Како со маж Бик?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Ishana, 18 мај 2010.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.846
  Допаѓања:
  90.521
  Пол:
  Женски
  Си изначитав 6 страници :lol:
  А знаете дека биковите се големи глумци? :rofl: И тоа како, цел ден ќе глумат едно надвор, едно виртуелно, едно дома.
  Многу се итри и имам приметено дека се многу упорни. Не прифаќаат кога ќе им кажеш не.
  Бикот се ќе направи ако треба и ќе оди до другата страна на светот за некоја девојка.
  А за бакнежите на вратот тоа е ТОЧНО! Ги излудува.
  Типично се добри љубовници.
  Од др. страна кога се работи за кавгите бегаат, и кога ќе почнеш да зборуваш те слушаат и те посматраат со поглед - да си немаш работа :lol:
  Погледот кој го упатуваат доаѓа нешто како во стилот "Добро, ајде доста затни се,досадна си".
  Не сакаат филозофи ниту филозофирање.
  Лесно се издаваат за лагите, пример ќе им кажете нешто и ако лажат се смеат,насмевката ги издава.
  Бикот е голем материјалист, мора да има пари во себе и добра кола. Сакаат да се фалат и секогаш се фалат. Знаат само за добри работи,ама од Бикот тешко дека ќе извлечеш нешто за нив, тешко дека ќе ти се отворат.

  Единственото нешто што не го знам за биковите е зошто им се враќаат на бившите?
   
 2. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.053
  Допаѓања:
  8.614
  Вака(плус со меч,ама да не е ептен језива сликава) :rofl: :rofl:

  [​IMG]

  Се зафркавам,не мислам дека има правила како да се однесуваш со било кој од хороскопските знаци,секој е индивидуа за себе.
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.107
  Допаѓања:
  103.132
  Пол:
  Женски
  Девица сум во хороскоп, а деновиве започнавме да разговараме со еден бик...
  Па како да го заведам? :$ :lol:
   
 4. lola90

  lola90 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  7
  јас си сум најзадоволна од сите досега -од бик,подзнак рак
  јас сум лав
  ете така
  :)
   
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  7.393
  Пол:
  Женски
  Хаха бик како бик тврдоглав.
   
 6. sandracaci

  sandracaci Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Mrzeli vi se egoisti ljubomorni matreijalisti i najvazno mamini razgaleni mali decinja i sakaat i nivnite zeni so niv taka da se odnesuvaat da gi galat kako nivnite majki eeeeee nema toa kaj mene imam eden bik ama kaj mene se pee druga pesna samo strogo i so blagi zakani od tipot uste edna vaka isponasaj se ke te ostavam zasto niv gi plasi samata pomisla od napustanje a dodeka pak neverstvoto moze da gi izludi i da napravat nekoi ekstremni potezi na pr ke te ubijam i tebe i toj(sea ne sum imala takva slucka ) a sto se odnesuva do hedonizmot abe spremni se i posledniot denar da go dadat vo kafana i da castat a dali niv ke gi casti nekoj utre??? hahahhahaa te molam!!!vo kratki crti od krajnost do krajnost se ili sakaat ili nejkat ili ke go napravat toa ili ic ne ni pocnuvaat nema stredina i sto e najvazno nema KOMPROMIST KAJ NIV T.E. so drugi zborovi ke bide se po nivno pa ti trcaj po niv
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.107
  Допаѓања:
  103.132
  Пол:
  Женски
  Си читам стари мислења, наидов на ова, па по година ипол да си пишам сеа бива. :lol:
  Е сеа упознав многу бикови у последно време. Значи потешки особи од нив нема. Еднаш се испокарав, 10 дена се смирував и тоа ме направи крива чоеков у ситуација. Никако не признаваат дека згрешиле, за инает ќе те нервираат, недај боже да дознаат дека им се свиѓаш, егото на 100ка дигнато и ќе праат се за да ги молиш.
  Подли се, расипани и многу од корист. Имаат и добри страни, знаат да се зафркаваат али најчесто све некои безобразни шали, таков dirty хумор некој имаат, а и со нив најубаво можеш да си поминеш дур јадеш, најбоља придружба се за јадење.
  Тежок инает се, на фб само коа ќе им е по ќејф ќе ти пишуваат и од корист, иначе све ги мрзи, сиинови, зафатени, не знам шо. Коа се со друштво не те фермаат, од една страна е добро коа ќе запознаеш некој нов да не го заборавиш старото друштво, а од друга страна па и тој шо си го запознал не мора да трпи такви понашања ради старото друштво. За освојување се многу тешки, глумат недостижни, ладни, емоции кај нив нешто нема. Парите им се некако најбитни, тоа многу ме нервира. Тешко, подобро со време од бик да бегаш, секако на крај ти ќе бидеш зезнат. |(
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Еј, мојот го опиша!! :rofl: Ладнокрвни, манипулаторни, материјалистички говеда се биковите, иначе и јас сум бик, али поблага личност сум (ваљда). :worried:
   
  Последна измена: 2 септември 2016
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.107
  Допаѓања:
  103.132
  Пол:
  Женски
  Женските бикови се пофини, од машките е да си бегаш. Ќути, колку машки бикови познавам сите се кој од кој полош. А и симпатијата ми е бик. Зезната сум секако си реков :D
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Јас прелесно комуницирам со бикови, многу се стабилни. Само на прв поглед крути, ама во суштина се многу добри, топли и толерантни, што за кратко ќе ти покажат, ако проценат дека заслужуваш. Башка паметни се, можеш да напраиш муабет. Иии, најатрактивни мажи се раѓаат у Бик :D ако е остатокот во натална распореден како што треба.
   
  На Sunnny и Jenniffer им се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.123
  Допаѓања:
  16.324
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со тебе . Потврдоглави луѓе од биковите амин :rofl: си имам бик дома па да се обидам да ти го разјаснам прашањето . Ако имаат сериозни намери со таа бивша се враќаат за да ги остварат нивните цели . Ако немаат сериозни намери со таа девојка тогаш се враќаат за занимација додека се најде нешто ново и подобро . Барем кај мојов секогаш било така . Додека бевме дечко и девојка , имавме бурна врска , раскини - смири се , неколку пати во годината . Тие периоди кога не бевме заедно се враќаше на бившата :tmi: секако после ќе сватеше дека не му одговара тоа , па се враќаше кај мене :envy: се додека не ја оствари целта (facepalm) денес ми е сопруг и татко на две деца . Има доста тежок карактер ама знае да биде и доста романтичен и мек . Само зависи на која нога ќе стане тоа утро |(
   
 12. trixy

  trixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  Како со маж бик?
  - Биди крава, евентуално кобила коза или кокошка
   
 13. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.894
  Пол:
  Женски
  Prizemni,ambiciozni,intelegentni,stabilni nz sto da kazam osven ubavi raboti ...mn luge vo mojot zivot se bik i sekogas ke imam ubavo mislenje za niv :l:
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 14. corapka

  corapka Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Имам дечко БИК и искрено до утре можам да ви кажувам се и сешто.
  ЕГОТО на највисоко ниво, инаетчија и тоа страшно ме живцира, правилата тој да ги создава (иако е тоа по карактеристично за мене стрелец ама у овој случај него го краси таа особина дефинитивно), кога ќе ми падне притисокот му се јавувам нему зашо со еден збор моментално ми го крева :D , кога спиеме заедно наутро со задникот ке ме турне од кревет за да направам кафе а не ми кажува со зборови, доручек да направам обавезно да не го убие гладот, ти ѕвони не го слушаш телефонот КОЈ ЗНАЕ КАДЕ СИ И СО КОГО СИ дрн дрн дрн (демек он е у ПМС не јас ) , љубомората е неизбежна кај нив.. Уште? :D
   
 15. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Ако со Бикот се однесуваш добро, ќе се однесува 10 пати подобро према тебе. Мислам дека никој друг не е толку тврдоглав и способен да иде со главата против ѕидот, ама со Бик нема кавга, ако ти не ја предизвикаш. Ако им згрешиш, лесно простуваат кога гледаат дека сакаш да ја исправиш работата. Ако он нешто згреши, бара милион начини да се искупи. Вистина е тоа што пишува погоре, биковите распрашуваат и бараат извештај, ама не е само љубомора, туку стварно се загрижени каде си и што правиш.
  (користам воедно еднина и множина, ради искуство со повеќе бикови)
   
  На Izdrzliv и shz им се допаѓа ова.
 16. Katzi

  Katzi Нов член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Никако не можам да се согласам со нив, ужасно се разбираме, со оглед на тоа што сум јас лав, две тврди глави не одат заедно. А многу ме привлекува нивната незаинтересираност. Мораш да бидеш ладнокрвна, после топло ладно, па малку искреност и се разбира секогаш убаво да изгледаш затоа што тие тоа најмногу го ценат.
   
 17. Izdrzliv

  Izdrzliv Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  3.019
  Пол:
  Машки
  Еее овде за мене се пишувало :)..Ве исчитав,и со пола од пишаното не се согласувам..:)
  Јас сум дупли бик...,тврдоглавост да...ама онаму каде сме во право!! А кога ке се поразмислите па и секогаш сме во право:)
  Кој глуми ако не е:)
  Околу љубовта...шекспир и оној..дон ми се чини се викаше :)
   
 18. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  Бик:
  Елемент:
  Земја
  Група: Емоционална
  Поларитет: Позитивен
  Омилена боја: Плава
  Владејачка планета: Венера
  Спротивен знак: Скорпија
  Среќен камен: Емералд
  Период: 20 април - 20 мај
  Силни страни: Сигурен, трпелив, музикален, практичен.
  Слабости: Тврдоглав, бескомпромисен, посесивен.
  Карактеристични белези: Цврсти, големи коски, тенденција да се здебелат.
  Сакаат: Градинарство, готвење, работа со раце, музика, романтика, квалитетна облека.
  Не сакаат: Ненадејни промени, компликации, несигурност од секаков вид, синтетички ткаенини.
  Најдобра средина: Дома блиску до природата. Добрата храна е важна, како и убавината и удобноста.

  P.S. Don't mess with the bull (be honest with him/her) Јас сум бик исто така :rofl:
   
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  17.730
  Пол:
  Женски
  Најинтересно кај машките Бикови е то шо ако е крив за некоја работа, така добро ќе ја свртат работата за да бидиш ти крив и ти да треба да се извинваш :rofl:
   
  На LittlePinky и Згодно Момче им се допаѓа ова.
 20. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  Тука апсолутно се согласувам со тебе! Тоа ни е една од главните карактеристики. Ние никогаш не сме криви.:D
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.