Како со маж во знак близнаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од erka, 10 февруари 2010.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Аха мисли си.
  После болен бил рече што сум сакала да си мислам, јас сум си знаела.
  И оп у кафана.
  Трагедија.
   
 2. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки

  Може болниот пишал со тебе..а брат му бил у кафана..:D
  Не обвинувај така напразно :D
   
  На marchi-cool и Dadusicka им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  :rofl:
  А знаеш што близнакот мисли дека ние лавчињата сме заебанти. :D
   
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.347
  Пол:
  Женски
  не го слушај ма него
  Близнак е па мора да се брани некако сам себе си и дволичниот му карактер :rofl:
   
  На buba4e89 и Dadusicka им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Точно.
  А упорни се ама и самобендисани.
  Еднаш кажа дека сакал слаби девојки, со убави црти и не знам што тамо, демек со дебелите ќе се мучел.
  Оф намучениот.
   
 6. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки
  Лавчиња..кога беше тоа..после нас..јули август..
  Па може да се каже дека сте позаебани од нас :D

  Хаххахаха..а ти да не си коза..па збориш..ЧИСТОКРВНА близначко :D

  Е ова сега..дека се упорни и самобендисани да..
  Ама за со девојките..тоа ипак зависи до човекот :D
   
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.347
  Пол:
  Женски
  @BoyL од животни можам само кучка да бидам :!:

  Овде темата е за машки не за девојки :makeup:
   
  На marchi-cool, Dadusicka и buba4e89 им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Епа ние си сакаме внимание...
  А тие карактеристики дволичност,себичност не ги сакаме.
  Јер ние лавовите рака у оган ставаме за другиот.
   
 9. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки
  @joy1 јас па мислев лавица си :P

  @buba4e89 ние сме далеку од себични..доколку тој од спротива го заслужил тоа..ние глава за него ставаме у оган :D
   
 10. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Колеги сме на факс и ми се допаѓа многууу близнак е се глеа дека му се допаѓам поинаку се однесува спрема мене и другите и уште нешто банално ама ми падна во очи на сите колеги им има лајкнато барем една слика или шо и да е мене апсолутно ништо а ме има на сите социјални мрежи од прв ден.Како да излезам на крај и да го уловам?
   
 11. elenaeli22

  elenaeli22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  375
  Дечко ми по година и пол, прв пат да го видам љубоморен, толку ми е чудно. Јас стварно ова близнациве не можам да ги разберам, од такт ме вади.
  Пишете некое искуство, нешто повеќе за близнаци.
   
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.822
  Допаѓања:
  46.029
  Не ти е соѕвездието близанци ништо криво, дечко ти не е нормален.
   
 13. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Јас сум лав и досега само ваги и близнаци ама најмногу близнаци...
  Можам до утре да им ги набројувам нивните карактеристики
  ДЕМНАЧИ СЕ и по искуството со бивш реков нема повеке со близнаци и сега ми се допаѓа еден и ај да видам што е.... оп близнаци...
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Кај си сесрее...
  :D
  Нит вага, нит близнак...
  Иста сорта. 8)
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  сами ке си умримее
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  А не не, така не.
   
 17. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Жално ке биди...
  Најубави најпаметни се нај нај
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.284
  Допаѓања:
  10.620
  Пол:
  Женски
  Маж ми е близнак јас скорпија. Ептен лоша комбинација
   
 19. bibiiii

  bibiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  868
  Аман...Цел живот патам од нив.И брат и мајка.Поделени личности.Еднаш ок ,после тотално не ок.Да не знаеш како да се понашаш.Со еден збор-УЖАС
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Дечиња се неподносливи.
   
  На celineparis му/ѝ се допаѓа ова.