тебе да те обвини ти си крива типично за бик и многу лошо кај нив што нивните проблеми сами си ги решаваат иако има некои заеднички работи во бракот што заедно треба да се решат ова највише ме неревира ама тоа е и мноогу се затворени тешко нешто да ти се пожалат не сакаат да ги замараат и секираат другите со нивните проблеми и многу добри другари се ако некој се дружи со бик да знае дека нема да се кае ова за машки бик зборам тој е секогаш достапен и во 3 ч наутро да му се јавиш тој ке те услужи а и понекогаш им е тешко да одберат помеѓу семејството и другарите зошто не сака да ги разочара и двете а ова најсмешното колку и да ти е лут ако сакаш лесно да ти прости само ако му направиш вкусно јадење или ако го изненадиш во некој луксузен ресторан ;) и ова најважното БИК КОГА САКА;САКА САМО ЕДНАШ ;)а и не е многу по варањето ама ако разбере дека го изневеруваш цел живот ке те изневерува никогаш не почнуваат први за ништо ама ако сакаш нешто да му се осветиш подобро немој зошто ке изпадне тој дека ти се осветува а не ти :lol: јас сум вага инаку и само ти попушта ако смета дека ти знаеш подобро од него и ке ти попушти има усте многу цела книга да напишам :lol:
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.642
  Допаѓања:
  19.442
  Пол:
  Женски
  //лелееее се погоди..да навистина е така..мојот вереник е се од ова што писа..а да ми казеш нешто што би било супер меги нас,,нешто така да правам како по кејв да не казам :lol: знаеш-нешто како да се е како што сака,како он да е главен,(тоа го сакат),,..а уствари јас пак по мое...ај пиши уште нешто...
   
 5. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  so bikovite mozes mnogu lesno da dojdes do brak ako te procenile kako licnost sto tokmu takva im treba :) ne sakaat da histerises odma begaat da ne dojde do golemo zosto znaat kakvi se :) a za po kejf najveke uzivaat vo seksot i vkusnite jadenja ako imas bujna fantazija vo krevet i ako si milenik na luksuzni restorani ili bilo kade samo da e hrana :D si go fascinirala potpolno a ustvari i ne e teska rabota ;) ponekogas i kolku tebe da ti e dosadno vo krevet so nivnite predigri ili pozi niv mislam i 80 da napolnat ke ja imaat istata zelba za seks i vnesuvanje na novi raboti sve na niv nesto im teknuva :lol: amaa ako se pijani hahah begaj togas se najveke raspolozeni site se takvi ama bikot neznam,preeska mu vikam ej za utre da ne kupuvas sokovi ima prirodni tamu i vika dobro i koga se vraka kupil bravo hahaahah cim smeta deka taka treba dzabe ti e sve, tesko se otvaraat za sve i tesko tajni otkrivaat od drugi ako nekoj drugar mu kazal tajna i mu rekol samo jas i ti ke znaeme taka i ke bide duri i nema na zena si da i kaze.sto poveketo tajnite si gi spodeluvaat so semejstvoto so bik taka jok :D mnoooguu se ljubomorni jas mislam deka se najljubomorniot znak tolku moze da bide ljubomoren sto i moze da se sporeduva so nivniot bes a se kladam deka mnogu luge neznaat kolku mozat da bidat do granicata na besnilo a taka i ljubomorata pa duri i jas sto sum so nego dolgo vreme toa ke treba mnogu da stigneme da doznaeme ama da ne si bideme ljubopitni najdobro ni e .koga si vo brak so nego da cekaj pomos od nego sekogas ke bide tuka za tebe zosto bik ako vleze vo brak togas ja prevzema seta odgovornost iako ti rabotis sve si stava na sebe a toa znaci deka poveke treba da bideme trpelivi so niv za sve zosto ako gi maci finansijata sto mislam deka taa im e na prvo mesto za podobar zivot ili ako imaat teska rabota i rabotat so luge sto sigurno trpi omaluvazuvanja ili kavgi koga ke dojde doma ako mu se isfrlime za nekoja rabota ili dosol doma i da go prasame kako pomina na rabota nikako :x moze da izbie vulkan od nego sve sto go cuval vo sebe ke ti se isturi tebe nema ni da jade ni da pie odma u krevet pa kolku saka neka e saat vo 6 ke legne :D zatoa jas ke si go precekam so toplo jadenje i nekolku mili zborcinja i napnatosta pominala zatoa devojki da vi kazam vo vrska e drug bidejki nema da mu place dete ili smetki a vo brak e razlicen toa se dve sosema razlicni raboti neka ne ve laze ako vo vrska e ist i vo brak e ist ne moze samo da si prevzeme nekoi stavovi ili na primer ako sakas ti da si kupis nesto a nema da ti ovozmozi toa mu e najloso mnogu ke propadne mnogu se custvitelni ako nemaat pari vo dzeb epa koj ke se mazi neka mu ja misli :lol: nekoj da ne me svati seriozno jas si kazuvam kakov e mojot soprug bik e sea ne mora da znaci deka site bikovi se isti moze vo nesto se razlikuvaat a toa moze e od genite a i od podznakot ama vonglavno e toa toa
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  ако го искритикуваш зошто јаде толку или на шала му кажеш дебее цел ден си у кујна ке остави јадењето и нема да се мрдне од место па макар и да си му рекла сабајле нема да изеде ништо пред тебе а ти моли го коли го не мењава став и свиња печена стави му на маса нема шанси све додека не си легнеш :D а ти нервирај се ништо не јадел све заради мене :lol: за храна не го чепкајте многу е избувлив и чуствитлен на оваа тема,ама и стварно за другите работи е таков бе не се потчинува пред тебе стои гордо и цврсто со главата прво па после со телото :D не попушта и не слуша жена попрво ке послуша другар отколку својата жена :lol: и незнам друго не ми текнува во моментот
   
 7. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  и да надоврзам мајка како маж бик што сака мислам никој хороскопски знак не сака све чепкај му ама мајка никако што и да правиш за све ти ке бидеш крива ,мајката за нив е како божица без разлика дали е лоша или не и ако пред него е лоша и ти да му збориш ваква е таква е само ќе трпи во себе и ќе си собира и нема ништо да покаже пред тебе фаца ладна а внатре бурни емоции а ако не видел ништо ти си крива за среќа иако мојата беше добра све него му се вртеа филмови зошто го повишуваш тонот и такви ти ствари
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.642
  Допаѓања:
  19.442
  Пол:
  Женски
  имаш многу работи казано сто мојот вереник прави се од тоа(ако ми е уште вереник :lol: )

  а во врска со лагата и се тоа?? дали лажат често? за што највеке? и дали би кажале после тоа дека лажеле?? дали би изневериле со некоја друга??
   
 9. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  и ова најважното БИК КОГА САКА;САКА САМО ЕДНАШ а и не е многу по варањето ама ако разбере дека го изневеруваш цел живот ке те изневерува ова го пишав претходно аха и тоа го заборавив лажат да, ама ако сметаат дека ке избие кавга за некоја работа и почесто лажат само да не дојдат до конфликти а ако ги фатиш дека лажат одма ке избегаат само да не се караат па најдобро би било да се праиме дека ние гајле за да стекнат доверба и да не не лажат,значи ако не повредува таа работа или ако им забрануваме или ни смета обавезно ке излажат само да не те повредат и да не се карате со нив трпение спасение |( и никогаш нема да каќат еј абе јас за ова те излажав никако :lol: а за да си го прикријат другарот да не дознае нивната жена или девојка ке не излажат нас иако тие знаат дека нас нема да ни смета што излегле во кафана или во град ,ке не излажат зошто не веруваат дека нема да кажеме на нивните девојки/жени, иако ние може нема да кажеме, бикот не ризикува, подобро ќе се скара со жената отколку да го изневери другарот :envy: ако си таа личност што сакале да ја најдат тогаш ти гарантирам дека нема никогаш да ја извараат ама ако нон стоп им идеш контра за све се караш не си некој тип што ке сака секој ден нови идеи во кревет општо за секс или ако масата е празна кујната празна или ако ти шетаат очите по други или ако си провокативна облечена пред други мажи и примети дека флертуваш зошто е лјубоморен и сака да му се шеткаш така само за него и да бидеш само негова на никој друг ако си све овде негативно што пишав е тогаш ќе чека само и ќе трпи све додека не направиш некој погрешен потег ни два ни три си наоѓа одма не се предомислува е тоа е такви се биковите и грда да е важно ќе има од инат |(
   
 10. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.642
  Допаѓања:
  19.442
  Пол:
  Женски
  heart.stealer значи се се се погоди..навистина е вака...ако има нешто друго писувај :lol: :lol: поз...ако ми текне нешто пак ке прашам :lol:
   
 11. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  ти реков, ќе треба цела книга да напишам :rofl: во моментот не ми текнува ама ако има прашања ке одговорам ако знам :)
   
 12. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  2.669
  Пол:
  Женски
  Како со маж Бик?
  Тешко, богами тешко.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 13. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.642
  Допаѓања:
  19.442
  Пол:
  Женски
  Hм. Dада тешко е навистина тешко.
  Iнает нивни,сака по негово вака онака :^)
  Aма ако им казувас она сто сакат д. Bит и дека го правис тоа знат да подлегнат.
  E Sега дали со лагите сите се исти и до каде ке стигнат,незнам дали се сите тие исти :?:
   
 14. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.312
  Пол:
  Женски
  Никако! Бегај дур можеш, зошто кога тогаш ќе те зафркнат! :)
   
  На MSkorpionka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Ми се свиѓа едно бикче. :$
  Ае кажете како да го заведам ?
  -инаку јас сум Јарец, и немам многу познаници бикови.. така да незнам какви типчиња се :lol:
  :inlove:
   
 16. roksen

  roksen Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Jas sum Devica a mazot mi e Bik vo horoshop a i majka mi e Bik,i dvajcata imaat slicen karakter znaci sum presrekna vo takva okolina,treba vreme sepak od pocetok dodeka se priviknes na bilo koj karakter no kade sto postoi ljubov i razbiranje tamu postoi idnina.....a za toa so gotvenjeto deka sakaat bikovite dobro pripremeni jadenja toa e navistina tocno,mazot mi od denes za utre misli sto ke ima za pojadok,sto za vecera i toa se bara nekoi specijaliteti ako moze..a jas so zadovolstvo toa mu go prigotvuvam,saka ubavina,cistota,komfor,sredenost i vo domot i garderobata da bide onaka stilski kako sto bi rekol mazot mi:"edno ama vredno,kupi go da go nosis koga ke izlezes vo grad da bides cakum-pakum:)"i dvajcata si se soglasuvame vo ovie rabotine saka mn guzvi i da sedime po mesta kade sto ima premnogu lugje,romanticen,covek od zbor,zastitnicki naklonet kon mene...ama si go sakam naj,naj,naj,na celiot svet :inlove:
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 17. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  и јас сум приметила самите тие ќе со купат едно ама вредно и долго ќе си го носат за разлика од другите повеќе ситници во плакарот и неносени, биковите имаат дали 10 ,15 работи и тоа све квалитет затоа кај сопругот мој секогаш му е уреден плакарот а јас ни 2 прегради не ми стигаат од плакарот и секогаш ми вика само глупости купуваш од кои пола не ги носиш,купи си нешто што стварно ти се свига и не се замарај што да облечеш :lol:
   
 18. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166

  Ja сум јарец и имав две и пол годишна врска со Бик.

  Врската ни беше разнобојна искрено. Значи бикови се налик нас јарците упорни се, верни се , имаат квалитет, одговорни се, ама има и материјалисти од бикови.
  мојов среќа не беше материјалист.

  Имаат некоја жичка на мрзливост. Ако ја оттргнат таа негативност, можат многу да направат.
  отворени се и искрени. Сакаат длабоко, и не се откажуваат лесно од личноста. Дури идат до сам крај и после врска да останат со личноста. Другари се пред се. Можеш да им веруваш, може да ти бидат потпора. Али пази ако не е доволно амбициозен како шо знаеме да бидеме ние Јарците можат да настанат проблеми.

  Сакаат отворени муабет, нејќат игри, знаат да вратат ама со усул шо се вика :lol:
  Кога се навредени и лути, причината секад ама секад ја бараат кај друг. А за у врска ако се има проблем... Секад партнерот е крив. нервоза брзо им поминува ама не забораваат.

  Кога овие два знака ке се спојат, веруј ми дека врската ни малку не е досадна, значи се нешто се дешава. Посебно ако се заинатат овие двајца .... Ама сепак на крај Бикчево попушта :lol:
  Добра комбинација се ако се имаат исти стремежи, соништа, идеали, иста љубов. Значи можат да бидат и партнери и соработници у исто време.
  У кревет се исто неверојатни, се повише и повише знае да изненадува и да пружа секкао задоволство, ама знае и да заборави на своја др половина ...


  Шо знам, нешто тук таму исти ко нас, али со таа разлика шо они бетер од нас прават филмови кои не баш се точни , си имаат своја верзија која нема врска со реалната... Тоа барем мене мн ми смета ...

  Али пробај види, ако бараш верен пријател и потпора у живот. Секако е добро :)

  Kе го заведеш со тоа шо ке бидеш искрена и отворена. Без лаги манипулации и такви ствари. Биди секад насмеана, дружељубива, Пријател ! прави заебанции такви ствари, глеј насмеј го секад, сослушувај го и слично :)
   
 19. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Е овде си стварно во право - или инаетење или затапување... сум се нашла мнооогу често во ваква ситуација каде што не можеш асолно да помуабетиш....се нешто се фаќаат за глупоси или некој рачка ќе н ајдат
   
 20. PunchMarmelade

  PunchMarmelade Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  31
  Биковите си се одлични.
  За моја среќа успеав да најдам бик кој е чисто совршенство (сериозно)
  Типот е живи страсти :$ :lol:
  Во комбинација со мене,близнак,се трпиме доста,имаме одлична комуникација,ама кога ќе дојде до дуел-симни се Боже,види не!! :D :D
  МНогу е искрен,внимателен,бира зборови,интелегентен,има неверојатен вкус,изострен за убавина и префинетост,не е само обичен маж кој ја гледа површината од сексапилот на нештото-туку ја проучиува неговата суштина.
  Чист пример,ми помага да изберам помеѓу потемно црвен кармин,малку посветло од потемниот и нијансата измеѓу нив :D