1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

 1. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  Како со маж во знак Шкорпија?
  Сакам да слушнам мислење за некои кои веке имале искуство со овој знак и секако да споделиме коментари...... ;)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  tesko :) posesivni i ljubomorni, plus tesko kazuvaat raboti za sebe, ama znaat da sakaat :)
   
  На Konfetka, Cacii123, Tirstywx и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  НАјпосесивнот знак во хороскопот барем така се опишани , а друго искуство некое да споделиш.
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  i najposesiven i najljubomoren, se saka da mu bide pod kontrola, mora da mu bides verna toa im e mnogu bitno, i ako nesto zgresis mnogu im e bitno da vidat deka i sama si ja sfatila greskata i deka se trudis da ne se povtori. a sto pokonkretno te interesira, decko mi e skorpija.a da i najeroticen znak se :D :D :D
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  ПА ме интересира дали е верен , дали може да му се верува и дали знае да сака.
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Не сум била со машко шкорпија,но бидејки јас сум во хороскоп шкорпија,тоа што го викаат дека шкорпиите се љубоморни во врската,жива лага,тоа го кажувам од искуство.Затоа што и да погледнува некоја друга или пак незнам што,сум мртва ладна,воопшто не замерувам за тоа,затоа што тој ако сака да биде со мене,ке биде,ако не и ако наумил да биде со друга,ја можам да се превртам и исто ке ме се фати,тогаш чао,пријатно и не се замарам.Не си го трошам времето,а и времето ги кажува и покажува нештата какви се или какви биле.Така да не се замарам,ама ич,оти си трошам и време и енергија,знам многу добро да не обрнувам внимание или пак да не се нервирам и смирено да ги прифаќам нештата.Ете конкретно околу тоа и љубомората,иначе најљубоморни се лавовите за тоа знам.Но тука влијае и подзнакот.
   
  На Goody, Sky-butterfly, fuel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Јас до сега бар,цело време се маткам со шкорпии дечковци,и сегашниот е шкорпија :D така ми се погодило :) Знаат да бидат многу љубоморни зависи кој како,али сепак кај некој има поголема кај некој помала,и знам дека кога ќе се заљуби машка шкорпија стварно знае да сака и да цени и се да направи за тебе али ако му згрешиш...е досаден се додека не примети дека си сватила за грешката :D ,е само маана е што сака се да му е под контрола, и да се прави дека не е така,така е.Ако стварно сакаат верни се,ете тоа можам да кажам за машка шкорпија,а зависи многу и подзнакот :D
   
 8. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  Кај мене станува збор за дупла шкорпија. И морам да кажам дека дека знае да биде доста упорен , ако нешто сака да го оствари успева со упорност , тоа е нешто неверојатно колку се упорни.
   
  На Menasss и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 9. ametist

  ametist Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  13
  Luge fakt,maz mi najveke na upornost me fati,abe tolku znae sto saka ,tipicna skorpija,perfekcionista za nekoi raboti,a i vistina e deka saka da me uveri sama da svatam koga e upravo,ali ipak ne e tip da me komanda ili taka zabegano nesto,ima vistina vo generalnite osobini na znacite!
   
  На Menasss му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ametist

  ametist Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  13
  Mislam deka koga skorpija saka saka do kraj ,ako si sigurna deka te saka,a za varanje mislam nema sansa,mnogu se posveteni na semejstvoto,ali da ne se zalazuvame,horoskopot ne treba preterano ozbilno da se svaka,realnosta e meriloto.
   
  На fuel и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
 11. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  698
  Туф бре 70% од моиве досеа се Шкорпии .. А ја риби .. и некако чудно али не оди :^) .. Шкорпиите ми се видоа многу упорнииии и сексуално опседнати :$ :D
   
  На GirlLove и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 12. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
  Одоворов ти е на место , и јас го мислам истто и јас сум риба по некоја случајност ,а шкорпијана е упорнаааа што да ти кажам.
   
 13. NineAre

  NineAre Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Uuuuuffff nikako neznam mislam deka najlosa kombinacija e maz skorpija imam edno malo uskustvo so maz skorpija a jas Lav ufff ic ne se slozivme ama ic PONASTRANA OD SKORPIJA hahahahhahah so ne znaci deka site se isti ama jas imal loso iskustvo
   
 14. LaLy

  LaLy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Јас сум во знак скорпија.Верноста ни е no.1 :) А исто така и искажувањето на љубов.Мораш да покажеш дека го сакаш и со тоа добиваш наклонетост и љубов со што и се докажува дека скорпиите најискрено и најмногу сакаат во зодијакот.Ако сте на почетокот на врската треба време додека добие верба во тебе затоа што ние скорпиите сме многу сомничави ;) Секогаш биди тоа што си! Ние лажниот карактер го гледаме од 10 км. :D (сериозно).Кога е многу нерасположен остави го сам да реши што ќе прави,но исто така добиваш поени ако се обидеш да му помогнеш.

  Најважно-скорпиите забележуваат СЕ! Секој гест и секој збор они го ставаат во склоп со тоа како формираат мислење за твојот карактер...Ако некогаш си го оставила да чека 5-10 минути тоа нема да биде заборавено иако би изгледало така!
   
  На Scorpiongirl12, buba4e89, IamSexyAndIKnowIt и 2 други им се допаѓа ова.
 15. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  1.466
  Дечко ми е скорпија, но кај него нема ни трага од љубомора. Година ипол сме во врска и нема се случено да направи некоја сцена.. се надевам дека не е некое скриено жарче. :D
   
 16. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Хаха јас сум во хорскоп лав а мојот дечко шкорпија и морам да кажам дека сме сосема спротивно од вас.Добро се сложуваме и сме во врска 9 години,се трудиме кога е потребно и двајцата да направиме компромис,но искрено тоа некако потешко оди од моја страна.Многу сум избувлива и во никој случај неможам да поднесам да ме навреди или повреди со нешто посебно ако сме во друштво,тогаш настанува вистиска драма. Инаку тој повеќе попушта така што пак испага по мое.
   
  На buba4e89 и Elmedina им се допаѓа ова.
 17. blackwhite

  blackwhite Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Скорпија?
  Таинствени,глумат рамнодушни но сепак се емотивци,сакаат да посветат внимание но не да бидат опседнати со девојките,точно знаат што сакаат и се борат да добијат тоа што сакаат.Не сакаат да се фалат но им годи кога другите зборат убаво за нив,работлици,исполнители,исполнители на должност,мразат зборења зад грб,лесно избувлици,многу јака особина мислам дека им е неконтролираноста на лутината т.е без разлика кој и да ги налутил тој е лут на целиот свет околу него затоа кога се лути не се обидувајте да ги тешите и да им помогнете,едноставно правете се дека не е тука,брзо им поминува.Се би дале за семејството,ценат искреност иако понекогаш самите лажат за да не повредат некого...
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 18. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  129
  Мојот бивши беше шкорпија и тој тоа не го нарекуваше лажење, туку едноставно не кажување работи за да не ме повредел. :^) Тоа е една од работите што ме вадеше од такт, затоа што се се дознава порано или подоцна, ама во секој случај повеќе боли кога е слушнато од некој друг наместо од твојот сакан. :|
  Јас како дупла девица од секогаш полесно сум се справувала со работите, колку и да биле тешки, кога ги знам отколку кога не ги знам, па после..оп..гром од ведро небо. :shake: :)
   
 19. rockangel

  rockangel Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  леле никако...тешко се излага со нив на крај. не откриваат многу за себе, љубоморни се и тоа го сокриваат, сакаат да доминираат, прили4но бес4уствителни....ама кој како ќе им дозволи :P кога нема каде помирни и понежни ги нема
   
 20. rockangel

  rockangel Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  само што не сакаат никаква обврска а сакаат да ги врзат сите околу себе...единствено ги спасува тоа што знаат како со девојките ;)