1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

  1. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Како знаеш дек те сака?
     
  2. NellPam

    NellPam Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    2
    Dali e tocno deka skorpiite se najdobri vo sex? go imam slusnato ovaa od mnogu luge.

    za posesivni, ljubomorni, i sakat se da znaat e tocno. deckoto mene sto mi se dopaga gi ima site karakteristiki na skorpija i mi e tesko da probijam do nego. jas sum vaga vo horoskop i mene mi e mnogu lesno da iskazam custva.

    edno za skorpija e deka nikogas nikogo ne bi povredile. osobeno nekogo od sprotiven pol.

    kako da se zavede skorpija luge? kako??? osobeno mojata situacija e mnogu komplicirana i se prasuvam sto da napravam i kako da projdam vo negovoto srce.

    soveti???

    [mod-kirilica:1il0hsy2][/mod-kirilica:1il0hsy2]
     
  3. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Имам дечко шкорпија,да ќе кажам дека се многу комплицирани,за тоа во сексот сега не сум компетентна да споредувам ама можам да кажам,дека бараат многу,сакаат да експериментираат,најдобро е тоа што сакаат да си и ти задоволна значи не се себични,меѓутоа бараат и многу да пружиш,ако во сексот не се задоволни можеш мн брзо да ги изгубиш.
     
    На NellPam му/ѝ се допаѓа ова.
  4. NellPam

    NellPam Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    2

    ti blagodaram na postot najpravo. znaci vaka...nie ne sme vo vrska ali toj znae za mojto custva kon nego. veruvaj me isprasuvase za se i sesto (vo smisol kako sum se zaljubila, dali sum sigurna deka sakam da sum so nego, kakvi se moite custva kon nego itn) sega za sega ne kontaktirame :( ne se skarav so nego ama mislam deka najdobro e vaka, nekoe vreme da ne zborime pa da vidam sto ke napravi toj. sega za sega ne sme vo ista drzava, i e edna od preprekite sto ne sme zaedno. nesakam nikojpdrg tuku nego. jas definitivno mislam deka ima nesto nekoja posebna harizma vo skorpiite (maski pol). nesto mnogu neobicno. nacinot na koj razgovarat..lele...

    kako stapivte vie vo vrska? toj vi gi otvori negovite custva ili...???? ako ne vi smeta bi vi bila blagodarna ako kazete kako idese, po sto jas umiram od zelba da se slusnam sega pak so nego, ama gordosta ne mi dava. a i toj e mnogu gord.
     
  5. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Пред се да ти кажам нешто,шкорпиите се такви според мене или ги сакас или не ти се допаѓаат буквално ти се иритантни,имаат специфичен карактер,а поради тие некои нивни особини најчесто знаат да бидат погрешно сфатени.Еве на пример мојот дечко постапува добро и со други девојчиња кои ги познава и му се другарки,па ќе им даде некој совет или нешто и они одма си сфаќаат дека им се пушта,само заради тоа што им обрнал внимание кога ке го прашаат нешто или ќе побараат совет.Чим не сте во врска најпрво те советувам да расчистите со чувствата,односно со неговите,ти пиша за твоите ама не кажа што ти кажал тој за него за неговите чувства.Специфични се многу и многу горди да,меѓутоа кога имаат покрај нив девојка која вистински ја сакаат,може девојката да биде сигурна дека тој е само нејзин.Зборувам од искуство сега секогаш има по некој кој се одвојува нели.Не знам пиши како тој се однесува со тебе што ти кажува за неговите чувства.
    И зошто погоре во постот велиш дека е комплицирано?
     
  6. NellPam

    NellPam Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    2
    komplicirano zatoa sto ne ziveeme zaedno vo isto mesto kao prvo; kao vtoro megu nas ima golema razlika vo godini (nepolni 8 god.) se toa sto go kazuvas e tocno. i toj gi ima istite osobini. i mislam deka zatoa se zaljubiv vo nego. bi sakala pak da stapam vo kontakt so nego ali neznam kako. go izbrisav od fb,msn, samo mislam deka brojot mi ostana vo telefon...nesakam da misli deka mu dosaduvam i deka sum zbudalena za nego. tocno e go sakam mnogu ama ne bi sakala da molam za ljubov bidejki gi cuvam moite kvaliteti i gordost pred se. toj rece deka ima seuste vreme i deka nisto ne se znae...moze da bidenesto koga ke ziveeme vo isto mesto...toj ne se gleda so nikoja...sigurna sum edna vecer mi rece i mi objasni deka nesaka da me povredi i mene no nisto ne se znae vo zivotot sto i kako ke bide, a eden negov drugar mi kazuva deka toj sakal pametna i ubava devojka bas kao mene i deka toj e sramezliv za da priznae na mene!! wtf...ne mi se veruva duri.. na masa koga e toj e glaven so negovite temi a za ljubov e sramezliv... neznam ali bi sakala pak da stapam vo kontakt so nego po sto 24/7 mi e vo glava. znam deka tj e toj sto go sakam za mene....da si na moe mesto dali pak bi stapila vo vo kontakt nego??? prasuvam od radoznalost...

    ti blagodaram od se srce za postovite, se custuvam nekako podobro znaejki nekoj sto ima skorpija pokraj moze da mi pomogne :)
     
  7. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Еве на пример дечко ми е шкорпија во хороскоп, и морам да признаам многу е чуден на моменти. Кој би можел да го сфати?! хаха точно е дека кријат многу работи во себе, и на моменти искрено незнам колку ми е посветен мене.. Викате дека искажуваат љубов.. Баш напротив, варем во мојот случај, ретко искажува љубов.. дали тоа може да значи и дека не чувстува? :^) :worried: . Исто така точно е дека не сака приврзаност, односно несака да чувстува некоја одговорност.. Но мене најмногу сега од кога ги причитав вашите постови, ме замисли предходново прашање...
     
  8. ivanus

    ivanus Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    51
    Јас сум вага, а мојот така да го наречам дечко (бидејќи е во странство и си доаѓа на 2-3месеци,па не го чувствувам баш како дечко) е шкорпија. Јас сум 20, а он 27 години и се сложуваме ок сега за сега. Заедно сме околу 7-8 месеци и добро ни оди, но проблемот е што тој не сака да се врзува. Ми вели дека сакал да биде со мене, му било многу убаво, но се плашел да не ме повреди или да не се однесува како што јас не очекувам. Знам дека чувствува нешто бидејќи тоа се осеќа и многу пати ми има речено што му требало да ме сретне и да се затреска во мене :D Досега сме немале односи, бидејќи сеуште сум невина и тој тоа го сфаќа и ми вели дека јас се слушам, кога ке одлучам јас тогаш ќе биде. Но ми е страв после тоа да не ме остави дека не сака да се врзува. Не патам од тој коплекс дека ако ми е прв и после да западнам во депресија, зошто еднаш мора да се случи, а сакам да биде со него. И досега ми се има случено 2-3 пати да се занесам ама се оставам за наредниот пат :D Па ме интересира ваше мислење што да правам.
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Па јас си поминав кратко и слатко...Многу страсти,мистерии,љубомори,и се во едно исто време...
     
    На Зуси му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    НЕ ги сакам скорпиите. Дефинитивно не ми се омилен знак. Ама мажите скорпии... :x Да ги грабнеш и да бегаш...премногу страствени, секси, привлечни...Ама не ги можам за подолго време :!:
     
    На Suhan му/ѝ се допаѓа ова.
  11. salty.dreams

    salty.dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Лелеееееееее бегам како ѓавол од темјан! Јас ум близнаци а со маж шкорпија НЕ МОЖАМ! Ни под разно!
    Коа ќе чујам дека е шкорпија у хороскоп бегам! Од лично искуство, многу се комплицирани. И во долга врска неможеме, али ептен се добри у кревет! Што значи ако бирам маж шкорпија, ''врската'' ќе ни се сведе само на секс! Нишо поише!
     
  12. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Имав двегодишно искуство со машко во знак на шкорпија и морам да кажам дека се страствени и лојални но посесивни,опсесивни и љубоморни во врската.Сакаат да имаат контрола врз се што се случува со партнерот,да имаат контрола врз сите ситуации во врската,сакаат се да биде по нивно,злопамтила и одмаздувачи,не признаваат вина и секогаш тие се во право.
    Добрата страна е тоа што се спремни да помогнат кога најмногу ти треба и кога сакаат-вистински сакаат.
    Во иднина ќе одбегнувам шкорпии.
     
    На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    А јас со дупла шкорпија си имам работа...
    Оди разбери го да те видам... :sweat:
     
  14. Saxobeat

    Saxobeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    99
    И јас си имам работа со шкорпија повекето мислења се точни љубоморни се и тоа многу сакаат да контролираат да им одиш по кеиф и пред се да си верен. Во сексот се страствени возбудливи мистериозни и секогаш сакат да пробат нешто ново. Од таа страна ми е супер :D :D
     
  15. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Имав кратка врска со маж во знак Скорпија и некако не се сложувавме баш најдобро, инаку и јас сум истиот знак. Незнам, можеби бевме премногу слични по карактер па затоа врската не ни успеа...

    Сепак, имавме динамична врска исполнета со многу страст, одличен секс, но и постојано карање, докажување и љубомора.

    Очигледно и двајцата бевме премногу комплицирани карактери за да останеме подолго заедно. :x
     
  16. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Како со маж во знак Шкорпија? Ух, тешко, ама мноооогу убаво :D
    Дечко ми е шкорпија, заедно сме 5 години.
    Она што го знам од искуството со него е дека за се во животот имаат многу високи критериуми. И кај нив се е или црно или бело, средина никако нема. Она што најмногу им оди на живци и ги фрустрира е просечност (во секоја смисла). Љубоморни се скоро сите шкорпии. Но не сите ја искажуваат љубомората. Дечко ми, на пример, ќе пукне во себе, но на ниеден начин нема да ја искаже љубомората. Искажуваат чувства само со дела, мнооогу ретко со зборови. А сакаат премногу. Лојални се на личноста со која се во врска, и прават се што е во нивна моќ за таа да функционира беспрекорно.
    А во кревет.......е таму се најдобри :tmi: Многу се захтевни, но даваат уште повеќе. Страста со нив некако не се губи, туку се зголемува од ден на ден........или пак јас имам многу среќа со мојот :)
     
    На Neznam1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Дечко ми е Скорпија, подзнак Јарец.

    Да, типична шкорпија со огнен поглед, орелски нос, со исправен, залетан од и со пакосна но и еротична природа. Си има свои мислења за се што е околу него, не потпаѓа под влијанија...
    Љубоморен, да, ама не го покажува тоа, бидејќи уште од одма му појаснив дека нема да трпам љубоморни испади.
    А супер е за други работи, за зафрканции и саркастични коментари на негова или моја сметка, за тоа и двајцата не бива.

    Сум научила, не само од овој, него и од други машки шкорпии, дека не сакаат дишење во врат, сакаат слобода, страст и по малку перверзии, женска која ќе ја разбуди колеричната страна во него, иако на изглед се флегматици.
     
  18. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Што мистериозен знак ќе беа бре :^) . Јас си имам работа со шкорпија, си ќути и си трае. Неможеш никогаш да знаеш како се чуствува и што чуствува, е таа особина најмногу ме нервира |( Љубовта не ја искажуваат често со зборови, ама со дела, паа.. да. Љубоморен е, ама ни тоа не го искажува, верен е но сака и да добие верност, инаку многу е мил, друштвен, некогаш знае да биде иритантен со некои коментари, на изглед флегматичен и тоа многу :D . Како и да е, имаат чудни карактеристики, можеш да ги сакаш или да не ги сакаш, јас на пример се заљубив во шкорпијава :D :inlove: Тоа ми е.. јас па овен :D кога ќе се заинаетиме... :devil:
     
    На Cacy, BlackCatt и milky-candy им се допаѓа ова.
  19. BlackCatt

    BlackCatt Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2

    Цветче сличен случај и кај мене, и јас сум овен,а многу ми е драга една Шкорпија :$ баш се пронајдов во муабетот и мене ме нервираат истите работи, но мислам дека ќе се среди некако работата
     
    На cvetce93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    дечкоми е шкорпија и заедно сне 2 години супер ние. не дека нее љубоморен ама нее така како што повеќето ги опишаа шкорпиите.За верни верни се ама исто така очекуваат верност како и секој друг знак штое мн нормално. Исто така знае многу искрено да сака и тоа го покажува воопшто не го крие. има кавги понекогаш како и во секоја врска ама и јас тука голем инат сум овен комбинацијава пука ама супер ние заедно барем засега