1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак овен?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од manevska.mila, 10 март 2010.

 1. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  Kako so maz vo znak oven ??
   
 2. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  зависи каков хороскопски знак си ти...
  јас сум рак..и имав еден мувач - со знак овен... не верував дека ќе биде толку за никаде..
  одсекогаш сум верувала во хороскоп,(овен и рак не си одговараат) ама незнам што ми текна да се направам на три ипол иако претходно имав прочитано карактеристики за овен...
  Еве нешто, за овен, мислам дека ќе ти помогне ;)

  Мажот Овен е динамичен борец кој сака да биде преплавен од страст и емоции, но не може да поднесе никаква рутина. Сака моќни, мотивирани партнерки чија страст е еднаква на сексуално торнадо. Ќе треба време да се навикнете на неговиот вообразен став, како и на неговите брзи пламнувања во страшен бес, но за среќа тој се смирува еднакво брзо како што се жести. Треба да бидете многу возбудливи за да почнете врска со него, а монотонијата е најдобар начин да го оддалечите од себе.

  јас често читам и хороскопи на англиски јазик,бидејќи овие нашиве ретко кога погаѓаат :?
   
 3. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Големи пастуви се, ептен добри љубовници...
   
  На Engi999, buba4e89, Lolly$$$ и 2 други им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.490
  Допаѓања:
  64.079
  Пол:
  Женски
  Се согласувам...Имаат некое жарче во нив ;)
   
 5. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  лелееее сега ме сскате :lol: за да си барам и јас некој овен :D :lol:
   
  На Vekap, Domino, lokumche и 3 други им се допаѓа ова.
 6. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  јас си имам една риба а си сум лавче не знаам каков пар во хороскопските знаци ама сега за сега не е лошо :P а ваше мислење? :D
   
 7. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Jas sum oven, a sum zensko :D.
  Se soglasuvam so izvadokot za masko oven :D.
  P.S. Znae sto saka, i celi kon toa...
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Па не би рекла баш дека е така.. :|
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Одлични љубовници се, имаат фат :P :P
  Ама се љубоморни... уфф...
   
  На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Имам искуство со двајца овни, и не фала за трет :D
   
  На buba4e89, SexiLy, iloveyou29 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Inati golemi :D
   
  На buba4e89 и eleni23 им се допаѓа ова.
 12. Popova

  Popova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  6
  И тоа каков инат!!! ама знаат да бидат и романтични, а за у кревет да не зборам :lol:
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. done

  done Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  73
  ахххх инати, најголеми инати на целиот свет, импулсивни, горди, нетолерантни ама и романтични, грижливи, страсни, борбени..... на моменти не можеш со нив, ама не можеш ни без нив :inlove:
   
  На angietheghost и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
 14. BaDxGirL

  BaDxGirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Не знам дали се сите такви ама имав еден овен што во реалноста беше прав коњ ! Уфф подалеку од тие . Љубоморен,скржав,неверен,лош у кревет.... никаков
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 15. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  Овен - кретен (и прекрасен љубовник)
   
  На buba4e89, zaljubena589 и julijana-beti им се допаѓа ова.
 16. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.714
  Дефинитино одлични во кревет, издржливи и желни за постојани игри и голема еротичност во креветот.
  Инаку да, инати големи се, ама знаат и да попуштат кога треба. Романтиката не им е јака страна, ама често знаат да изненадат со неочекуван гест.
   
  На julijana-beti му/ѝ се допаѓа ова.
 17. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Хмм а мислењеее ако можете да ми дадете у веза со вага(јас) овен(тој) дали сте имале вакво искуство ? и што мислите за ваква комбинација ? :wasntme:
   
  На Butterfly-itgirl4s му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.949
  Допаѓања:
  4.758
  Пол:
  Женски
  Со мажот овен треба да се има живци и трпение. Познати се како женкари кои многу вараат, така да...внимателно ;)
   
  На tessie и Oki777 им се допаѓа ова.
 19. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  А што ќе ми кажете за маж овен и жена близнаци ;)
   
 20. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.927
  Овните се самобендисани и самообземени. Енергични и добри во кревет, ама лоши соговорници и не знаат да развијат дискусија. Интересни се во социјалниот живот само поради импулсивната природа, не поседуваат некои длабоки човечки квалитети кои можат долгорочно да ве привлечат. Тешки луѓе со изразен инат,некогаш дури и самоуништувачки, ама не можат против тоа. Која особина и да му е најнагласена ќе ја води до крајност. Нема никаква самоконтрола. Има силни емоции во двата правци, што значи кога сака сака многу, ама кога мрази, баш мрази. Себичен и егоцентричен...
  Интересен можеби само за некоја тинејџерска врска каде осцилациите ја задржуваат врската, наместо да ја срушат... Во вистинскиот свет, не би одбрала маж овен да стои покрај мене.
  Така барем јас мислам :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.