1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак овен?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од manevska.mila, 10 март 2010.

  1. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас имам маж овен, 7 години сме заедно. Единствено што не ми се допаѓа е љубомората која што понекогаш беше скроз непотребна,избувнуваа јаки кавги заради таа особина. Инаку знае длабоко и искрено да сака, ако го повредиш долго страда. Знае да биде романтичен, умее да изненади. Во кревет, се согласувам со сите што рекоа дека е прекрасен љубовник,важно му е и јас да сум задоволна , не само тој.Исто знае и да пламне и тоа да биде луд и незаборавен секс, со оглед на тоа дека јас сум шкорпија ;) Некои ни велеа дека ќе се изедеме, премногу јаки знаци сме споиле, ама еве се покажа дека супер се пронајдовме :clap:
     
    На buba4e89, Korija, Lady-PinkHeart и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Мојата до сега најдолга врска беше со партнер Овен
    маани-љубоморен, импусивен, див секс, антироматичен, наметлив,решителен, експлозивен
    доблести-знаеше да сака вистински, и да прости, и кога е најтешко не кажува-го задржува за себе
    ( страда на свој начин)

    инаку Рак и Овен не си одговараат
    еднаш и веке НИКОГАШ со овен
     
    На Korija, Sara123 и eleni23 им се допаѓа ова.
  3. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Јас сум близнак и имам едно овенче. Не се лесни, ама не знам некако ваљда се дополнуваме. Добри страни: добри љубовници, романтични, голема самодоверба, лидери, шармантини, секогаш знаат добро што сакаат и одат храбро кон тоа, знаат во 2 минути да те качат на 7мо небо. Лоши: егоисти, арогантни, импулсивни, љубоморни, ако се осетат барем малце нападнати жестоко реагираат, тие секогаш се во право. Сепак ако цврсто стоиш зад својот став, и ако му возвратиш во иста мера со ароганција и жестокост во расправијата, наеднаш се менува сликата. Некако таа импулсивност му е некој обрамбен систем, напаѓаат за да не бидат нападнати. Кога ќе ги нападнеш со цврсти аргументи, почнуваат да попуштаат и да се повлекуваат. Ако покажеш страв и понизнос готов си, те јадоја. Изгледа во мојот случај се надополнуваме, јас сум близнак желна за дискусии, а овенот иако е импулсивен сепак е добар слушач. Одкако ќе те нападни со еден тон зборови, застанува и слуша што има спротивната страна да каже. Ако сфати дека си во право, знае да се извини. Огнен знак, брзо се пали, афективен знак. Доста емотивни, затоа и така реагираат. Во се реагираат жестоко, јаки љубовници, јаки кавгаџии. Пламнат оган во секоја ситуација. Близнакот е воздушен знак, па според астрологијата воздухот (ветерот) го распламнува оганот, па сме си одговарале. :P
     
    На sandra.92 и Barbie-mwa им се допаѓа ова.
  4. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    Јас сум бик а сонцето мое-овен :) И покрај тоа што според хороскопот се смета дека ваков пар не би функционирал,затоа што се работи за два доста силни и борбени знаци,сепак ние функционираме веке долго време и тоа супер...е сега има конфликти-јаки,и само подалеку треба да се бега од нас кога ке се испокараме...она што го сакам кај моето овенче е тоа што знае да ја ислуша и другата страна што има да каже во одбрана(за разлика од бикот),па многу често и да си ја сфати сопствената грешка и да се извини...не е романтичен,ама ако реши да биде,ми приредува такво изненадување ке ме остави со отворена уста :) Страстен љубовник,знае да биде и нежен,но многу повеќе знае да биде агресивен,нападен,див во кревет...што мене лично ми се допаѓа :$ Овните се амбициозни и доста интелегентни знаци,се во животот сфакаат ко борба,се борат до крај за се,живчани се,неможат да седат и деновите да и поминат во безделничење(абе не се нормални,имајки кревет,ТВ,ком,јас да си барам занимација(типичен бик :) ),несакаат флегматични и мрзливи луѓе(од искуство ви кажувам),они секогаш мора да бидат во право и непостои друго мислење освен нивното...во негативни карактеристики би ја ставила љубомората(додуша во мојата врска и не е нешто изразена), преголемата нивна гордост,и напнувањета(барем кај мене ги има многу)да наприаш нешто што он мисли дека треба и мисли дека ти ако мислиш дека не треба тоа го праиш за инат,затоа што не е нормално да немаш мислење ко неговото... :)
     
    На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. julijana-beti

    julijana-beti Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    edinstvena soglasnost samo vo seksot........ne umeat da odgovorat na romanticnosta na vagata............premnogu nervozna kombinacija....
     
  6. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Мислам дека треба доста интересна да му бидеш, да покажеш силен карактер, да не дрндориш премногу и се и сешто, да бидеш активна спорт или хоби некое, да го придружуваш во неговите активности...
     
  7. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    и мојот е овен јас сум бик со подзнак лав е сеа незнам колку си одговарат тие знаци баш, ама јас и он функционираме супер само малкју љубоморичка има кај него а уште кажува демек немал ама добро е во кревет одличен а и доста упорен во нешто што го има наумено
     
  8. tweetygirl

    tweetygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    А Девица и Овен како одговараат :D :D
     
  9. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Иста комбинација :lol: И јас сум бик во подзнак лав, а тој овен :) Супер се согласуваме иако има кај него испади на љубомора, мисли дека е секогаш во право, во кревет веќе се знае :lol:
     
  10. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    a dali bi mozele da mi kazete kakva kombinacija e zensko oven a maz vaga ve molaaam :*
     
  11. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    На MarchelineAmaru и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
  12. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Дечко ми е овен и можам да кажам дека 98% од карактеристиките кои ги спомнавте се точни. Значи себични се, горди, имаат преголемо мислење за себе и тоа не го кријат. Сакаат во се да доминираат, за се нешто коментираат и секогаш се во право. Не издржуваат во досадна врска, постојано им се потребни нови предизвици и авантури. Што се однесува до добрите особини, доста се упорни, одлични љубовници, шармантни, знаат како да постапат со женско и да те излудат. Јас сум лав и според хороскоп одлично си одговараме, бидејќи и двајцата сме огнени знаци и секогаш сме за откривање на нешто ново, не сме многу романтични, повеќе би рекла страстни. Само малце ми е чудно тоа дека овновите биле љубоморни, досега барем немал некој љубоморен испад (незнам дали се водржал или не сум му дала повод за такво нешто).
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    јас сум овен и дечко ми е овен но не е љубоморен
     
  14. zaljubena589

    zaljubena589 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    7
    љубоморни, агресивни ама што знаат да сакаат знаат. ако те засака ќе те сака до крај :) а и се на се супер се во кревет :D
     
  15. zaljubena589

    zaljubena589 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    7
    Многу добра комбинација особено што и двајцата се авантуристи и сакаат да пробаат се. Ама за изневерување си се најдоа :D Сексот е идеален но и двајцата се љубоморни и кавгаџии :D
     
    На Zlatusko и Barbie-mwa им се допаѓа ова.
  16. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    А во секс, да најдобри се, уфффф... остај те го да води... :$ :)
     
  17. Panki.Friik

    Panki.Friik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    12
    Xaxax Дали си одговараат Овен и Овен ..?!?!
    Овен сум во хороскоп .. а и гледам многи ги фалите мажите схо се овен ..!!
    ХдХд
     
  18. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Јас сум водолија, дечко ми е овен. Си одговараат ли овие два знака?
     
  19. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    И јас сум овен. И мислам дека Овен-Овен е многу тешка комбинација, бидејќи стварно како да се натпреваруваат еден со друг. Многу се инаетливи и своеглави така што според мене е многу тешко да се одржи таква врска. Ако си посмирен карактер, пробај, он ќе води во се, така што ќе ти биде супер.
     
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Еве нешто околу љубовните комбинации... :)

    http://www.kafepauza.mk/astrologija/vod ... mbinacija/

    http://www.kafepauza.mk/astrologija/ove ... mbinacija/

    Инаку ни со дечко ми сме комбинација бик-овен и според тоа што го прочитав ние тешко би функционирале, но кај нас е сосема спротивно и после 2 год врска се докажа дека си одговараме. :)
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.