1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак близнаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од erka, 10 февруари 2010.

  1. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    1.081
    Аман ,вистина е така
     
  2. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    926
    Допаѓања:
    2.562
    Многу нерви ќе си заштедев да ги знаев порано нивните превртливи карактеристики исто и игнорирањето им е јака страна. Ама според мене многу се и несигурни.
     
    На GirlLove, PaLaVa, Konfetka и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    567
    Допаѓања:
    538
    Пол:
    Женски
    8-|Ај и јас да си се пожалам на темава а воедно да побарам и совет зашо верувајте ЕПТЕН ми треба :whew:
    Лани летото, мноогу многу засвиѓав еден близнак и тоа на прв поглед (typical for me) :) и океј почнавме да се допишуваме, почнавме да излагаме заедно со друштво затоа шо ни се склопија пријателските кругови, даа идеме секаде итн. Значи пишувавме постојано,24/7. Јас многу му давав до знаење дека го свиѓам, значи и у пишување, и кога ќе излезевме, ама многу. Сите околу нас сфатија, освен тој. А он, почуден човек навистина не сум видела. Постојано ми даваше mixed signals. Значи ќе ми пишува по цели денови, ќе се слушаме, ќе ми дава знаци, а потоа ќе излезиме со друштво и ништо, ладен. Или па ќе пишуваме 1 недела, па 1 недела ќе го нема. Буквално не знаев на што сум. И сите околу него што ми “помагаа” нештото да бидне, не знаеа на што сме со него и како да ми помогнат. Јас знаев дека он ме свиѓа, значи се гледаше по многу работи, но никако да го направи ТОЈ чекор. Иначе момчето, ангел. Најблизу до совршеност (за мене) што имам сретнато. Не зборам на изглед, не ни гледам тоа ептен, али мноогу мил, превоспитан, културен, многу учи, паметен, интелигентен, секогаш насмеан, дружељубив, спремен да помогне на сите итн. Многу ми беше на срце од првиот пат :) Значи нема лоша душа, за инат да повреди или зафркни некого. Многу срамежливо, повлечено и мирно машко, далекуу далеку од женкар, со две дали има испаднато од коои едната долга врска.Али е човек шо никогаш не исполнува нешто што ќе вети, ич не е човек од збор. И така лани цела есен, пишувавме излегувавме, 300 пати се договаравме да идеме на кафе, ништо не испадна. Буквално не знаев што сака од мене и со мене. Премногу превртлив. И давав знаци што давав, до зимата ми скурчи. Реков овој не сака ништо со мене, толку. Кога се оттргнав почна да ми пишува повеќе, но ништо. Мене и некои други срања ми се случија у живот и сосема се оттргнав од него. Помина време, пролетта повторно почнавме да пишуваме. Но од различни градови сме, и се немавме видено ради ситуацијава со вирусот. Значи три месеци пишувавме. Но пак, една недела симнува ѕвезди, една недела за жив го нема. А
    јас скоро цела година потрошив на него, бидејќи сум таква, кога сакам нешто се посветувам само на тоа и не гледам ништо друго.. Јуни двајцата дојдовме за Скопје, и решив дека морам да најдам начин да разговарам со него и да знам на што сум а не да губам уште време.. и уз пишување се договоривме и излеговме 3 пати.. и на кафе и на шетање( али не се смувавме).. и реално, никогаш поубаво не сум си поминала со некого :) многу внимателен, памти работи за тебе, знае да направи да си поминете преубаво, многу нежен, душа :) ии.. пред 2 недели, завршивме со полагања и требаше да си идеме секој во својот град, па се договоривме вечерта пред да си идеме да се видиме :) таа вечер се смувавме, бевме заедно од 10 вечер до 8 сабаље, буквално прекрасна вечер.. романтичар :) И зборевме, му кажав дека го свиѓав целооо време, а и тој ми кажа дека ме свиѓал од прв пат кога ме видел но го чекал правиот момент да направи нешто ( 8-| )другиот ден двајцата си појдовме по дома.. првите 4-5 дена бевме во контакт постојано, ми пишуваше, ми ѕвонеше.. и потоа, од нигде никаде го снема. Еве веќе една недела ништо, ни трага ни глас. На одмор е со другари, но секако тоа не е изговор. И јас повторно не знам што да мислам. Од минатите искуства со него, this is soo typical of him. Но сепак сега е друга ситуација. Сме излегле, сме се смувале. За еден месец пак ќе идеме во Скопје, а јас не знам на што сум, не знам што да правам и што да мислам. Да го напнувам фала богу не сакам, не сме ни блиску до нешто официјално. Но многу ми е страв дане биде дека ме искористил за 1 вечер, иако мислам дека нема таква душа, а и сепак се знаеме година и ме знае каква сум и дека не сакам така..или пак летово сака да ужива, па после шо ќе биде тоа.. иако тоа не е изговор бар 1 ден да пише да праша како сум или бар слика да прати..
    И навистина, pls help. Не знам ни што да мислам, ни што да правам. Почуден и попревртлив човек немам видено. Читав и уназад во темава, го пронајдов во скоро се што сте пишувале за близнак. Извинете што е долг постов, можеби спаѓа и во темата за љубовни проблеми, но сакав да слушнам и ваше мислење како да постапам во ситуацијава и што да направам за најдобро да се справам со овој близнак, од тие што имате искуство со ваквите.

    п.с јас сум рак, и се изненадив колку не има во темава што сме биле со близнак. Сосема спротивно од нас. Но бар за мене не ме чуди, од кога знам за себе ме привлекувале тие знаци со кои најмалку си одговарам и целл живот се нервирам:envy::envy::envy::@:@:@:@
     
  4. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.070
    Пол:
    Женски
    ^Мислењево ти е за во љубовни проблеми, ѕвездите не се криви што некој се понаша како да не му е гајле и скроз несериозно.
     
    На GirlLove, Justicija, marchi-cool и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    567
    Допаѓања:
    538
    Пол:
    Женски
    Пишав и таму, сакав да слушнам мислење и тука, доколку некој бил во таква ситуација.
    А ако гледаш така, ѕвездите може не се криви за ништо, но сепак постојат и ќе постојат вакви теми, каде поставуваме прашања и бараме совети својствено на ова :) ни прв ни последен пат
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.070
    Пол:
    Женски
    Искрено да ти кажам, со овој само ќе се измачуваш, подобро директно прашај го и правете муабет отколку постојано вака да те врти во кругови и постојано да погодуваш дали тој ден ќе му текне да зборува или не и да те чува во неизвесност.
     
    На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Близнаците ти се трчај лажи :D
    Никогаш нема да дознаеш што му се мота во главата , , едно зборат друго мислат , како и да е ако си го сакаш обидувај се
     
    На ~Maca~, buba4e89, GirlLove и 5 други им се допаѓа ова.
  8. JoanaS

    JoanaS Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    3.969
    Пол:
    Женски
    Го имам дома. Некогаш е ептен најдобар на светот, најгрижлив, емотивен и сето тоа ама некогаш е ептен како со дете да се расправаш. Дури и кога ќе се налути е како дете. Ама ете 5 години сме заедно изгледа добро се балансираме :)
     
    На GirlLove и Осе им се допаѓа ова.
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    они се упорни,полни со предрасуди,нискоинтелигентни дури,лекомислени ,инателиви ,брзоплети ,зборливи и дволични
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Дали е паметно женската прва да му ги покаже емоциите на некој близнак, да му признае дека има чуства за него? Ве молам за совети
     
  11. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Без гајле близнакот е отворен знак ,само пази оти се површни и тешко се раскинува со нив .Они се повеќе авантуристи не за чувства пробај види
     
    На Justicija и Limpan им се допаѓа ова.
  12. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Се плашам да не му станам одбивна после тоа и да се отргне од мене
     
  13. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Нема да се отргне верувај ми само натерај го да зборува он сам ќе се искаже близнакот сака разговор
     
    На Justicija и Limpan им се допаѓа ова.
  14. gocevska

    gocevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    110
    Колку повеќе го игнорираш близнакот толку повеќе ќе трча по тебе, колку повеќе се цениш себе си, толку повеќе и тој ќе те цени. Близнаците не сакаат да трчаш по нив туку тие по тебе, а ти целата своја, успешна, самостојна, независна, ќе се правиш важна пред него, не попуштај
     
    На GirlLove, buba4e89, celineparis и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Значи да направам и јас така со мојон близнак малку на дистанца, па да трча после тој по мене
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.554
    Пол:
    Женски
    Мм е близнаци ,од почетокот само отворен разговор сме имале за се . Никој не може да сонува што чувствуваме па ни тие. Мислам да си поразговараш па ќе видиш ,понашанјето понатаму ќе ти покаже што како.
     
  17. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Јас би разговарала со него, но страв ми е после тоа да не се отргне од мене да не му станам одбивна и слично;(
     
  18. Veta

    Veta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2020
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Јас не би разговарала, ако е заинтересиран нека пријде он без разлика дали е близнак, јарец или КОЊ
     
    На celineparis, cresa-jagoda, eliesaab и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Оххх е сегаа стварно незнам што да правам;(
     
  20. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Како фативте близнак? Еден близнак ми рече дека сум зборувала многу :rofl:
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.