1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак близнаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од erka, 10 февруари 2010.

  1. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И јас сум близнак , и сестра ми е близнак , а имам и другари во овој знак :) Близнаците многу тешко искажуваат емоции , бидејќи се плашат да не бидат повредени. Знаат да бидат многу верни кога вистински сакаат , но и тоа го очекуваат .Многу се приврзуваат , и секогаш се тука за оние кои вистински им значат.Знат често да го менуваат мислењето и ставовите , но со нив никогаш нема да ви биде досадно .Гордоста им е многу важна , па често знаат да патат во љубовта поради гордоста.Додека работат едно , другиот во нив веќе прави планови за нешто друго.
    Тешко се отвараат пред другите и иако вешто ја носат маската на бесчувствителност , лесно можат да бидат повредени.

    Мажите близнаци се обидуваат да глумат фраери , а доколку бидат изневерени глумат дека тоа лесно го поднесуваат (а сепак ги повредувате директно во срцето) .Сакаат да им се посветува внимание , да биде земени предвид и нивното мислење и идеи .И да , навистина се доста верни но и лесно може да му здосади во врската ...
     
    На Passionate23, EMoonlight и sandra.92 им се допаѓа ова.
  2. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Е ваков е дечко ми и многу го сакам :inlove: :l: :inlove:
     
  3. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    тооочно НАЈТОЧНО, за жал.... :(
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Дечко ми е близнак, а јас сум шкорпија и од многу луѓе имам слушано дека тоа е една од идеалните комбинации. Сега за сега мене ми е најдобар и се нај нај :inlove:
     
    На Passionate23, Vendi и Mandarinna88 им се допаѓа ова.
  5. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    :sweat: Уф тешки сее , мн се инатливи ... Исто и јас сумм јарец тој близнак...Не јас покажувам мн љубов ни тој ама знам дека мн се сакаме и му верувам иако знам дека се баш променливи.Иначе мн се забавни , мене мојот успева секогаш да ме насмее , мн се шарманти но за нив се вели и дека се Дон Жуан :sweat: Со него сум веќе една година и добро ни е има проблеми околу верувањето , не верува во никој. Ма комплицирани се братееееее :sweat: :inlove:
     
  6. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Не да се комплицирани!! уууфффффф :worried: не искажуваат чувства лесно и многу се избувливи..не моменти дури и не знам како да постапам, не сум сигурна од неговата реакција, а башка и дека моментално сме разделени и живееме во различни држави, многу тешко се согласуваме :( а како што можам да забележам, имало многу комбинации јарец-близнаци и баш ми е мило за тоа :)
     
    На kater4e и kukli4ka2 им се допаѓа ова.
  7. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
     
  8. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Бог да чува! да не знаеш што да речеш! :D или ке те сфатат погрешно или воопшто нема да те исперципираат...ама секогаш си гледаат ним да им одговара најмногу..
    Јас со овој мојов бевме скарани неколку месеци,и после пак ми се врати и сега го градиме односот од почеток :D ама некако истиот филм го гледам цело време, не гледам некоја промена,што значи: Ако сакаш да бидеш со близнак,прифати го таков каков што е,не замерувај многу и биди спремна на секакви изненадувања! :D
     
    На Passionate23 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    е да сакат се по нивно , се они знаат , се тие како прават е правилно уфффф колку само знае да ме изнервира , никој не можел ни па ќе може...Точно мора да ги прифатиме какви шо се , ама па и тие нас :!:
    Според мене треба со нив ептен искрено , за да немаат простор за сумљање, а и кај мојот секогаш треба да пазам што правам бидејќи после објаснувања , тој не сака :sweat: Педери најкомплицирани се ама па... и не можам без него , ме усреќува. :inlove: Издржи ! :*
     
  10. milagirl

    milagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    2
    Ај ако може нешто повеќе за оваа комбинација...
    фалааа :)
     
  11. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.094
    Допаѓања:
    6.832
    Пол:
    Женски
    ^^

    Како двојка и двајцата ќе треба да се подготвите себеси за некои прилично интензивни ситуации.Близнаците се весели,несериозни и интелектуални и ќе се сретне со некого од глава до глава кога станува збор за комуникација.Но,вашиот стил на комуникација е различен:близнаците сакаат да се зборува за мноштво на различни нешта.Ако сте трпеливи со близнаците тие на крајот може да се сфатат дека твојето љубопитство ќе открие подлабоки страна на нивната интелигенција - тоа ќе доведе до личен развој.Близнаците може да ве воведат кон посветла и многу лесен начин на живот.Близнаците се оптимисти и го сакаат хуморот и забавата.Со право на фокусот вие двајца би можеле да имате деловен и финансиски успех но тоа не е обично доволно силна врска да се задржи односот.Сексуално ќе фасцинираат близнаците но тие би можеле да се чувствуваат како да сакаш да доминираш и да ги контролираш своите емоции.
     
  12. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    а јас сум водолија а тој близнак......за нас двајца нешто.......... :?:
     
  13. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.462
    Јас сум девица а дечко ми е близнаци...до сега се снаоѓаме некако и добро се согласуваме...па ако може да ми кажете нешто повеќе за оваа комбинација...дали има повеќе позитивни или негативни страни? :*
     
  14. femina2010

    femina2010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    се согласувам со ива -мици и ја сум скорпија а дечко ми близнак :)
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    јас сум рак, а тој беше близнак.... :puke: смрт комбинација! никогаш нема да ве сваќа сериозно за ништо! површински ќе ниде настроен спрема вас, и никогаш нема да се сеќира за вашите чуваства! :( така да драги мои ракчиња...подалеку ако не сакате :u:
     
    На Бисерче95 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    на српски е извини :| :worried:
    водолија-близнаци
    U astroloskim krugovima vazi pravilo da je ovo jedna veoma zanimljiva i neobicna kombinacija koja se preporucuje sa velikim simpatijama. Uostalom, Blizanci i Vodolija vec na prvom susretu osecaju uzajamne simpatije i obostranu privlacnost. U tom smislu, jedno drugom dodeljuju najrazlicitije komplimente i pohvale.

    Kada posmatrate sa strane ovu kombinaciju, nece vam biti lako da rastumacite ko i koliko preteruje, ili, mozda je ovde rec o uzajamnom obozavanju. Naravno, nemojte ni pokusati da odgonetnete ono sto Vam Blizanci nikada nece priznati, dok Vodolija nece ni obratiti paznju na Vasa pitanja.

    Vasa kombinacija predstavlja spoj dve veoma slicne prirode jer oboje ste po elementu vazdusni, po principu muski, a po temperamentu -- sangvinicni znaci. Vama se preporucuju najrazlicitiji oblici poslovnih odnosa i prijateljskih ili emotivnih veza. U tom smislu, nesto vise obecava kombinacija muskarac Blizanci i zena Vodolija, mada moze i obrnuta kombinacija -- zena Blizanci i muskarac Vodolija -- a da to ne predstavlja nekakvu bitnu razliku.

    Ukoliko Vam je stalo da Vas poslovni, prijateljski ili ljubavni odnos potraje sto duze, Blizanci obavezno moraju da koriguju povrsnost, bezobzirnost i neiskrenost. Vodolija kod sebe mora da koriguje nonsalantnost i svoju prenaglasenu potrebu da bude vidjena na razlicitim mestima i da se susrece sa najrazlicitijim osobama.

    Na kraju, posebno naglasavamo cinjenicu da Vas poslovni, prijateljski ili ljubavni odnos traje dovoljno dugo i da veoma retko dolazi do ozbiljnog prekida. Pri tome, obavezno sebi odgovorite na pitanje: da li bi Vas neko drugi obozavao u onoj meri koliko to cini Vas partner u znaku Blizanaca odnosno Vodolije?
     
  17. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Имам и јас еден ваков.. Ми глуми најголем фраер. Ама сепак си го сакам најмногу. :inlove:
     
  18. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.595
    Пол:
    Женски
    Дечко ми е близнак, јас рак. Двајцата сме емотивни и го покажуваме тоа. Близнакот треба добро да го читаш. Знае често да смени расположение, ама пак и јас сум таква и се прилагодуваме. Прави апсолутно се за тие што ги сака, верен е иако сака да предизвикува љубомора кај другата страна, сигурно со тоа сака да си се докаже.
     
    На Limpan и justin4ever им се допаѓа ова.
  19. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Така е!!! Многу се чувствителни и прават се за личноста во која ќе се вљубат, но не се лигуши, со дела покажуваат. Близнакот ќе го сфатат само тие што знаат да го дешифрираат неговото однесување :* :* :*
     
    На Passionate23 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Што е со лав девојката а дечкото близнак??знае некој??поздрав
     
    На Limpan му/ѝ се допаѓа ова.