1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак Шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vodnicka1, 1 март 2010.

  1. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Дечко ми е шкорпија, и искрно мене ми е супер и во однесување и во бакнување и во се останато :$ ! Прочитав во некои постови дека се љубоморни, што не би се согласила со тоа, барем не според тоа како он се однесува со мене. Премногу е внимателен, романтичен, љубезен и секогаш мене ме става пред него. Јас овен како овен, сакам да е по мое, и на моменти сум тврдоглава, но знаете што, успеа да ме скроти за овие 6 месеци. Сега гледам за се компромис да направам. Ми се допаѓа што секогаш знае да ме изненади, како со подготвена романтична вечера лично од него, така и со најситен детал, обично чоколадо.
    така да покрај мојот знак овен можам да кажам шкорпија RULES :rock: :rock:
    предходниот дечко ми беше стрелец и можам да кажам дека беше најљубоморното живо суштество на земјава, дури имав забрани да се дружам со одредени луѓе- тука ќе го ставам најти (среќа он беше коректен па разбра каква мака си имав тогаш, со каков терсене човек идам па не ми се налути) и покрај тоа што немаше никаква причина за истата
     
    На fuel, Cacy и Nightwalker им се допаѓа ова.
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    јас сум Рак во хороскоп,и во семејството а и надвор од него имам запознаено Скорпии

    баба ми што највеке ја сакав беше Скорпија(многу внимаваше на својот изглед, самоконтрола,и дипломатија)
    братучедите се скорпии(иако се близнаци се сосема различни)
    еден дечко што го познавам е Скорпија(имаше долга врска со една девојка, па сега пак е со една друга како му успева незнам ама изгледаат многу заљубени, ама забележав дека му се допагам, и многу е некако фин, љубезен, и секогаш насмеан, расположен и :!: се обиде со љубезност ама јас не покажував знаци :D па џабе му е и опашка и боцкање и отров :lol:
    и еден колега е Скорпија(многу затворен во себе, нервозен, секогаш смешко, забавен, и многу скриени чуства во себе)

    инаку не сум била со Скорпија во врска, мувачи или тн :)
     
  3. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    Со шкорпиите е тешко , и со маж и со жена...
    И јас самата сум шкорпија, и признавам, многу сме комплицирани.
    За мажите - одлични љубовници, екстремно привлечни, неверни и тешко се заљубуваат.Искрени, дури и сурово, а за пријателите се незаменливи. Ако имате шкорпија за пријател можете да бидете спокојни- тешко дека ќе ве изневери...
     
    На miss.ella и fuel им се допаѓа ова.
  4. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Ok, дали е карактеристично за шкорпииве (машки посебно) да незнаат шо сакаат... Или може пак многу време им треба да одлучат шо сакаат ??
     
  5. Scorpio88

    Scorpio88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    9
    Јас сум дупла шкорпија и типот со кој што се гледам е дупла шкорпија..
    Се додека не го запознав не знаев дека навистина сме толку комплицирани.. но сепак :) Да љубоморна сум кога имам причина за тоа, се водиме на интуиција, кај нас нема просечност, или е се црно или бело, премногу простуваме, сакаме да ни се враќа во иста мера колку што даваме, а знаеме да дадеме премногу, сакаме да играме топло ладно, а не сакаме некој со нас, сакаме да доминираме, но кога сме заљубени дозволуваме да се доминира над нас, но тоа најчесто не завршува најдобро. Не не привлекуваат личности кои што премногу се залагаат со нас, сакаме ние некој да бркаме, да се измачуваме, едноставно се што ни е на тацна не е интересно.. Шкорпиите се премногу мазохистички настроени спрема себе, чудни сме.. Но за пријателство знаеме да бидеме најверни пријатели, исто така и во љубов.. Штознам тешки сме навистина, не велам не, но такви сме и тоа е посилно од нас..
    Еве и јас сум шкорпија и не можам да го сфатам типот со кој што се гледам. Премногу сме слични можеби, па затоа не иде.. Тераме инат, горделиви сме, но едно знам, а тоа е ако шкорпија сака да има нешто ќе го има по секоја цена, едноставно знаат да се борат за тоа што го сакаат!
    Ви посакувам среќа со машките шкорпии, воедно си посакувам и на себе, затоа што со нас никогаш не се знае ;)
     
    На soffce и WildCherry им се допаѓа ова.
  6. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    :D :devil: :angel:
    До сега научив дека се многу посесивни, и не знам зашто ама моментално ми се допаѓа тоа. :^)
    Опседнати со сексот, многу добри љубовници, перверзни, искрени пријатели, сакаат предизвици и кога ќе си зацртаат нешто се упорни до крај...
    Сакаат да се докажуваат.
    Мистериозни се ,и тешко се отвараат, што многу ме нервира,
    ама изгледа се штитат на тој начин.
    Инаку кога некој им значи се способни се да направат..
    Многу емотивни. :)
    Но сепак се многу горделиви. :envy:
    Имаат јак карактер и не се сугестибилни, што многу ми се допаѓа. :)
    Но, затоа пак некогаш се тешки за искачање на крај, и сакаат да им се каже дека се они во право.
    Сепак се праведни, и имаат чиста душа, која можат да ја осетат само оние кои не им згрешиле.
    Како со нив?
    И најлесно и тешко :D
    Само научив дека се страшни инати , и со убаво и малце провокации и предизвикување мала доза на љубомора полесно е.
    Ама ако се згреши дозата . :x :D
     
  7. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    Мажите родени во знакот на скорпија ја имаат моќта во врската. Тој може да ве погледне во очи, преку нив да навлезе длабоко во вашата душа и да дознае како може да ве натера да го посакувате и да сторите сè што ќе побара од вас, без да го помрдне ниту малиот прст. Неговата мистериозна, страсна и напната природа е инспирација за главниот лик во љубовните романи. Сè што поседува во себе, вриска од моќ: неговите длабоки емоции, дрско однесување и најважно од сè, неговиот неодолив сексапил. Мажите родени во хороскопскиот знак скорпија се како подвижни магнети и не можете да се борите против таквата привлечност.
    Впрочем зошто би се бореле против неговиот магнетизам? Само се залажувате себеси дека е тоа воопшто возможно. Вие сакате да дознаете што се крие зад неговиот интензивен мистериозен поглед. Сакате да дознаете што си мисли. Сакате да дознаете какво е чувството да водите љубов со него. Што е најтрагично, тој може сè уште да не ви кажал ниту еден збор, а вие да не можете да престанете да мислите на него. Дадете му знак дека сте заинтересирани, предадете му се и дозволете му да ве поведе на неговата прошетка. Но, пред да го направите првиот чекор, запрашајте се колку цврст карактер имате. Можете ли да чувствувате, размислувате и да се однесувате, користејќи ги сите ваши сетила истовремено? Ако можете, тогаш направете си услуга на себеси и почнете да ја освојувате вашата скорпија. Ако не сте доволно емоционално длабока личност, тогаш најверојатно ова момче не е за вас.
    Немојте да се плашите да му пристапите. Наместо да одите да му го побарате телефонскиот број, дајте му го вашиот. Кажете му дека е многу атрактивен и да ви се јави доколку сака да проведе време со вас. Тој многу лесно се возбудува кога девојка го прави првиот чекор. Тој сака самоуверени девојки со јако изразена сексуалност. Таквите особини му кажуваат дека без разлика што и да се случи помеѓу вас, вие ќе бидете подготвени за тоа. Кога ќе ви се јави, дозволете му го да испланира состанокот. Машките скорпии се фасцинантни суштества, така што со нив никогаш нема да ви биде здодевно. Местото каде што ќе решат да ве одведат за вашиот состанок, на некој начин ќе претставува рефлексија на неговата личност.
    Додека сте заедно, посветете му го целото ваше внимание. Скорпиите се ловци на детали и кога најмалку ќе бидете свесни, тој ќе ве посматра и ќе ги документира сите нијанси на вечерта помината со вас. Кога ќе се подготвувате пред излегување со скорпија, дотерајте се убаво. Имајте на ум дека излегувате со моќно сензуален маж. Акцентирајте ги најдобрите делови од вашето тело. Ако имате големи гради, облечете провокативна блуза, која нема да открива премногу, а ако имате добар задник, облечете ги најтесните пантолони кои ги имате. Доколку забележувате дека тој не може да го тргне погледот од вашите усни додека зборувате и во очите му „светка“ страст, тоа е знак дека сте ја постигнале вашата цел на првиот состанок.
    На емотивен план, никогаш не треба да се сомневате во тоа колку вашата скорпија ве посакува. Неговата љубов ќе ја почувствувате со секој дел од вашето тело. Кога вашата љубовна врска ќе созрее и кога тој ќе ве запознае добро, ќе знае и како да ви го даде токму она што ви е потребно од еден маж. Она што треба да го сфатите, е дека за да ви го пружи сето задоволство кое ви треба, мора тој да ја има контролата во вашата врска. Скорпиите имаат една необична особина, со која ги збунуваат другите луѓе, поради што некогаш се сметаат за најтешко сфатливиот знак во зодијакот. Немојте никогаш оваа нивна особина да си ја сфаќате лично, бидејќи тој само се обидува на милион начини да ви објасни како се чувствува и очекува од вас внимателно да го слушате додека го прави тоа.
    Скорпиите се слични како животното кое ги претставува – бистри, внимателни и непредвидливи. Тој постепено ќе ги планира неговите чекори, никогаш нема да си го троши времето, но никогаш нема ниту да избрзува со заклучоци. Сите негови љубовни врски најверојатно ќе ја следат ваквата шема. Тој е многу независен и повлечен. Понекогаш неговата таинственост и мистериозност е збунувачка за другите луѓе.
    Скорпијата нема да ве „боцне“ со нејзината опашка, ако не ја загрозите на некој начин. Во принцип, претставниците на овој знак се директни и страсни. Благодарение на нивната интуитивна природа, скорпиите ги разбираат потребите на нивниот партнер и ќе направат сè што е во нивна моќ за да му ги задоволат. Понекогаш можеби ќе ви биде тешко да се справите со него, но бидете сигурни дека тој ќе направи да се чувствувате како да сте центарот на универзумот… се разбира доколку сте лојални спрема него.
    Скорпиите се доживуваат себеси и нивните љубовни врски многу сериозно. За да го задржите покрај себе морате да ги делите истите ставови. Бидете нежни, верни, отворени и предани кон вашата скорпија. Овие карактеристики плус вашата емоционална длабочина, ќе допрат до неговото срце. Немојте да го заведувате ако не планирате да имате долга и значајна љубовна врска со него. Играњето „валкани игри“ со скорпија не е воопшто паметен потег. Ако сакате цврста интимна врска со него, немојте ни да помислувате да го правите љубоморен за да видите како ќе реагира. Немојте да играте никакви игри кои ќе ја вклучат неговата заштитна ограда. Ако му згрешите тој нема ниту да ви прости, ниту ќе заборави, туку ќе сака да ви се одмазди за болката што сте му ја нанеле.
    Скорпиите се екстремисти и имаат многу интензивна природа. Тие живеат според мотото „сè или ништо“. Тие се длабоки, страсни луѓе и во нив се крие многу повеќе, од она што однадвор е видливо. Она што лежи длабоко скриено во нив е една бескрајна моќ, страстен сексапил и силен карактер. Овие мажи се одлични заштитувачи и во нивни раце секогаш ќе се чувствувате безбедно и љубено. Со личноста во која ќе се вљуби ќе биде многу сочувствен, тотално лојален и дарежлив. Поточно кажано, љубовната врска која ќе ја имате со некоја скорпија, ќе биде исто толку цврста, како магнетизмот кој ве повлече кон него на почетокот
     
    На soffce, pupi.girl и MoonChild им се допаѓа ова.
  8. fuel

    fuel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Значи еве и ја сум шкорпија :$. И можам да потврдам дека сме многу комплицирани .. и дека имаме тежок карактер значи се што намислиме се си остваруваме ...
     
  9. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Јас па имам слушнато дека машките скорпии се подобри од женските ...или пак грешка сум ?! :^)
     
  10. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Како да си ми дома, го опиша мм до детали :D

    Потврдувам за овие карактеристики од лично искуство.


     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас па се со Шкорпии се фаќам. Шкорпиите знаат да бидат и добри и лоши. Но многу големи лажговци се, тоа од искуство ви го кажувам. Љубоморни се, но знаат да бидат и романтични и се да направат за девојката. А морам да признаат дека многу добро се бакнуваат и згодни се во поглед на изгледот.
     
  12. anelulu

    anelulu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Имам 38 години, во хороскоп сум СКОРПИЈА, го ОБОЖУВАМ сексот и секое експериментирање во него. Во мојот досегашен љубовен живот имав среќа да бидам и со 3-ца СКОРПИИ. Случајно или не, тие беа НАЈДОБРИТЕ љубовници, токму онакви какви што би посакала секоја СКОРПИЈА. Мистериозни, ненападни, иновативни во сексот, подготвени за истражувања и експериментирања, нежни, ама на моменти и груби, сакаат се, само монотонија во сексот НЕ. За да ги освоиш, а сметам дека ги имам освоено, треба да не ги гушиш и да не им дишеш во врат, да не им покажуваш дека ги сакаш, туку дека ги ПОСАКУВАШ, да им ја покажеш својата сигурност во себе и потребата за доминација, да побараш од нив се што ќе посакаш поврзано со експериментирања во сексот, да им воочиш дека тие не се единствените машки суштества без кои не се може, дека секогаш може да им се најде замена, дури и кога тоа не е така. Јас сум СКОРПИЈА и не сакам да сум ништо друго освен скорпија.
     
    На Elena69221 и Moira им се допаѓа ова.
  13. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Од шкорпииве коса ми се крева.Ама па се на нив налетувамм :x Година дена затрескана сум во шкорпија и стварно незнам како да се однесувам со него.Толкуу е мистериозен,со него никогаш не знаеш на што си,игра топло-ладно,се лути за секоја ситница и тешко простува.Простува но не заборава :!: Големо злопамтило.Ама па мнооооогу привлекуваат.Посебно со тој нивниот препознатлив продорен поглед :inlove: Ама ајде помагајтее.Како да се заведе шкорпија?што ги привлекува најмногу? :)
     
  14. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Никако со маж во знак шкорпија, барем јас така мислам. не може да се излезе на крај со нив. Болно љубоморни суштества, злопамтила, се лутат за се и сешто, се треба човек да им докажува, никако не се убедуваат. Еднаш бев со таков будала и никогаш веќе.
     
  15. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Како комбинацијата Девица и Шкорпија? Некоја ако има лично искуство нека пишува. :)
     
  16. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Секаде сум читала дека водолија и шкорпија биле најлоша комбинација па врска нема ;)
    Така да ова со хороскопов се чисти глупости
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731

    Точно е ова, барем кај мене така беше. Со шкорпија не се излегува на крај
     
  18. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Поим за страст се шкорпиите. Имаат некоја привлечност на која ретко кој може да одолее.. ахх :) Јас сум рак па можам да се справам со нив, знам како функционираат, сепак водни знаци сме xD
     
  19. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Се согласувам потполнооооо само ќе додадам дека се и најтврдоглави трворења што постојат :D
     
  20. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Скорпиите се терор во движење. Ама се и проклето секси.
    На прв поглед повлечени, ама само на прв. Дрски, тврдоглави и чувај боже ако станат љубоморни. Ама прекрасни.
    И баш како да си го барам со боринка што секогаш завршувам со скорпија, ама посилно е од мене. Риби сум јас, ама не типична повлечена и романтична туку на дрскост враќам со дупло дрскост, мислам дека тука и најмногу шкорпиите паѓаат.

    А никој не знае да те изнервира како шкорпија. Само неговото е точно бре и толку, нема поинаку. Нема да ти прави сцени и да вика ама остри се на јазик и не попуштаат кога караницата е во тек. Љутковци ама брзо им поминува лутината, тука се погаѓаме.

    А за љубење, тука им нема рамен. :!: