1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

  1. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Еве уштен една релација овен-шкорпија :D
    Ајде женски можеме ние, шкорпииве наши се инаети ама овенче си е овенче :D Не озбилно, си се става во ред во последно време :D
     
    На MoreNa-22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    А јас Лав, он Скорпија?! :D Секој сака да е главен, неговото да биде последно, он па злопамтило...
    Три години сме заедно, многу сме се карале, ама секогаш било кратко, иако жустро :D
    Во мојот случај точно е дека се љубоморни, нема шанси да признаат ако ги фатиш во лага, и кога се криви, не се :D , посесивни, добри во кревет и знаат да сакаат.
     
  3. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Ех многу многу тешко.Јас сум во врска со дечко во знак на шкорпија,и морам да признам изминативе две години беа навистина тешки.Јас сум овен ама како да не сум,не сум воопшто агресивна,трпелива сум,и нон стоп попуштам,опростувам лесно.Да беше некоја друга не знам како би издржала две години со дечко како мојов.Љубоморен е многу,лесно избвлив,одма се кара.Ако му укажиш на нешто дека не е во право или слично,ке те направи тебе крива за тоа,романтика на нула,а јас пак сакам многу романтика :)
     
  4. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Мисли дека е Казанова,ха само нека си мисли тој :D
    Со ваков само јако,нема лабаво..Инаку готова си..Ќе бидеш шармирана :evil:
    Ја сака спонтаноста,го сака сексот и сите негови задоволства..
    Биди различна и посебна..Играј на тактика топло-ладно со нив :)
     
    На Neznam1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    А некој совет да дадете на што да пазат девојките за мене?И јас сум скорпија :)
     
  6. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Хаха дефинитивно тешко е со нив...но сепак се личности кои знаат да сакаат и ако те сакаат ќе направат се за тебе. А откако ќе дојде крајот на она што си го имал со нив...се што чувствува ќе се обиде да го претвори во гнев за да може да го преболи тоа, а и колку и да сака нема да прости, барем од моето искуство :)
     
  7. kosmar4e

    kosmar4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    18
    ух..бифшиот ми е скорпија така да можам да кажам за нив ... ко ќе намислат нешо оди па спречи ги...ќе го сторат намисленото па макар последно у животот да им е :) мамин син :tmi: слабо искажуваат емоции, опседнати од секс, принципиелни, се грижат за домот, семејството им е битно, дарежливи (посебно за пари) , трошат пари ко утре да нема да се раздени :D , ако се заљубат у тебе држи ги заш ретко то им се дешаа :lol:
    шознам шо друго...
    а да многу се љубоморни и тоа неподносливо по некој пат :?:
    сакаат дома се да им биде под конец :@
    сакаат тетоважи и пирсинг

    доста им е за денес :D
     
    На baby3 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    ауф лошо, мн лошо...ја близнаци сум и иако со шкорпиите нај не си одговараме, се со такви се моткам. Ја никат нема да ги сфатам бе, денес едно, утре може да се направи и дека не те познава, и на крај пак ја префрлаат вината :x али најарни се у кревет бе :x
     
    На Neznam1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Arris

    Arris Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    22
    Ауу и ја сум имала лошо искуство со машко скорпија!! Јас како рак емотивна, тешко се справувам со нив , и мојот бивши беше скорпија, многу тешко искажуваат емоции тоа е факт, таинствени се, злопамтила :@ али затоа имаат една јака страна стварно се добри во кревет, тоа некако надокнадува за лошите карактеристики :P :P :D
     
    На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.736
    Допаѓања:
    24.492
    Близнаци и шкорпија... лоша комбинација,а ? ? ? Па сепак функционираме некако :)
     
  11. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    мислам дека е најлоша комбинација :lol: имам читано, а имам и осетено... и башка се со скорпии се закачам :|
     
  12. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    И ние некако си функционираме ама со шкорпииве треба челични живци да си имаш!
     
    На solzuska му/ѝ се допаѓа ова.
  13. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Да, сум била со Шкорпија и можам да кажам дека се ОДВРАТНИ БАКНУВАЧИ. Ни ја незнам како сум издржала 4 месеци значи буквално седнеш правиш безвеза муабет, 2-3 лапања у вечер и ај по дома. Сега му раскинав и нон-стоп ми пишува на фб ама знае дека имам дечко и сака да останеме другари. Иначе е фин у душа но секогаш се обидува другите да си ја отворат душичката пред него :)
     
    На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    ^ Е многу генерализираш, тоа што твојот таков се погодил не значи дека има врска со неговиот хороскопски знак.Освен тоа, шкорпиите се познати по тоа што се добри љубовници :)
     
    На soffce, Elena69221 и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
  15. zlatapetkova

    zlatapetkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    55
    За нив знам само дека се страшно добри во кревет.Буквално има де те излуди :) :D
     
  16. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Joooj зошто толку лоши ги направивте? Или стварно се? А кај мене па на хоризонт се гледа врска со скорипија, а јас па риби. Имал некој ваква ситуација па од прилика да ми каже што следува?
    Море, само да не е многу љубоморен, другото ај ке пројде...
     
  17. MiaBeMia

    MiaBeMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    35
    Јас колку што знам шкорпија и риби си одговараат, ама не сум толку сигурна. Не знам многу за хороскопот и не знам колку да верувам, ама до сега се што сум си прочитала ми е точно, барем за мене. Јас сум инаку шкорпија, и точно е дека сме љубоморни, нека не се пуфкаат многу тие што сакаат да ја прикријат оваа особина, само што ние шкорпиите имаме една многу би рекла корисна особина ... а тоа е што знаеме да држиме во себе, да потиснеме и никој да не примети дека сме повредени, дека сме љубоморни итн.. и сме и тоа како големи љубовџии, ама тоа што е наше е само наше во секој поглед и точка по тоа прашање. Многу простуваме, дури и забораваме, а за нанесување болка кога ќе ни згрешат до толку да ги преминат сите граници ... е тоа боли, ама вистински.
     
  18. AnnaMarija

    AnnaMarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    ... Znaci nikogash ne sum bila po zbuneta... ve molam davajte mi um zoshto jas vaka sama ne sum si dovolna... Se raboti za maz skorpija i zena bik... zaedno sme otprilika 4 meseci ... ok beshe prviot mesec intenzivno ama sega e nekako (ah koga bi imala zborovi i nervi da pishuvam) ... probuvam na sekoj mozen nacin da go nateram da iskaze bilo kakvo cuvstvo ama se e zaludno znam deka e ok ama mislam deka ne e nikakov luksuz i da se kaze toa nekad...edinstven odgovor koj go dobivam od nego e... "ubavo mi e so tebe" ama posle pritisok isiluvano ... hm... i normalno i jas ne se istrcuvam mnogu so cuvstva a tolku mnogu bi sakala... do vrisok... Za odnosite uf... toa i od predhodnite komentari vidov deka e donesen zaklucok... mh mh ... ama pa nemoze se na toa da se svede... da e za taka ima fuck buddies nemora vo vrska da vlagash... sakam da kazam deka ne mi se dopaga faktot deka covekot se opushti (valjda misli deka se ok pa nema potreba da se smara)... ili shto znam pojma nemam da znaev ke si pomognev ... zatoa ve molam ako ima nekoj bilo kakvo iskustvo ...neka mi pishe ...veruvajte ke mi pomognete mnogu ... pozdrav i sekoe dobro...
     
  19. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Ме разочаравте...Па подобро да не се ни надевам :!:
    Јас сум овен инаку,и незнам каква може да биде оваа комбинација на знакови :?:
    Сега баш читав нешто за тоа:
    http://www.kafepauza.mk/astrologija/lju ... i-skorpii/
    Мислам дека скоро се е точно...Има некоја мистерија во нивниот поглед :D
     
  20. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски

    Ние сме слична комбинација-јас сум јарец (земјен знак како бикот), а тој е Скорпија.
    Веќе напишав еднаш, еве пак. Не знам дали е до знакот, или до мојов-со зборови чувства не искажува самоиницијативно. Ретко се случува прв да каже „те сакам“. И мене тоа многу ми пречеше еден период, но веќе одамна се навикнав на ова. Мене лично многу повеќе ми значат делата со кои тој докажува дека ме сака. И како најважно-погледот. Со зборови може да ме лаже, да (не) кажува колку сака-јас во погледот негов гледам љубов, гледам колку му значам. И се' додека тоа го гледам во неговите очи, се' додека чувствувам колку му значам-не ми треба некое често вербално искажување на чувства. Навистина не знам дали е до скорпијата или не-ако ти значи, прифати го тоа. Верувај ми, на своја кожа осетив како е некој на секои 3,5 секунди да ти кажува дека те сака, а гледаш дека не го чувствува тоа (еден од бившите). Ако сте 4 месеци заедно, можеби му е рано скроз да се отвори пред тебе....уствари, не можеби, туку сигурно. Знам дека на женско како женско секогаш му требаат убави зборови и нежности, но тоа не значи дека нема да ги имаш :!: Само нема да бидат толку често кажани. :|
    Сакаат скорпиите да сочуваат некои работи за себе, мистериозни се. Не значи дека ќе крие од тебе нешто кое директно те засега, тоа не :!: Но најдлабоките и најинтимните чувства и мисли тешко дека некогаш ќе ги искаже.

    Се' додека ти е убаво со него, додека се однесува со тебе онака како што треба и заслужуваш, се додека гледаш дека и на него му е убаво со тебе-уживај си ;) Нема потреба од грижи. И не го напињај многу за искажување чувства, некои не се многу по зборувањето :D

    p.s. И дај исфрли си го од глава тоа за fuck-buddy, не размислувај во таква насока, зашто очигледно дека не сте тоа :) И немој никако да му го спомнуваш тоа :!: , може и да се налути и навреди. Слушај паталец, некој што искусил на своја кожа и направил таква глупост :tmi:
     
    На Cacii123 му/ѝ се допаѓа ова.