Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

 1. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Ок си е секој со своето мислење и искуство....патем кај било кој што ќе разбудиш во тоа ќе уживаш
   
 2. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
  Очајни, скршени жени си лечат комплелси во темава...
   
 3. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.745
  Допаѓања:
  4.451
  Пол:
  Женски
  Дечко ми е шкорпија и нема никаква поврзаност со овие работи кои се напишани. До човекот е, до менталниот склоп, начин на живеење, до вредностите и приоритетите кои се поставуваат.
   
 4. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Ако му раскинете на шкорпија , и го игнорирате , што би бил следниот потег на шкорпијата?
   
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.378
  Пол:
  Машки
  Seriozno!!!!????
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Што?
   
 7. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Машки
  Ќе те боцне :D
   
 8. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Ме избоцка :o
   
 9. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  можно ли е маж шкорпија да не практикува секс? :?:
   
 10. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Можно е само доколку жената/мажот не им се привлечни и интересни инаку нема шанси
   
 11. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Прочитав нешто интересно деновиве на интернет страните. Пишуваше како изневеруваат хороскопските знаци.
  Најинтересно и најмистериозно ми беше кај Скорпијата.
  Скорпијата доколку изневерувала се познавало по погледот/очите.

  Па ме интересира, како тоа се познава кога изневеруваат, со погледот?
   
 12. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  866
  Не верувај на сé што ќе прочиташ.
  А посебно не на квази портали кои пишуваат глупости за кликови :D
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Не реков дека верувам, само прашав.
   
 14. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Па колку и да не се интересни сигурно имаат потреба или колку би можеле да издржат без секс
   
  На Tekkyi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Па еве мојот пости и 6 недели ке сум без секс ...машко не одбива но ако одбие има сериозна причина ..
   
  На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
 16. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Ma ne da te odbie ama onaka da ne mu teknuva ako nema kade...
   
 17. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  12.920
  Пол:
  Женски
  Може да го мачи некој проблем или да е многу уморен...
   
 18. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Razbiram den dva umoren ama sekoj den a neli i pokraj problemi sepak se ima potreba ili ti pominuva
   
 19. Але ~

  Але ~ Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Љубоморни и одмаздољубливи и злопамтила, да знаат да сакаат и тешко се отвараат бидејќи мислат дека цел свет им мисли лошо и сака да им наштети
   
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Истите особини ги делат и машкиот и женскиот знак Шкорпија?
  Бидејќи гледам дека темата е само за машкиот знак...па ми дојде малку чудно, дали не се исти.