Како со маж во знак близнаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од erka, 10 февруари 2010.

 1. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.442
  Пол:
  Машки
  Чисто онака ме интересира, љубопитност де... :D

  Според тоа што наоѓате онлајн и на форумов, бирате како да се поставите кон момак/сопруг што е близнак во хороскоп?
  Ерм... пали ли барем? :D
   
 2. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Мене од кожа ме вади тоа што имаат многу променлив карактер и многу лесно и брзо ги менуваат чувствата-денес може да се однесува како да е најзаљубениот човек на светот, а утре (без причина) да се однесува одвратно кон девојката. Многу чудни луѓе, многу... Може па само мојов е таков, што знам?!?
   
  На Emilija97mk, coolgirl123 и justin4ever им се допаѓа ова.
 3. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.431
  Допаѓања:
  21.874
  Јас сум во хороскоп близнаци и можам да кажам дека машките и женските од овој знак имаат некои многу различни особини. Машките близнаци што ги знам некако самобендисани, своеволни, го сакаат сето внимание на светот, додека не добијат нешто не се откажуваат, одкога ќе го добијат сакаат да доминираат и така. Инаку интересни се и забавни ама за во врска тешки типови.
  Женските баш се спротивно од тоа.
   
  На Angie24 и Бисерче95 им се допаѓа ова.
 4. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.197
  ne e tocno
  od prva se otkazuvam

  i najcesto so mi se zalat zeni e zoso sum tolku mn ozbilen, deka ne se smeam koga zboram

  da da razbrav deka tuka ne sum dobil uste vnimanie pa otvoriv akaunt za i tuka da imam vnimanie

  mi kazale i porano deka se odnesuvam dominantno iako negledam deka taka se odnesuvam (mislam deka koga nekoj ke mi kaze deka sum mn dominanten se obiduva da me manipulira)

  iskacas so pogresen bliznak ;)
  ...pisi mi brojce u LP <3
  http://en.wikipedia.org/wiki/Passive-aggressive_behavior
   
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.310
  Допаѓања:
  18.047
  Пол:
  Женски
  Некаде иам читано дека баш за врски и компатибилност, знакот во месечина што е давал поверодостојни толкувања. Не мора да значи.
  Близнаците се вешти во комуникација. Нивна планета е Меркур, планета на комуникација и интелект. Затоа не ретко, за другари се совршени, или тоа им е тајното оружје.
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.377
  Допаѓања:
  32.211
  близнак уффффф
  имам еден близнак дома до мене за убаво нема што убаво да кажам а за лошо хммм се дволичен , денс едно утре друго збори ,несисте на збор, нема грев никаков безчуствителен ,незаинтерсиран ама никаков знак се мислам најлош од сите
   
  На celineparis и Бисерче95 им се допаѓа ова.
 7. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  Чест на исклучоци али дефинитивно најлош знак е близнаци, толку се напорни со зборување што треба да платат за некој да може да ги истрпи, често менуваат мислења и не стојат на збор, неможам да ги поднесам!
   
 8. ebola

  ebola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Прочитав некои мислења и морам да си го кажам и моето. :) Јас сум рак и цел живот сум со близнаци. Најдобрата другарка ми е близнак, совршено суштество. Прв дечко близнак, те ме сака, те не ме сака, вараше, не знаеше кај тера, али ај мали бевме. :) Помина време, друг дечко пак близнак, крајно љубоморен, ниска самодоверба, лутење за се и сешто, префрлање кривица, расправање, абе pain in the ass. Поминува време и еве пак близнак, на ист ден роден со другарка ми. Срце ми е! Единствен проблем што го имаме е што само кажува што ќе прави, како ќе прави, а ништо не остварува. Тоа од кожа ме вади.
   
  На Emilija97mk и Бисерче95 им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.362
  Допаѓања:
  100.682
  Пол:
  Женски
  Компромис...

  Овдека како што прочитав ако пратил слика е знак за внимание или дека нешто му значиш?
   
  Последна измена: 30 април 2015
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.726
  Допаѓања:
  4.810
  Пол:
  Женски
  Имам предходно пишано во темава едно мислење во врска за близнаците.
  Морам да споменам дека се и многу дволични.
  Инаку,да...јас сум рак во хороскоп и само близнаци ме привлекуваат.
  И ај после не верувај во хороскоп,инаку не верувам.
  Ама ова чудно ми е.:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На ebola му/ѝ се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.631
  Допаѓања:
  275.078
  Тие едно зборат а друго прават
  Многу сакаат внимание.
  Љубоморни и посесивни до бескрај, дури и повеке од шкорпијата, само што шкорпијата кова план за освета а близнаците одма искажуваат.
  Како дечковци се неверици
  Како сопруг му треба интелектуално јака жена, со слаби не се задоволуваат и изневеруваат.
  Ги влече интелектот
  Многу се домаќини.
  Често знаат да бидат скржави.
  Кај близнаците мажи изразена е пресметаноста во односите со луѓето.Тој џабе ништо не ти врши.
  Во кревет се добри, не бараат многу, ама знаат многу да дадат.
  Перверзни се.
   
  На Emilija97mk, Angie24, Бисерче95 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.431
  Допаѓања:
  21.874
  лелее за мажите скрос точно.
   
 13. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.543
  Допаѓања:
  939
  Е сеа ми се погоди темава и ќе ви напишам рефератче едно :D
  Значи јас сум рак со поднзнак близнак(а близнакот ми имал големо влијание така барем ми пишуваше) и овој мојов е близнак.Забавни се,да, ама и тешко се излегува на крај со нив жими се.Нервите ми попуштија веќе.Озбилно,тешко ми е со него.Јас сакам повеќе романтики,галење,гушкање,да си гледаме филмчиња и да јадеме пуканки ама он не...не е романтичен тип ама ичч,и самиот ми кажа дека он не бил за такви работи.А и од другиве знам дека близнаците не се нешто по романтиките,така да ако сте тип како мене подобро да не си фаќате работа со близнациве.Нив све им е лабаво,се смеат цело време,крајно несериозни(со исклучоци),се си тераат на шала и како нив им одговара.Дволични се,да,еден ден зборат едно,друг ден друго,лесно менуваат расположение.Лесно знаат да се изнервираат и да избувнат ако нешто не им е по кејф ама брзо им поминува.Во врска со љубомората,па и не сум приметила некоја љубомора од негова страна шо знам.Не се приврзуваат нешто многу многу,повеќе се некако по лабавите врски,не сакаат да бидат контролирани и не сакаат да им се врши притисок а мразат и кога ќе приметат љубомора.Работава-остави ги да прават како им одговара или ништо од бизнисот.Имаат голема самодоверба,главни се во друштво,имаат добра смисла за хумор и тоа е тоа.Ако продолжам да пишувам нема да има крај ова.:rofl: И да,ова не мора да важи за сите што се близнаци пошто нели во секое правило има исклучок,јас си кажав од моето досегашно искуство со лудичкиве
   
  На Angie24, Бисерче95, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.836
  Допаѓања:
  7.570
  Пол:
  Женски
  Јас имам една другарка во знак близнаци, таа е многу паметна, не често и се сччува наеднаш да ја смени одлуката близнаците се мислам најпаметен хоропски знак :)
   
  На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.556
  Допаѓања:
  48.161
  Пол:
  Женски
  Како да му се привлече внимание на машко близнак? Некој да каже? :P
   
 16. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.197
  оди збори со него ако бара девојче и не е срамежлив/невин или напнат/зафатен со др проблеми ке те викне да искочите или па ти прашај го дали сака да прошетате после часови

  непостои класификација на луге/карактери според хороскопски знак, тоа е купче магични мисли, пуста надеж и голема глупост
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.362
  Допаѓања:
  100.682
  Пол:
  Женски
  Хахах кажи му нешто што не сака да го слушне и те како ќе ти посвети внимание, обидувајќи се да те убеди во спротивното.
   
  На Angie24 и GirlLove им се допаѓа ова.
 18. eatpraylove90

  eatpraylove90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  856
  Пол:
  Женски
  Ne sum znaela deka postoi i vakva tema haha btw mazena sum za bliznak pa da go prasam kako sum mu privlekla vnimanie 5god vrska i 3god vo brak :D i da ti kazam hah iako mislam deka e individualno ne sekogas horoskopskoot znak e presuden za karakter i vkus :D
   
 19. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.197
  заради вакви глупости банирав три жени на фб
  кој не ми верува нека си ја проба среката...
   
 20. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.567
  Допаѓања:
  3.980
  Пол:
  Женски
  Интересна тема :D пази близнаците се многу паметни, кој да знае што ги привлекува хахаха убава и паметна жена сигурно, како и секој маж, едно е сигурно никогаш не е досадно со близнак :D
   
  На sunshine-girl му/ѝ се допаѓа ова.