Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

 1. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  21.855
  Е БРАВО на вакво нешто налетав, истооо точно го опиша. Уште кога ми кажа дека е шкорпија ме изеде јасникот, си реков ај нема врска знакот, оти на почеток беше мед и млеко. Злоби од мене толку.
   
  На soffce, hermosa, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Do samata osoba e,sepak ako ste bash na toa ima vo site znaci pokvareni osobi i zlobi
   
  На cresa-jagoda и LiliBoz им се допаѓа ова.
 3. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  21.855
  Јас си кажав ете искуство, може е до особата јас најлошата особа во животот што ја имам сретнато беше шкорпија, знам дека поголема лошотија нема да сретнам. Не викам дека сите се такви ама поголем процент си ги носат карактеристиките лични примери имам и за женски.
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Двајца познавав дупли Шкорпии. Едниот беше жива катастрофа, маж со мозок на 12 годишно дете. Не сакаше да има стабилна врска.
  Другиот сакаше врска, брак, семејство, но се откажа од сето тоа за живот во странство.
  Се надевам нема да си имам работа со нестабилни личности како дупли Шкорпии.
  Знам дека ги привлекувам зошто сум Шкорпија во подзнак и месечина, ама после толкаво разочарување нека се држат подалеку.
   
  На Elissa и Justicija им се допаѓа ова.
 5. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Тако је :D
  Мн ми е чудно што е из чиста мира , инаку јас сум поголем егоист и тоа што ме избришал ме навреди :^)
  И јас познавам мн шкорпии дупли , психопати , "сериски убијци"
  Све ти е точно но ова преемотивци ти е промашај , тие се персони кои не се колебаат за ништо , злобни се премногу за да разбудиш некоја емоција во нив.
   
  На pupi.girl и Elissa им се допаѓа ова.
 6. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  21.855
  Емотивни се кога се во прашање нивните чувства, и преемотивни дури. А за чувствата на другите ни еден грам осет немаат. Тие ги заведуваат луѓето за да ги искористат за сопствени интереси на пример ако е тажен, осамен моментално и така додека не му стане повторно забавен животот и се откаже од тебе за секунда. Леле многу сум лута кај влегов во темата кај се потсетив на стоката.
   
  На buba4e89, soffce, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. mamita83

  mamita83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2014
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  414
  Баш ги сакам шкорпиите, маж ми е шкорпија исто така и ќерка ми; моето искуство е позитивно со нив сум на иста фрекфенција.
   
  На parksey и filip4 им се допаѓа ова.
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Баш стока, човек без обзир, ми го упропасти роденденот зошто е психички слаб да има врска на далечина.
  Слаби многу слаби.
   
  На Elissa и Justicija им се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.319
  Допаѓања:
  18.236
  Пол:
  Женски
  Храбри,нежни полни со себе.Живеат плански,имаат идеи.Потешко се отвараат но се директни и искрени.Сакаат целосна контрола и нивниот збор да последен.Можам да се склопам со шкорпија лесно.А и да не сакаат да слушнат дека не се во право иако некои го прифаќаат тоа.
   
  На Sandrush12, КикиМаус и filip4 им се допаѓа ова.
 10. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.523
  Допаѓања:
  3.540
  Пол:
  Женски
  Исклучоци има ама шкорпија и девица пу пи пу катастрофа
   
 11. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Нежни ????? Полни со себе (facepalm)

  Ве жалам на сите што имате партнер шкорпија :devil:
   
  На Aschenputtel и Feminka22 им се допаѓа ова.
 12. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Shto ni fali na nas shkorpiite ?
  Sepak bitno e chovek kako chovek kakov e,horoskopot i ne igra bash neshto posebna uloga.
  Chovek ako e gnasa i kopile,shto saka naka bide vo horoskop,gnasa i kopile si ostanuva ;)
   
  На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Ладнокрвни копиљиња , што ке те остават безмилосно !
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Oouuu,mnogu ti fala shto me nareche kopile :bow:
  Sepak ne se slagam mn mn so toa.
  Prvo treba na chovek da go vidish kakov e,pa posle da mu sudish.
   
 15. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  Аман бре го изнабрани хороскопскиов знак.Сфативме дека не си копиле и гад али луѓево си кажуваат искуства и маки со шкорпииве што имале, и да ,сите сме свесни дека зависи до карактерот и дека хороскопот не игра 100процентна улога.
   
  На filip4 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Paa mora da se branime,toa e normalna rabota :D
   
 17. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Луѓе забегавте ..... се зависи до човекот, и јас мислев дека дупла шкорпија е дупла змија а уствари маж ми сега ми е дупла шкорпија и мислам подобро човече немам сренато, нема никакви лоши и задни намери
   
  На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
 18. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Ti blagodaram gospode,ti blagodaram :D
  Prv pat da vidam nekoj da ne gi napagja shkorpiite,i da bide nekoj so slicno moe mislenje okolu toa deka se e do chovekot,a ne do znakot.
  Ushte ednash ti blagosaram :D
   
 19. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Ти си знаеш најдобро :tmi:


  Јас и на тоа за шкорпиите освен језиви , морбидни , садисти , не би ме зачудило и дека се сатанисти :devil:
  Шкорпијата ме потсека и со смртта :rofl:
   
 20. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Gospode bozhe :rofl: