1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак близнаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од erka, 10 февруари 2010.

 1. erka

  erka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  kako so znakot bliznak za masko??? :roll: :roll: :roll:
   
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Тоа ти е најчудниот,најпревртливиот знак во хороскопот.Ама се поминува некако,сакаат многууу љубов да им покажеш,да ги подржуваш за се макар и за глупост,инаетчии се,знаат да сакаат ама лесно не искажуваат.Јас имам двајца близнаци -дечко ми и брат ми-и знам само дека секогаш си тераат по свое,знаат да се налутаат за ништо ама брзо им поминува.Е всега ти види-се му е спротивно- :lol:
   
  На bibiiii, Krushka676, Passionate23 и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  68
  Lele stvarno se najcudni.Jas sum jarec vo horoskop,a kombinacija jarec i bliznaci e prava katastrofa!samo me cudi-zosto tolku me privlekuvaat bliznacite,i skoro site deckovci so koi sum bila se bas toj horoskopski znak :)
  Ama kako i da e...najzabavni se!edno nauciv-sakaat da gi ostavis da si pravat kako sakaat, a i fintata ingore pali,veruvaj mi ;)
  Samo pazi...rizikot da te zameni za kratko vreme e golem..Srekno!
   
  На tea20, Бисерче95, kater4e и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.972
  Никако! :) Почетокот е интересен, додека не почне да напиња, ауф! Морам да си кажам, но близнаците како знаци, ми се отров. Ни ваму ни таму. :)
  Бев во долга врска, и додека беше убаво, беше... Кога престана да биде, близнаков едноставно не се откажуваше! Молење, карање, викање... Абе му објаснуваш дека не оди веќе, и упорност, што да ти кажам. Посесивност, исто така. Подзнакот сигурно игра улога, така да не можеме да зборуваме многу многу генерално, но јас немав среќа со мојот тип на близнак.
  Хистерици, со ниска самодоверба, многу често знаат да бидат мажите близнаци, верувај. :roll:
   
  На ☆°Night°☆, cresa-jagoda, Бисерче95 и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  68
  Bas sega se gledam pak so bliznak :D ...se e ok do sega,samo na momenti cuvstvuvam deka saka on da kontrolira,ljubomorni sceni nemalo(ne daj boze)..so da kazam,teski karakteri se,ama nikako ne mozam da gi odbegnam..slaba tocka mi se :P
   
 6. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  44
  decko mi e bliznaci...ednostavno nemoj da go gusis da go kontroliras oni toa najmnogu mrazat...bidi pozitivna i sekogas bidi svoja...mrzat naredbi ida mu kazuvas sto da pravi i da mislis deka ne treba sekogas baraj mislenje od nego znaci pokazi mu deka go pocituvas negovoto mislenje i mnogu ke te ceni....ne sakat forsirani raboti odnosno da gi teras nesto so sila togas stanuvaat inaetcii..znaci bidi spontana...znaat da sakaat na poseben nacin...mojot bliznak e prekrasen..nikogas nisto ne mi zabranuva ne e posesiven...za se se dogovara so mene...i iskrenovo prvata godina mi bese malku potesko da se prilagodam na negoviot karakter ama sfativ deka ako si takticen so niv ke uspees...inace ne mu fakaj na srce ako vika koga ke se naluti brzo ke mu pomine...mrzi mnogu ligavenje...ee mozam do utre da pisuvam za bliznaci...i ne zaboravaj sekogas ostavaj mu prostor malku nikako nemoj da go gusis ke ti izbega :) pozdrav do site sto imaat nkoj bliznak vo zivotot
   
  На Limpan, givemelove, coolgirl123 и 9 други им се допаѓа ова.
 7. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  68
  Fala ti srnicke za sovetot :) ke go zemam vo predvid u toa ti sto ni go kaza
  pozzz
   
 8. cupe

  cupe Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ova e tocno!!! Decko mi e bliznaci i e bas vakov....mn me nervira so tesko gi iskazuvaat cuvstvata...nez so gi koci....samo gubat so toa....
   
 9. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Decko mi e bliznak i mozam da zboram za bliznaci mnogu. Cuvstvitelen e,nezen e, znae mnogu da saka ama ima problem so iskazuvanje na emociite. Mislam deka toa e od strav da ne bide povreden. Ne se ligavi ama so dela pokazuva se. Nemozes da mu nametnuvas nesto ili da go komandas zasto takvo nesto ne dozvoluva vo nikoj slucaj.Ako sakas da postignes nesto mora takticki da go ubedis :lol: . So inatenje nisto nema da postignes, mora da si malku lisica :D :D :D
   
 10. HappyFace

  HappyFace Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  0
  Се е тоа во ред и е вистина за близнаците...но мене ме интересира колку се се само они верни знаци???...
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  незз дали има разлика помегу машко и женско близнак...јас сум близнак и верни се :) од женски аспект
   
 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека се верни, зборуваме општо, секогаш има исклучоци. Јас сите близнаци до сега што ги имам запознаено многу се приврзуваат а тоа тешко го покажуваат, нудат верност ама и бараат верност, тешко тебе ако изневериш близнак, ќе го повредиш директно во срце.
   
  На justin4ever и buba4e89 им се допаѓа ова.
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  tocnooo ;(
   
 14. UnA...-7

  UnA...-7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  17

  бившиот ми е близнак и не му е баш верен на девојката :twisted: индивидуално е...во случај да не му е нешто погодено во врска ништо чудно да не се верни...зависи,во глобала се супер барем по татко ми можам да кажам :D
   
 15. HappyFace

  HappyFace Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  0
  Фала ви за одговорите...во право сте дека е индивидуално ...незнам зошто имам некое такво чувство дека ме вара со некоја друга..му фатив некои пораки на фб како си пишува со некоја девојка дека ја сакал,му недостигала и дрн дрн јариња...и затоа некако ми се сруши довербата..но кога ке размислам подлабоко...можеби и зошто премногу го сакам па ми се причинуваат некои работи..хехеххехе...се шалам...Прв пат сум во врска со Близнак и некако ми се чудни...баш како да живеам со две личности....кога ке збудали ептен многу одлепува...и кога е во добрите и во лошите..посебно во лошите ауууууу па тоа е хорор филм ...но сепак интересни знаци во глобала.... :roll:
   
 16. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  68
  Lele draga moja,niz istoto pominuvam i jas!!!a Facebook neka e proklet!!! :evil:
  So niv treba samo opusteno,bez mnogu prasanja oti mnogu brzo se nerviraat! a na momenti znaat da bidat mnooogu nezni,znaat da sakaat i pocituvaat!i drugo nesto sto sfativ-toj mora da bide edinstven,kako ke kaze taka mora da bide,toj e sekogas vo pravo(i da ne e vikaj mu deka e :lol: )...kako i da e,so niv nema nikogas da ti bide dosadno!celo vreme nesto im se slucuva i sekogas nesto novo,duri i ponekogas mene mi se cini kako sekoj pat da zapoznavam nova licnost.tesko mi e malku da se prilagodam na negovoto tempo,ama pusti merak po nego ne mi dava da se otkazam! :oops: :lol: :lol: :lol:
   
  На Divinebutterfly и kukli4ka2 им се допаѓа ова.
 17. Taa

  Taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  69
  hahaha i jas imam vakva kombinaciaja mene iskreno mi e mnogu zabavno so nego zosto sum mn slobodna .... ednas duri i mu mestev devojka :D hahahahah
  Koa gi stavas na ignore trcaat po tebe ... toa zna4i deka umiraat da bidat sakani ako im svrtis grb trcaat po tebe.. :D :D :D :)
   
  На tea20 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  е ова ќе ви го кажам од искуство
  на машко што е близнак во хороскоп некогаш ама никогаш не треба да му се верува, колку и да изгледа добар и фин крие нешто во себе и ја користи секоја можна шанса да те изигра, многу се превртили и многу многу големи лажговци се. Еднаш со близнак сум била и никогаш повеќе ма каков сака нека е !!!
   
  На hermosa, DonaLita, marchi-cool и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  68
  Јас прекинав со мојот близнак!ме замени со брзина на светлината! :?: Големи материјалисти се и многу им лета умот,не размислуваат многу.Ама за тоа пак и многу грешат и се каат..е сега секој различно тоа го искажува,ама најчесто гордоста не им дозволува да се признаат дека згрешиле,а нема ништо лошо во тоа... :|
   
  На justin4ever и Бисерче95 им се допаѓа ова.
 20. Chika-Boom

  Chika-Boom Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Сето тоа е точно за машките близнаци тешко е на крај да се излезе со нив треба да имаш живци од "ортома" за да се справиш со близнак.Непредвидливи се и никогаш баш точно не знаеш што да очекуваш од машките со хороскопски знак близнаци.Тешко ги искажуваат чувствата и сепак гордоста им е на прво место.Јас и дечко ми сме двајцата близнаци па засега добро ни оди умеам да се справам :) Каде што имам читано велат близнак со близнак најмногу си одговараат :)
   
  На tea20 и macka5 им се допаѓа ова.