Како со маж Бик?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Ishana, 18 мај 2010.

 1. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Знам декаа добро одговараат рак и бик.Помош да го заведам,неам многу услови и време ситници некои идеи да запалат,во подзнак сум рак,ќе го разбудам подзнакот:lol:
   
 2. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.966
  Допаѓања:
  11.833
  Пол:
  Женски
  Напрај му добар , вкусен ручек и твој е :)
  Но да знаеш дека 90% од биковите после 30 година се со прекумерна тежина :)
   
  На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
 3. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Ех неам баш таква можност.:|:|Постапка некоја однесување?
   
 4. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.966
  Допаѓања:
  11.833
  Пол:
  Женски
  Велат дека патот до срцето на Бикот е патот до неговиот стомак :rofl::rofl::rofl:
   
  На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
 5. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Навистина е така,и тој е таков:D.Ништо сендвич ќе му купам е го изненадам така:rofl::rofl:
   
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.966
  Допаѓања:
  11.833
  Пол:
  Женски
  Не да му купиш сендвич , да му напраиш ручек/вечера :)
   
  На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
 7. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Епа дома да го поканам :lol:
   
 8. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Дали да му изјавам љубов на Бикот,каков фидбек се добива помошшшшш на каков начин тоа да го напраам не можам веќе без него блиски сме доволно за да знам дека си се свиѓаме он се срами ја пет пари не давам помош луѓе
   
 9. heriena

  heriena Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Јас сум близнак во хороскоп, а тој е бик.
  Добри особини:
  - Човек покрај кого секогаш ќе се чувствуваш заштитено;
  - Доколку си во врска со бик, не се сомневај дека ќе те вара, има очи само за жената што е до него;
  - Вистински сака, и ја кажува вистината во секоја ситуација, без разлика колку ќе боли, и не му е грижа дека ќе ги повреди твоите чувства, едноставно ти кажува се во лице;
  - Имаат добро срце исполнето со љубов, романтични и нежни
  Лоши особини (гледано од страна на близнак):
  - На прв поглед изгледаат ладно, смирено и едноставно. Но, мислам дека покомплициран знак во хороскоп не постои;
  - Секогаш ја обвинуваат другата половина кога нешто не оди како што треба;
  - Доколку не можат да најдат излез од некоја ситуација, тогаш почнуваат да се карат и те обвинуваат тебе, дека ти него не го слушаш. Мора во секое време да ги следиш неговите чекори. Никогаш во врската нема да биде по твое, освен за ситни работи нема да обрни внимание.
  - Јас сум близнак, иако сум жена сакам да имам контрола над секоја ситуација во секое време. Замислува работи, зацртува цел, и никој не слуша. Често пати, постои поедноставен начин за работите да се средат, јас му давам идеја, но тој не слуша, едноставно се кара, ме обвинува како човек да сум убила, а иако за се тој е виновен.
  - Сака да се кара, да докаже во врската кој е мажот. Секогаш сака по негово, а јас секогаш сакам по мое! Доколку не го слушаш се што ќе заповеда, врската ќе ја претвори во пекол.
   
  На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Snezana Zane

  Snezana Zane Нов член

  Се зачлени на:
  8 септември 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Моето искуство е додека те приграбат и глумците од МНТ можат да им се поклонат, а потоа со години ќе бидеш ,,13 прасе " зошто секогаш ќе биде како ќе кажат мама и тато.
   
  На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.376
  Пол:
  Машки
 12. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Екстремна вистина од што е точно боли
   
 13. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Машки
  Подметни му плашт со црвена боја пред очи и тој ќе ти се пушти,не мораш ти да го освојуваш:)
   
 14. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.028
  Допаѓања:
  70.830
  Пол:
  Машки
  Дали сериозно се замарате со хороскопскиве знаци? (facepalm)
   
 15. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  6.369
  Пол:
  Женски
  Ти гарант си девица.
  Забава е, не им ја расипувај на луѓето. :D
   
  На ku4ence и Mr. Right им се допаѓа ова.
 16. CHILI/Z

  CHILI/Z Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  A ja OVEN toj BIK sto mislite? 4mes sme zaedno super funkcionirame,ponataka ke vidime
   
 17. JanaMrava

  JanaMrava Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Шо има врска хороскопот ако ви е убаво ќе функционирате а ако не шо сакаш биди во хороскоп џабе е
   
 18. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  I nie sme oven I bik. Po smireni vo odnos na nas ovnite.. go sakam ali bi go zadavila so goli race da imam prilika. :)
   
 19. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  3.280
  Пол:
  Женски
  Јас сум шкорпија а тој бик многу тешко ми оди незнам зошто интимно е добро ама вака многу се караме.
   
 20. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.376
  Пол:
  Машки
  Tvrdoglav e a
   
  На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.