Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

 1. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.062
  Пол:
  Женски
  Мм е шкорпија јас сум рак. Сепак не си во право. ;)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  Можеби подзнаците ви се компатибилни.
   
  На Rama и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 3. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Што подалеку од шкорпиите !!
  Ќе ве остават убиствено без око да му трепне и немаат никаква грижа на совест ! Скриени психопати!
   
  На Tanjamm, Feminka22 и Rama им се допаѓа ова.
 4. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  4.859
  Пол:
  Женски
  Дечко ми е шкорпија, јас сум јарец... заедно сме речиси 6 години and he's wonderful :inlove:
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  45.476
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно најлоша љубовна комбинација се шкорпија и рак:devil:
   
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  3 светска војна
   
  На Ang_ela и soffce им се допаѓа ова.
 7. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  4.859
  Пол:
  Женски
  Nope, до сега немало 3та светска војна.
  Сите проблеми што сме ги имале сме ги решавале со разговор и разбирање :)

  Може не е до хороскопот туку до личноста :)
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.502
  Допаѓања:
  110.464
  Пол:
  Женски
  Де бре ?
  До толку?:(
  А јас па планирам веков да го истерам со него:o.

  Лав сум јас.
  Гураме некако со шкорпијава:inlove:
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  А да си проверите да не ви се шкорпии партнерите ?
   
 10. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.502
  Допаѓања:
  110.464
  Пол:
  Женски
  Како да провериме?|(
  Датумот така кажува:)
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Имаат згрешено во изводот :rofl:
   
  На cresa-jagoda и Victorian им се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.950
  Пол:
  Женски
  Потврдувам од лично искуство.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Светов би бил розов без шкорпиите и јарците :puke:
   
 14. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.601
  Допаѓања:
  46.325
  Пол:
  Машки
  Татко ми е шкорпија, подобар човек нема да се роди!!
   
 15. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.055
  Пол:
  Женски
  Скорпија и Рак се и двата водени знаци што значи by the book си одговараат. Ама не зависи од знакот, буквално :D зашто дури и астролошки се споредува целокупната констелација на двете карти. Во Индија без да се утврди дали според наталните парот е компатибилен, нема брак. :D
  Поентата е, ако нешто сериозно не оди помеѓу Рак и Скорпија, не е до сончевите знаци.
   
  На blackdeath и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  45.476
  Пол:
  Женски
  Не дека верувам во хороскоп де, ама ете има описи и особини на знаците со кои се согласувам.
  Секако дека се е индивидуално, нормално е да постојат исклучоци.
  Јас поведена по лично искуство, малку пристрасно кажав може дека таа комбинација не си одговара:D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.055
  Пол:
  Женски
  Не веруваш или сметаш дека е грешно да се верува во него според религијата? Ако не сакаш, не мора да одговориш, знам дека прашањата поврзани со верата се лични, но нели често коментираш во Религија, посакав да прашам.
   
 18. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  45.476
  Пол:
  Женски
  Имам кажано дека верувам само во описите на карактеристиките.
  А дека ќе земам да верувам дека ќе ми се случи тоа што го пишува во дневен, месечен или годишен хороскоп, не.
  Не поради религијата, ако е за тоа, во религијата практикуваме некои суеверија и обичаи од постаро време кои си го нашле своето место и примена, ама хороскопот не ми е толку "убедлив" и "предвидлив".
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.055
  Пол:
  Женски
  ОК. Ти благодарам на одговорите и покрај тоа што прашањата ми беа офтопик. :)
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Јас имам близок шкорпија. Будала невидена. :D

  Чудак човек. :devil:
  Не знам зошто, ама многу ми се чудни како луѓе и појава.
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.