Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.429
  Допаѓања:
  136.522
  Пол:
  Женски
  Само знам дека не сакаш да и згрешиш на скорпија. Хјуџ мистејк.
   
 2. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Еве што јас имам научено за нив, барем за машкиот дел од знакот.
  Најдобриот другар ми е Шкорпија. Плашлив е општо за се. Се сили секогаш дека ќе се одмаздува на некои што му згрешиле, но откако ќе му покажат заби се повлекува, освен ако види дека противникот е поплашлив од него.
  Досаден е малку за комуникација.
  Си го сака многу знакот, но ги мрази сите други што се истиот знак.
  Многу е затворени малку чуден.

  А за грешење, многу пати сум му згрешил...па ништо не се случило.
  Некад намерно, некад ненамерно.
   
  На Alisa22 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 3. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Ракот е поодмаздољубив знак. И ова од искуство го тврдам, бидејќи бившата ми беше рак.
   
 4. Але ~

  Але ~ Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  За машкиот пол мислам
   
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Можеби е некој слабичок , инаку ако се реши скорпијата да се одмазди нема спас
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl:
   
  На Mantub и Ма.нев им се допаѓа ова.
 7. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Примете ме во групата на мразачи на шкорпии!!!! Додека правевме планови за свадбата наша , тој си се смирил со бившата :D И денес дознав дека ми раскинува и дури и веридба ќе си праат 8) или сум јас преглупа или шкорпиите се најголеми лажговци... Како и да е подалеку од шкорпии , уствари од машки род воопшто ;)
   
  На Justicija, Konfetka, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  34.989
  Пол:
  Женски
  Со маж во знак шкорпија, исто како и со сите други.
   
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Хмммм сигурно е шкорпија?
  Или парарелно се гледал и со бившата или не е шкорпија ...бидејки крај за шкорпијата е стварно крај
   
  На piksooki, cresa-jagoda и fificaaa им се допаѓа ова.
 10. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Епа ете крај било со мене , не со бившата
   
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  45.476
  Пол:
  Женски
  Јас сум пример како крајот не е секогаш крај за шкорпија, камо да беше, немаше трипати да поминам низ иста болка со шкорпија, читај од слепа љубов, лепевме нешто што се скршило веќе.
  Ова со љубовта, повеќе го кажувам за мене, а шкорпијата дали ме сакал?
  Не верувам, тој беше еден тежок себичњак и егоист, и ене го сам е, и нека цркне сам, нема да најде друга будала што ќе го трпи како мене;)
   
  На Scorpiongirl12, Justicija, piksooki и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  Рама, рак и скорпија не се добар match. :D
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  45.476
  Пол:
  Женски
  Кој да знаел:lol:
  Ракот е сентиментално заљубено будалче (јас)
  Шкорпијата себичен, егоист, ама убав до болка (тој):devil::devil::devil:
   
  На Aschenputtel и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 14. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  Жени ракови, најдобри другарки на цел универзум. :l:
   
  На candy.cane, cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.308
  Допаѓања:
  18.027
  Пол:
  Женски
  ^
  Исто и мажи Скорпии, тотално.
  За дечковци се тешки, кој може да излезе на крај, супер.
  Окцето им шара наваму натаму, мора женското да е секогаш средено и дотерано.
  Кај нив многу пали мојата најомразена тактика, топло-ладно.

  Ама двајца најдобри другари на цел свет ми се Скорпии и рака ставам во оган за нив.
  Откако ги знам како на сестра ми се наоѓале.
  Едниот од нив еднаш и врска ми предложи, ама го знам со бивши каков бил и ноу.
  Реков да не го упропастуваме ова што го имаме.
  Ама како дечковци, тешко, многу.
   
  Последна измена: 5 јуни 2019
  На cresa-jagoda, Rama и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 16. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  А ако шкорпијата некому му згреши и нив сакаат да им се одмаздат?

  Ќе почне трета светска војна?
   
 17. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.429
  Допаѓања:
  136.522
  Пол:
  Женски
  И 6та војна да почне пак глупости ќе прашувате
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Ha ha ha
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  5.962
  Пол:
  Женски
  Скоро сите дечковци кој ми се свиѓале и кој сум ги имала биле шкорпии, некаква магиска привлечност имаат на мене... :D Најверојатно дека и јас сум воден знак риби па викаат дека одговарале, мене супер ми било со нив. Маж ми е девица и со него се сложувам добро зошто и мајка ми е па знам што цепидлаки се се имам навикнато. :D
   
 20. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  847