Како со маж во знак близнаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од erka, 10 февруари 2010.

 1. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  9.376
  Сега гледам пред две години сум прашувала за блзинаци :drunk:
  Како се снајдувате со овие налудничави знаци ?
  Слободно лп.
   
  Последна измена: 3 јуни 2018
 2. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки
  Налудничави...:D
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 3. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Трчај -лажи
   
  На buba4e89, WildMk, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.347
  Пол:
  Женски
  лажговци,превртливи,идиоти големи се.
   
  На celineparis, buba4e89, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.852
  Допаѓања:
  22.448
  Пол:
  Женски
  Прочитав нечие мислење дека после заслужено одбивање и игнорирање, најупорни се.
  Точно, ама касно сфаќаат, ваљда двете лица си го прават своето.
  Прво глумат незаинтересираност а откако тебе ќе ти постане сеедно, не можеш да ги откачиш.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  трчај лажи се
   
  На cresa-jagoda и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.347
  Пол:
  Женски
  бившиот? :envy::$:wasntme:
   
 8. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Не , џоилке мн ме изнасмеа :rofl: од толку што пишев овде за него и на вас трауми ви создадов :rofl:
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.347
  Пол:
  Женски
  хаха ма не бре туку два пати пишуваш едно исто реков мора да е бившиот
   
  На Justicija и Petar80 им се допаѓа ова.
 10. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.945
  Пол:
  Машки
  Кога ги прочитав коментарите искрено се срамам што сум близнаци во хороскоп. :$ (facepalm) :x
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  633
  Допаѓања:
  1.014
  Јас и брат ми сме близнаци хаха Јас ќе кажам - до карактерот и средината во која си пораснат е каков ќе биде човек. Јас и брат ми се ТОТАЛНИ СПРОТИВНОСТИ. А сме заедно растени, ист хороскопски знак, ама сме ептен различни.
   
 12. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки
  хаха...тогаш кажи да те преродат у др месец...па биди девица на пример...:D

  инаку и јас сум близнак..и баш ми е убаво...:D...се добри комплименти добиваме...луди ненормални преваранти лажговци...вакви онакви...хахаха..:D

  абе пронајдете си близнак во животот..за да ви го прави поинтересен...без нив животот е монотон...:D
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.945
  Пол:
  Машки
  Поубаво не. Доста ми беше до сега, а не па пак од почеток со нов хороскопски знак. :wasntme: :lol:

  Инаку вистина некои карактеристики се совпаѓаат со моите вака како што се напишани. Ама реално ако се толку за никаде сите со хороскопски знак близнаци каде би ни бил крајот? :!: :?:
   
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.347
  Пол:
  Женски
  немаме крај ние близнаците Раф

  неуништливи сме :D
   
  На MayDiamonds, Outlook и RAF Camora им се допаѓа ова.
 15. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.945
  Пол:
  Машки
  Можеби и е така како што велиш. Кај нас изгледа тоа е: Пекол без крај. И изгледа секој од нас на различен начин се справува со него. :?:

  Оф топик зборчето ме потсети на песната.

   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  1.637
  И јас како близнак ќе ви речам само дека тешка работа ќе си имате..
  Земете пример од познатите мажи близнаци - Џони Деп, Колин Фарел, Кајни Вест, Лени Кравиц, Џон Кенеди, ДОНАЛД ТРАМП :rofl::rofl: Сите швалеранти големи и повеќето од нив вечни ергени 8)

  Можам да кажам само дека ако сакате да привлечете близнак треба да се издвојувате од толпата, да имате широки видици и да сте доста комуникативни и да можете да разговарате на секакви теми бидејќи близнаците се неуморни и секогаш жедни за откривање на нешто ново, тоа е така бидејќи се предводени од Меркур - планетата на комуникацијата. Близнаците сакаат живост во врските, адреналин и страст, штом стане монотоно и досадно ќе заминат без да ви речат чао. :)
   
  На BoyL и joy1 им се допаѓа ова.
 17. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.284
  Допаѓања:
  10.620
  Пол:
  Женски
  Подволични луѓе немам сретнато
   
  На cresa-jagoda, buba4e89 и BoyL им се допаѓа ова.
 18. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки
  Не сме дволични..само едниот близнак со другиот никогаш нема исто мислење...и затоа изгледа така :D
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Бегај бе.
  Си се симпатизирав јас со близнаци и наеднаш го снема..еднаш два пати ќе пишам ама да замарам цело време ја не иде.
  И близнаков :rofl:
  Виде-не виде ми рече болен бил и не можел да пише, арно ама важно си стаи стори од кафана.
  И си доби корпа од мене оти му пишав се најубаво.
  И сега не сте дволични :D
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 20. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.685
  Пол:
  Машки
  Е што е тука крив он..:D
  Он не сакал да те злоупотреби..и гледаш културно си се тргнал на страна..
  Тоа е за почит..браво близни брате :D