Како со маж Бик?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Ishana, 18 мај 2010.

 1. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.568
  Допаѓања:
  17.852
  Пол:
  Женски
  И мислам дека не сте доволно храбри за некој работи, не можите да се соочите со нешто ако не е по ваше, и вие како шо сакате? Во право сум? :)
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  Но, затоа сме многу емоционални личности, романтичари (до небо) како никој друг хороскопски знак, сакаме едноставни работи и лојални сме си на партнерите/партнерките, И никогаш не забораваме кој не повредил! 8)
   
  На Мариаа. и Adi888 им се допаѓа ова.
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.568
  Допаѓања:
  17.852
  Пол:
  Женски
  ^^
  @Згодно Момче За лојални партнери јас немам добро исксутво со то :) и нема да вервам дури не ми се докажи спротивното, на та страна на Биковите ич не вервам дека се лојални, за романтични да, ама за лојални не вервам..
   
  На GirlLove и Згодно Момче им се допаѓа ова.
 4. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  Па не работи за храброст, се работи повеќе за тврдоглавост, инаетливост или непопусливост, сакаме по наше да биде :lol:
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Very opinionated people.
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  Последна измена: 9 декември 2016
 7. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.542
  Пол:
  Женски
  Имав еден бик ,јас сум јарец....Инаети уау,ама сакаше да седи на 10000 столици,го пуштив и сеа стално прв ми прај муабет хахах има некоја јака енергија помеѓу нас,инаку многу сака да се гали,многу е нежен...слаткоречив
   
 8. Summerbeauty

  Summerbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Јас сум вага и околу 6 месеци се гледам со еден бик, не е ништо сериозно иако мислам полека оди кон тоа. Многу ми е конфузен, од една страна конечно ми призна дека има чувства кон мене, а од друга дека се плаши да се врзува, бил повреден во минатото. Дури после 6 месеци почна да се опушта и да има повеќе доверба во мене иако се кочи некако. На пример ке седиме заедно и ке се разнежни и одеднаш дига паника дека премногу се зближуваме. Стварно не знам што да правам ако може некој со искуство со бикови да ми помогне:)..
  Инаку со "биков" се знам од пред 5 годими и уште тогаш имаше хемија ама не бевме во можност да бидеме заедно
   
  Последна измена: 14 јануари 2018
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.135
  Допаѓања:
  16.373
  Пол:
  Женски
  Kje se opusti so tek na vreme :) zavisi se od tebe . Treba da mu vlevas doverba deka nema da go povredis i ke pocne da se opusta . Jas vekje 5 godini sum so bik . Na pocetok bese laden i ne znaev kako so nego , raskinuvavme i se smiruvavme . Ednas mi ja prelea casata i rekov : " Ova e posledno raskinuvanje . Od sega natamu jas po svoj ti po tvoj pat " . Ne bevme zaedno 1 mesec , no sekoj den mi se javuvase isto kako koga bevme vo vrska . Posle eden mesec dojde vo moeto mesto na ziveenje so izgovor deka drugar mu go donel da se vidi so devojkata , a po splet na okolnosti mi go spasi zivotot . Taa nokj mi prizna deka me zasakal povekje od sto mislel deka moze da saka , i deka celiot toj odnos toplo-ladno bil bidejki se plasel deka kje go povredam .. Denes sme vo brak i imame dve decinja :)
  Ne se odkazuvaj ako go sakas i ako vredi da vlozis trud , togas vlozi . Inaku jas sum strelec , mozebi i toa ima nekoja uloga sto znam ..
   
 10. Summerbeauty

  Summerbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Fala ti, mislam deka vredi i sakam da se trudam, inaku bas mi e milo sto tvojata prikazna ubavo zavrsila:)
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.135
  Допаѓања:
  16.373
  Пол:
  Женски
  Se nadevam deka i vasata ke zavrsi ubavo . Inaku bikovite se inaeti malku i golemi narcisi , ama i golemi romanticari :) .
   
  На Summerbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Summerbeauty

  Summerbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Da za romanticari se soglasuvam iako on malku podocna mi ja pokaza taa negova strana. Cuden mi e od edna strana vika deka ne saka devojka a od druga deka mu fali ljubov i jas sum mu najdolgo od site vakvi "gledanja" i deka ima nesto vo mene sto go tera da prodolzime ama ne sakal da kaze sto e toa ne znael da izrazuva cuvstva. Ne znam dali site bikovi se vakvi so cuvstvata, zatvoreni?
   
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.135
  Допаѓања:
  16.373
  Пол:
  Женски
  На почетокот , повеќето се такви . На мојов му требаа цели 8 месеци за да покаже дека му значам нешто во животот , но не со зборови , туку со дела . Имам и другарка бик во хороскоп , и лојални се навистина . Со неа се дружам речиси од пелени . Не ми сврте грб никогаш во овие 15-16 години ( од 6 или 7 години се задруживме ) . Ги знае сите мои тајни , грешки , избори , љубови , плачења .. Во најтешките моменти беше до мене , ми беше рамо за плачење и поддршка . Како сестра ми е . Секако и јас за неа сум секогаш тука . Во 3 наутро би станала од кревет за да и помогнам . Мислам дека ќе се зближите , но потребно е време за он да се опушти , бидејќи бил повреден во минатото веројатно се плаши да покаже колку навистина му значиш , за да не биде повторно повреден . Она што треба да се случи ќе се случи . Само трпение и покажи дека може да ти верува , и ќе се среди ;) .
   
  На Summerbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DuchessAnn

  DuchessAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  5.685
  Пол:
  Женски
  Моево "волче" :l:дома:
  * Инает прва класа! И "секогаш" е во право. (facepalm)
  * Гурманче. И не дај боже од мекото од лепче да му земеш - исто како дел од душата да си му зел. :rofl:
  * Памти се! Случки од пред нашата ера, од дедо Ное, кои ги имам уште наредниот ден заборавено, а во препирка/караница ќе ги плесне..јас цела ?? :|
  * Романтичен :inlove:
  * "Тинтрач". Ако му е кошула испеглана и меше полно, што и да го замолиш ќе ти исполни. :)
   
  На CrazyGirl15, Summerbeauty и Orchidea им се допаѓа ова.
 15. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  И ќе додадам само - сакаат пари и работат напорно за да го исполнат она што го зацртале!
  Лоша страна им е што мислат дека знаат се и дека секогаш се во право.
   
  На CrazyGirl15 и Summerbeauty им се допаѓа ова.
 16. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Женска лав,машко бик.Као лавица можам се;),амаа како да го заведам и задржам.Душевно ме сака,ме почитува му значам еднаш ме нема ни повредено ни навредено секоаш е одмерен.Долго време иаме симпатиии еден кон друг мене ми е здосадено сакам веќе да се случи нешто конкретно.Совети,помош?
   
 17. Ladybbc

  Ladybbc Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Близнак со Бик има некој искуство?
   
 18. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.937
  Пол:
  Машки
  Ќе му набиеш рогови и таман ќе ја биде работата :rofl::rofl::rofl:
   
  На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
 19. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Ја едвај се воздржувам пред него,во последно ми праи детски провокации a во мене дивата страна се буди.Барем дa го бакнам после сам ќе сака уште :lol:
   
  На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.870
  Допаѓања:
  16.256
  Пол:
  Женски
  Јас сум Рак и можам да кажам дека одлично се слагам со машко Бик.Лабави се, отворени, интересни ,шармантни и знаат како со девојче.Сакаат да слушаат комплименти за нив,имаат авантуристички дух, скоро секогаш се во право според нив.
   
  На malalola му/ѝ се допаѓа ова.