1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак овен?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од manevska.mila, 10 март 2010.

  1. Sanjence

    Sanjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Јас си имам една овцичка :rofl: и многу си го сакам. Има голема страст во него и во кревет не е за фрллање. Ептен зрачи со харизма и сексуална енергија. :inlove:
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    И јас си имам една, а сум една исто така... :rofl: :rofl: :rofl:
    Не посветувам мн. внимание хороспот и слично, али ова ми е втора врска со знак овен..па на почетокот бев малку скептична овој пат, посебно кога претходната беше цело време натпреварување кој е подобар, љубоморен, инает и итн итн..
    Во оваа врска, дечко ми како нема ниту една главните карактеристики шо ги обележуваат овните :lol:. Без разлика на тоа, во таа врска бев и дете за разлика од сега каде долго време сме заедно и мило ми е што немаме препреки како оние што ги имав другата врска.
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Па според астрологијата,ова е една од најдобрите комбинации.
    И јас сум вага и од искуство можам да ти кажам .
    Спротивно знаци сме со овниве и се што поседуваме ние, ним им недостига,така да се надополнуваме.
     
    На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
  4. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    овен мој :D
    аа на почетокот беше тешко не велам не ! инат!!! ама со тек на време си го засакав и тој овен во него,па понекогаш ми фали тој инат :D
     
  5. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Само да ви кажам овен и вага беше неуспешен план,аааааауф толкава агресивност немав сретнато,што му падне на ум веднаш кажува,потоа се кае и се извинува али иди бегај.Подобро удри ми шлаканица,отколку лош збор! :^)
     
  6. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Јас сум овен и имав една незнам дали да ја наречам врска ама ајде,со ОВЕН.Сексот нема да го заборавам додека сум зива значи комбинацијава гори од страсти,но во се друго зборам за секојдневие разговор или не дај бозе некоја дискутабилна тема уфф :@ мислам дека сфатив колку тезок карактер мозам да бидам некогас,се гледав себеси во неговиот карактер,исти потполно тоа сто јас сакам да го имам пр внимание го сака и тој и во исчекување и двајцата и ред други работи ептен исти а сличностите се одбиваат и мислам дека ако продолзевме до сега некој ке бесе во нервно.НO!немора секогас да значи,големо влијание има подзнакот и месечината е во насиот случај се бесе исто да го барав немасе да го најдам,сигурно кармата ми го пратила да ме казни.karma,you are a bit*h ! :emo:
     
  7. FDV05

    FDV05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Каква комбинација се вага подзнак - шкорпија, месечина - овен и овен, подзнак - лав ? :D
     
  8. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Абе тие можат да се прават јаки фраери, ама малку и направиш филм има да ги вртиш на малиот прст ;)
    Тие сакаат љубов, ама нем одма да и ја шлапнете во фаца. Полека... корак по корак ;)
     
  9. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Бев во ваква врска. И сеуште се чудам колку спротивни карактеристики од овен имаше дечково. Мирен, тивок, на се потврден одговор да се давало. Каква агресивност, каков инат, какви фраери.. ништо од тоа. :rofl:
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Баш и не се согласувам..
    Овенот најмногу си одоговара со Лав и Близнаци, а долго пријателства може да има со Водолија!!
     
  11. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Стојам позади ова апсолутно!!! И јас сум овен, одев со овен 6 месеци и тоа беше мојата најстрасна врска ever!!! Секој што има „пробано“ овен, знае за што зборувам ;)
     
  12. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Можам да кажам од мое субјективно мислење само дека ако на Овен му свртиш грб тој ќе трча по тебе. Тие се енергични, самобендисани и испод цена им е ако им речеш не. Биди недостапна и тој ќе се обиде со својата енергичност да те освои. :)
     
  13. zlatapetkova

    zlatapetkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    55
    Енергични се...и големи авантуристи,Кога сакаат нешто да освојат...Ќе го освојат.
     
    На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lampionov

    Lampionov Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Хм... Интересна тема. :)
     
  15. Lampionov

    Lampionov Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Ајде бе девојки живнете ја темава, што сте вака досадни? :)
     
  16. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Сакаат да ловат, особено жените овен се ловци.
    Ќе ве освојат максимално. Ама не сакаат предолго да чекаат. Ќе се оладат. Кога е моментот, опуштете се они ќе знаат што да направат. Не сакаат игри, ама ич. Сакаат возбудливо, умствено и физичко освојување.
    А за во иднина, од партнерот сакаат внимание, поткрепа, возбуда, енергичност, добар изглед...
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Со овните имам лошо искуство, не само кога станува збор за љубовни врски, туку онака општо. Ретко кога сум се согласувала со овен. Кога и да дојдам во контакт со некој од овој знак, имаме конфликти и несогласувања. Енергични се и сакаат се да биде по нивно. Ретко кога прифаќаат критика или туѓо мислење, а јас сум се погодила таква, да си кажувам се што мислам.
    Во љубовта се страсни, но многу непостојани. Како да неможат да се посветат доволно долго на една иста работа, големи авантуристи се.
     
    На hermosa и Vekap им се допаѓа ова.
  18. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    jas sum oven и то4но е дека кога сакам да освоjам некоj тоа го правам само со поглед. инаку сум во врска со машко овен 3 години и сташно е лjубоморен некогаш е инает голем ама убо ни е сега за сега
     
  19. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски

    Мајка ми е Девица а татко ми е Овен.Сосема спротивни карактери.Ама ете функционираат заедно.Не е се до хороскопот,тука се вмешани и други фактори. 8)
     
  20. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Исто и јас имам искуство со двајца овни, али веке дечко овен не... јас сум риба во хороскоп и дефинитивно не си одговарам со овен