Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

 1. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Нема шанси во голема грешка си
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.574
  Пол:
  Женски
  Психопати се!
   
  На Aschenputtel, Компир Манџа и Justicija им се допаѓа ова.
 3. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  740
  Допаѓања:
  10.509
  Пол:
  Машки
  Леле темава, па и советите... :rofl::rofl::rofl:

  Толку ли зло сме ви нанеле што советувате да не заобиколуваат??? Не сме лоши, до толку. :devil:

  Шала на страна, јас не се разбирам премногу во хороскоп, но ме фасцинирале хороскопските карактеристики кои навистина може до некаде да ја опишат личноста со тој хороскопски знак. Знам дека се само нафрлани епитети во кои секој може да пронајде по нешто, но....
  Постојат ли некои генерални карактеристики кои нас шкорпиите секогаш не ставате на спротивни страни на спектарот, или како фатално добри личности или како најголемо зло?
  Што би требало да задржиме, а што да промениме според вас за да станеме подобри личности?
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Да се промените од корен и тоа све ! Немате ниту една добра карактеристика
   
  На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.852
  Допаѓања:
  22.448
  Пол:
  Женски
  Што си во хороскоп ако смеам да знам? :D

  @Billy Idol еве Фемина што кажува :D:
  Добри карактеристики:
  Магнетни, таинствени, страсни, лојални, заштитници, смели, добри советници, категорични, интуитивни, со интензивни чувства и емоции, љубопитни, самокритични, енергични, не примаат средна позиција, поседуваат способност за аналитично мислење.

  Лоши карактеристики:
  Опсесивни, посесивни, љубоморни, манипулатори, сакаат да се одмаздуваат, секогаш незадоволни, деструктивно критични, тирани, брутални, жестоки, завидливи, нетолерантни.

  @Justicija сигурно може многу подетално да каже дали добрите карактеристики навистина шкорпиите ги поседуваат. :D
   
  На *Amethyst* и Billy Idol им се допаѓа ова.
 6. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  740
  Допаѓања:
  10.509
  Пол:
  Машки
  Нема личност на овој свет кој поседува само негативни карактеристики. И еден Хитлер имал нешто добро во себе, сакал животни.
  Изгледа ти кај шкорпиите си ја пробудила само лошата страна, па само таа и ја знаеш. :P

  @IM.TMKQ , како и што очекував.... Рандом нафрлани добри и лоши особини во кои секоја личност ќе може да пронајде бар една во себе, не мора да е шкорпија. Океј, ја пронајдов повеќе. Од двете категории. :rofl:
   
  На *Amethyst* и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.574
  Пол:
  Женски
  Јас сум скорпија и се е точно за добри карактеристики,а лошиве карактеристики секој знак ги има така да..
   
  На Компир Манџа и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 8. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.852
  Допаѓања:
  22.448
  Пол:
  Женски
  Точно, но за секој посебен знак, сепак има некоја разлика во однос на тоа какви епитети се зададени. Ваљда постои некоја логика. :?: Кога зборуваме за хороскоп, подзнакот, месечината и останати фактори исто имаат влијание, но не сум толку упатена, не можам повеќе да кажам околу тоа. :D
   
  На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Шкорпија бега од проблеми, изчезнува како кукавица ,љубоморни,опсесивни,внатрешно злобни , они ќутат те гледаат во очи и садистички работи му се мотаат во глава ,не знаат да простат , се одмаздуваат и за најбанална работа |( Ги мразам тие суштества!:devil:
  Добри карактеристики се сексот е врв , привлечни се и тоа .

  Инаку јас сум Вага подзнак Риба
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Љубоморни кон партнерот или кпн другите луѓе/пријатели?
   
 11. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  И едното и другото , кон пријателите се завидливи и сето тоа со ќутенката , не се искажуваат но еден ден све излегува на виделина
   
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.513
  Допаѓања:
  23.167
  Пол:
  Женски
  Мажите шкорпии се многу поразлични и потешки личности од нас жените шкорпии 8) :D
  Јас со друга жена шкорпија одлично се согласувам, ама со маж шкорпија :x е не ги можам стварно :@
   
  На *Amethyst* и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.574
  Пол:
  Женски
  И јас имав другарка скорпија,одлично се сложувавме. Она ме разбираше и јас неа затоа што нели двете сме исти.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.574
  Пол:
  Женски
  Нема врска. Иди па најди подобар пријател од жена скорпија
   
  На *Amethyst* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  За другарки да ,се додека не ти стани непријател
   
 16. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.011
  Допаѓања:
  4.059
  Пол:
  Женски
  Многу се доминантни општо сите припадници... гласни, се лутат ако не и погодуваш, сакаат само нив да ги гледате и имате и никој друг сакаат да и се потчинуваат и некој да зависе од нив типичен садистички знак.. Познавам 4 5 и никогаш не сум видела да плачат
   
  На Aschenputtel и Justicija им се допаѓа ова.
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.574
  Пол:
  Женски
  Веруј скорпија никад прва не се закача и не повредува никој се додека не биде испровоцирана и повредена. Тогаш станува непријател,зар очекуваш да те гали? :D Еве по мене знам каква другарка сум,душа давам за моиве и верна до гроб.
   
 18. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Идол си ми. :angel:
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Јас зборам за тие што ги познавам лично ,тебе не те знам и не можам да кажам ништо за тебе, но овие што ги познавам се демначи , демнаат со ќутенката , го демнат секој чекор , бегаат од проблеми,прави кукавици , садисти , матријалисти,опсесивни,болно љубоморни еден убав збор немам за шкорпии !
  Тие што си имаат работа со шкорпии господ нека им е на помош (секако доколку постои)
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.574
  Пол:
  Женски
  До пред некое време сакав интересен симбол што потсеќа на скорпија да тетовирам,ама арно не сум, ќе ги одбивав сите луѓе уште пред да ме запознаат :rofl: Иначе тука сигурно делува и подзнак и месечина,у последново сум риба па можда затоа сум фина.

  И ја обожавам компир манџа да јадам :angel:
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.