Како со маж во знак близнаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од erka, 10 февруари 2010.

 1. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  10.965
  Ај кажете ми карактеристики за близнациве, како се однесуваат.
   
 2. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.068
  Пол:
  Женски
  Neseriozni po malku, si podlazhuvaat, snaodlivi se, zabavni... Mnogu nemam doverba. Mi odgovaraat, ama osekjam deka mi iscrpuvaat mal del od energijata. Znaat da provociraat i da te nateraat na kavga kolku da im bide interesno, ama od druga strana mislam deka mozhesh da im go isturish siot gnev i bes i da ne ti zemat za zlo. Shto sakash mozhesh da im kazhesh, nema da te gledaat poinaku ako imaat nekakov pozitiven stav kon tebe. I moeto iskustvo e takvo shto mislam deka e teshko da prekinesh kontakt so niv, uporni se i sekad se vrakjaat.
   
  На joy1, SunnyGirl2, Angie24 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.197
  близнаците сакаат само две работи ќуфтиња и deepthroating
   
  На ♣ Alba Viduam ♣ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.556
  Допаѓања:
  48.161
  Пол:
  Женски
  Мене ми се срцки машките близнаци. Барем кон мене биле добри, друштвени, ми се допаѓа нивната храброст, комуникативност, грижливост. Но знаат да ветат а да не исполнат.
   
  На SunnyGirl2, BoyL и Passionate23 им се допаѓа ова.
 5. Marta_13Grande

  Marta_13Grande Нов член

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски


  Истооо
   
 6. Passionate23

  Passionate23 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Со овај последно што бев беше близнак.Јас сум плус близнаци.Можеш да замислиш.Јас многу зборам,брза,непромислена,брзоплета...ама тој па молчи...мене тоа ме нервира :D
   
 7. Passionate23

  Passionate23 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски

  хихи.скрос така...секој ден ми ветуваше по нешто ново,толку смешно ми звучеше ,што дури и сам си веруваше во лагите..многу пати го фатив во толку глупи и ситни лаги што ми се одмили скрос. :D И јас сум близнак,ама машко-женски карактеристики се различни...јас сум срце :D
   
 8. Passionate23

  Passionate23 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски

  хихи браво,јас сум близнак,тој е близнак....има надеж,што мислиш,знаков многу си го сакам,срциња сме :D променливи,избувливи,не ми успева љубоморен ич да го напраам ,пошто знам и ми рече се дека ме читал. Мислев отпрвин дека близнак со близнак ке се испотепаат,ама се испотави јас многу да зборам,он да чути само....тоа ме чуди...ладен е ,јас со краток фитил...хихи...Само знам ако заслужи,спремна сум до крај да бидам само негова,и никогаш на друг да не помислам ,слободна знам многу да флертувам,ама кога сакам ,сакам....
   
  На tea20 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Бисерче95

  Бисерче95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  ИСТИ СЛУЧАЈ СЕ КАККО ШТО КАЖА ТИ РАСКИНВА ПРВ И ОДМА ЗА РОК ОД 1 НЕД НАОЃА ДРУГА -ДЕМЕК ЈАК МАЖ Е БРАВОС
   
  На Angie24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  1.345
  Пол:
  Женски
  Лошо искуство...многу лошо и тоа два пати со различни личности близнаци :x Јас имав чувство дека појма си нема што точно сака во животот. Еден ден едно, друг ден друго.Во друштво као демек јак маж јас тебе не те фермам, а кога бевме сами незнаеше еден збор да изусти. Шта да ти причам. Овај другиот беше сличен само што после неколку месеци му текна дека не знае што сака.Многу дволични, личности на кои не можеш да се потприш целосно и да им веруваш безрезервно. Од друга страна како пријатели се многу забавни и дефинитвно можеш многу добро да се забавуваш со близнак. А имаат многу харизма да те заведат и ,,лажат пари'' ама после многу јако можат да те зафркнат зависи од расположението кое го имаат кон тебе во моментот. :D

  П.С. До сите близнаци, ништо лично не сакам да се навредите ова е само мое лошо искуство. :)
   
  На Angie24, esperansa777 и Бисерче95 им се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.623
  Допаѓања:
  5.335
  Штo се требa дa се нaпрaи зa дa се oсвoи некoј близнaк? :)
   
 12. Angie24

  Angie24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Катастрофа невидена.Пробав и више никад.Како што имаше пишано некој погоре,во зависност од расположение,не знае ни сам што сакаше,еден ден едно,друг ден друго.На пораки леле што да ти кажувам теми ,теми длабоки,мудрости,поговорки,со мене во живо никаков разговор.Уште ме бара,никако не се откажува ако сакаш дреци се од земја.За шармантен многу е,тоа го вади некако.Добра карактеристика исто како што пишал некој погоре е што се и сешто му изнареков човеков уште не се откажува.Онакви навреди мене некој да ми ги кажеше..не знам...Непостојан,ме исцрпи значи.Ама дури не го научив.И јас сум близнак ама во комбинација никако.Женско- машки карктеристики се сосема различни.
   
 13. Angie24

  Angie24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Зборови,зборови и само зборови.Кажувај му колку е привлечен ,убав,шармантен.Кај мене тоа запали.Со дела почни ако почни и тој.Зошто многу ми вети а ништо не исполни. :) E сега зависи од личност до личност,ама во глобала многу се непостојани.Ако не ти смета,и знаеш да го следиш може и да успее.Јас не можев. :/ A уште ми е привлечен...
   
 14. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  359
  колку вистина има во ова... јас и дечкото што се гледам веќе 5та година,сме двајцата близнаци, кога и да свртиш грб он секогаш прв се враќа, страшно е љубоморен кога ќе примети на пр, некој ком на фб итн, али и покрај се знаат да бидат нежни, внимателни, побитно им е ти да си задоволна, па за нив што остане (барем во мојот случај е така), ненормално брзо им се намалува самодоверба ако не е така, си умислуваат дека не се доволно добри за тебе итн... во глобала фин знак, се наоѓа некоја средина на крај на денот, само треба полека, оловни нерви, и искажување на многу љубов :)
   
 15. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  6.681
  Пол:
  Машки
  за се си во право..ама за ова последново дека се упорни и секад се враќат..си нај у право..:D

  тоа што знаеме за ветиме а да не исполниме..кога тогаш доаѓа ден кога го исполнуваме..никогаш не забораваме што сме ветиле...:)
   
  На Angie24 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.362
  Допаѓања:
  100.681
  Пол:
  Женски
  Ти кажав и јас, па ми викаше не е баш така.
   
  На Angie24 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  6.681
  Пол:
  Машки
  пијан сум бил..:drunk:
   
 18. Donatela.W

  Donatela.W Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2017
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Лелеее не прочитав ниту еден добра особина за близнак .... :( а баш се заентересирав за едно близначе ....
   
 19. Donatela.W

  Donatela.W Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2017
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Се уфилмани близнациве или само глумат лудило ?
   
 20. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Бев кај една комшивка вчера, а и баш зборевме, ми вика, овој еден ден ваков, еден ден таков е. Се знае за близнаците дека се дволични личности, а и брзо менуваат расположение