1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

  1. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    @Kimberly11 рибата те направила добар човек , биди среќна што немаш ништо со шкорпија
     
    На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Veta

    Veta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2020
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Никако. По терсене знак од шкорпијата нема. Љубоморни,инаетливи,себични.....шармот и сексипилот ги вади,а иначе доста лош знак.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ParadisePink

    ParadisePink Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    180
    Пол:
    Женски
    Ние сме комбинација јарец-шкорпија. Знам... Комбинација снова :wasntme: Ама еве веќе 2 и пол години сме во стабилна и сериозна врска.

    Од моето искуство, а сум била во 3 врски со мажи шкорпии, можам да кажам дека сакаат да имаат контрола, посесивни се и љубоморни, бараат лојалност, ама малку потешко веруваат дека некој им е лојален, па често имаат сомнежи и бараат да им се докажете. Добрата страна на мажите шкорпии е тоа што кога ќе се осигураат дека сте лојални, тие имаат огромна почит кон вас (но, секогаш ќе имаат трошка сомнеж). Исто така знаат да имаат токсично его до плафон и себичност.

    За како да се справите со маж шкорпија можам да напишам цела книга:wasntme:

    Прво нешто штп би препорачала за жена во врска со маж со горенаведените карактеристики, е да биде одлучна, цврста на своите одлуки и да не паѓа под туѓи влијанија лесно.

    Да им дава (привидно) чувство на контрола, ама последниот збор да е секогаш нејзин (посебно за одлуки кои влијаат на неа) . И тоа да му го даде до знаење. Малку ќе го изнервира тоа можеби, ама и ќе му претставува предизвик, а веќе знаеме колку шкорпиите сакаат предизвици :angel:

    Не паѓајте на нивните финти и тестирања и дајте му до знаење дека сте со него зошто така сакате и нема што да му се докажувате. Ако не сакате да сте со него или сакате да сте сп друг ќе се разделите и готово. И стоите на вашите ставови.

    Јас како јарец сум многу самостојна и премногу ми смета посесивноста и љубомората. Можев до некој степен да трпам, но моментот кога почувствував гушење (иако не љубомореше премногу), едноставно му реков или контролирај се или чао. Не трпам никој што ме третира како криминалец. Тоа беше на почетокот на врската првите 5-6 месеци.

    Еве го сега е бубаче. Да, љубомори понекогаш (ама мнооогу ретко) ама кога ќе се почувствува така ми кажува и разговараме отворено зошто така се осеќа.

    Така да, има начини да скротиш шкорпија, само бараат мнооогу трпение и двете страни да вложат труд:wasntme:
     
    На GirlLove, sunshinebabe, Cacii123 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Veta

    Veta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2020
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Се што напиша ти е на место, ама не знам дали толку можам да истерам со љубомората,тешки се многу бе...
    Каде вака,зошто со него...кој е тој / таа...
    Има верба не дека не,ама си знае и да си се понаша како ти што наведе баш...
     
  5. ParadisePink

    ParadisePink Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    180
    Пол:
    Женски
    Ист ваков беше. Ама за се имав одговор. Зошто со него/неа? - Зошто така сакам. Ќе ми забраниш?

    И тука се сецкаше пошто знае дека ако само помисли да ми каже дека нешто ќе ми забрани, или дека нешто не смеам да направам, никад нема да ме види веќе.

    Ќе се налутеше демек, мада мислам дека повеќе за внимание така правеше. Ама јас само ќе го потсетев дека со него сум од што сакам и од своја добра волја го трпам, ама од него зависи временски колку ќе истрпам пред да е касно.

    Мора остро со нив, само така ќе им се спушти егото доволно за да функционирате.
     
    На Veta му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    А што е со играње топло-ладно од страна на Шкорпијава машка? Еднаш вели "те сакам" и докажува дека е така, друг пат се однесува дистанцирано,ко сосила да го тера некој?
     
    На blackdeath и Barbie93 им се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Те тестира |(
    Абе најди си друг , овие нивни глупи финти одамна се прочитани и досадни
     
    На GirlLove, Konfetka, Martka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Barbie93

    Barbie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Kako se odnesuva ? Pokonkretno ?
     
  9. Barbie93

    Barbie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    I jas go imam istiot problem zatoa prasuvam :)
     
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Па еднаш има одлична ,длабока комуникација, покажува дека се грижи ,пружа морална поддршка и слично, потоа го мрзи добар ден да речи или одвај некако, ама не го задевам,ако му се зборува нека зборува,ако не ко ќе му текни тогаш
     
    На Barbie93 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Barbie93

    Barbie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    E istooo,znaci toa im e vrodeno na skorpiite,jas sve mislev deka e nesto do mene problemot sto toj tolku se menuva,od krajnost vo krajnost.Neznam kako e najubavo da se postapi
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Cacii123

    Cacii123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Jas sum jarec a toj e skorpija i skorpiite mazi mozam da kazam deka imaat mnogu tesko razbirliv karakter, za da go razberis shto misle ili shto saka da kaze treba da citas megju redovi, retko da ti kaze nesto direktno, edinstveno za raboti povrzani so seks kazuvaat direktno i se opusteni. No so tekot na vremeto od koga kje go zapoznaes podobro i toj se privrze za tebe se e super.:)
     
    На GirlLove, WhiteAngell, soffce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    И тестираат и се сомневаат постојано ,се опуштаат па се повлекуваат и ни најмала ситна грешка не опростуваат
     
    На Роберт 7, Barbie93, soffce и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Barbie93

    Barbie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Mnogu me interesira sto bi postignale so toa testiranje ? Gledam imate poveke poznavanje ke ve molam da mi odgovrite .I kako uspesno da go pomineme toa testiranje
     
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Види шкорпиите се многу дејнџерс пипл :D
    Прво тестирањето е за да те анализира целосно,шкорпите не се даваат лесно ,не се опуштаат лесно пред секого да им ги искажуваат своите емоции и проблеми ,тие сакаат да се осигураат,инаку постојано се сомневаат во све
    И при најмала грешка ќе те боцнат со отровот и безмилосно ќе те остават без око да им трепне
     
    На Cacii123, cresa-jagoda и Barbie93 им се допаѓа ова.
  16. Barbie93

    Barbie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    A kako da znaes deka te saka,sviga bez razlika sto i dae koga ne iskazuvaat emocii mnogu se zatvoreni ? I sto im e najbitno kaj edna osoba,sto treba taa da poseduva.Jas sum rak vo horoskop mislam deka odgovaraat.Fala na odgovorite
     
  17. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Хмммм епа кога ќе се отвори кон тебе целосно,и кога ќе има целосна доверба кон тебе , а штом си рак емотивен манипулатор можеш одма да го фатиш
    Битно им е довербата
     
    На Barbie93 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Шкорпија и рак одговараат многу. Најважно е да си искрена, тоа ти е прво и најважно. Лаги најмногу мразат шкорпиите. Штом почнат да ти веруваат, ќе покажат и емоции. Раковите сте воздржани, не покажувате лесно емоции, ако пред една шкорпија подобро е да бидете отворени. Полесно и повеќе ќе ве засакаат шкорпиите така и дупло ќе ви возвратат. Само немојте да им ја гушите слободата на шкорпиите. Верувајте кога шкорпијата сака некој и кога ве опсипува со љубов и емоции, нема место за друга личност во животот на шкорпијата. Ама ако ја изневерите шкорпијата, пазете се од нејзината одмазда.
     
    На Korija, Cacii123, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Дали е нормална особина на шкорпиите после неколку пишувања да ви кажуваат за приватни работи? Мене на пример ми треба долго време додека се отворам пред човек бидејќи немам така доверба за да споделувам секакви информации..
    Исто така дека им се допаѓате никогаш немам налетамо на вака отворени личности, мене ми е чудно и не ми е за верување
     
  20. Barbie93

    Barbie93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Kaj mene se desi kako ljubov na prv pogled sto se vika,znaci mnogy emociii i potoa so konstantno pisuvanje zborenje na tel po celi denovi,veceri... gledanje,nenadejno pojavuvanje od negova strana i posle toj odreden period od 6 meseci odednas se povlece,me ignorirase ne se pojavuvase ne me barase i eve uste e takva situacija 2 meseca veke na sekakov nacin probuvav da doznaam zosto taka se promeni no nisto ne uspeav da izvlecam od nego.neznam veke i kako da postapam