Како со маж Бик?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Ishana, 18 мај 2010.

 1. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  3.280
  Пол:
  Женски
  Дааааааааа
   
 2. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.376
  Пол:
  Машки
  :D znam
   
 3. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  So bikovite samo politicki ! -od licno iskustvo :D:D
   
 4. Mjaumac

  Mjaumac Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Dali ima aktivni vo grupava da prasam nesto? :)
   
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  16.365
  Пол:
  Женски
  Повели :)
   
 6. Mjaumac

  Mjaumac Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Od sekogas se prasuvav zosto bikovite sekogas gj baraat bivsite:)
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Mojov bik bas naprotiv ne bara nikogo pa ni mene hahah
   
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  16.365
  Пол:
  Женски
  Пет години сум во брак со бик , и никогаш нема побарано бивша освен мене . Ама нашето беше турбулентно и имавме доста нерасчистени сметки . Можеби е до човекот . Или има нерасчистени сметки со неа . Разговарај , потпрашај го одоколу , не го напаѓај само , бидејќи ако така постапиш лошо ќе испадне .
   
 9. Mjaumac

  Mjaumac Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Pisi mi vo poraka
   
 10. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.078
  Пол:
  Женски
  Јас сум стрелец а тој бик. Премногу е тврдоглав, некогаш не можам да го трпам. :D:DИ вели едно, мисли друго, а прави сосем трето. (facepalm):D
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.907
  Допаѓања:
  90.795
  Пол:
  Женски
  Тоа е затоа што стрелецот е лабав и прави се што му дојде на памет, додека бикот прво истражува па делува.
   
  На Brinetka и Summer16 им се допаѓа ова.
 12. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.078
  Пол:
  Женски
  Убаво се сложуваме, ама понекогаш премногу ме нервира. Не можеме да се трпиме. Инаетлив е многу.
   
 13. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.539
  Пол:
  Женски
  Женско Јарец, машко Бик?
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 14. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.958
  Допаѓања:
  18.325
  Пол:
  Женски
  Добра комбинација... и двајцата цврсто стојат на земја, ко типични земјени знаци. :D
   
  На buba4e89 и GirlLove им се допаѓа ова.
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  16.365
  Пол:
  Женски
  Иста комбинација сум и јас со маж ми . Јас стрелец, тој бик . I feel you :D
  П . С . Многу забораваат :rofl: јас сум мозокот во куќава :rofl:
   
  На Summer16 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.078
  Пол:
  Женски
  Шта да ти причам кад све знаш. :D Ем заборава, ем на крајот се инаети и вели не, не беше така, "памтам јас" (facepalm) Тогаш од такт ме ваде:D
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. madmasel

  madmasel Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  17
  Znaci site 7 strani gi iscitav ali ne procitav nesto posebno okolu kombinaci zrna skorpija i maz bik?
  Mi se sviga eden tip bik e eve godina dena na instagram non stop na story go sledam ali like na sliku ne mu stavam od pocetok toa dete me interesira jas nego ne bas ....se dodeka mojot brat i brat mu se zdruzija interesot od ednas skokna. Mozebi sum se svigala od pocetok kojznae jas nesum primetila ama kako pocna brat mu da se druzi so brat mi ...previse se zapali svetlotosakam da mi kazete sto da pravam bidejki go otkriv kako me sledi na story od fake profil a ne engov profil na ibstagram dali vo prasanje e gordost a si se svigame jas ke stavam nesto na story on ke stavi na story jas go gledam normalno na story on ne od negoviov nego od fake profil...sakam da mi kaze bekoj iskusen kako da postapam? Sto da pravam? Bidejki veke pocnuva da me nervira ova molcenje ama iskrena da bidam premnogu sum gorda ...ajde davajte mislenje sto da pravam poso deteto mi e vo srce ...inaku jas imam 30god on 35god....