1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со маж во знак овен?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од manevska.mila, 10 март 2010.

  1. peterpan

    peterpan Активен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    А како може да биде врската ако и двајцате се ист знак пр овен?
     
    На MitMax му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nicenicegirl

    nicenicegirl Активен член

    Се зачлени на:
    29 април 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11
    многу добра знаците од исто поле си одговаараат, во случајот два овни се од елементот оган , комбинацијата би била совршена, но тоа е само во овај случај и во случајот кај два лавови :)
     
  3. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    Мислам дека нивната самоувереност, енергичност, шарм ме привлекува. Исто така би рекла лојални, решителни, љубоморен, страствени, срцкасти. :inlove:

    Тој е жарче кое, ако не знаеш како со него, можеш да се изгориш.
     
  4. princess11ska

    princess11ska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    64
    Јас сум овен и дечко ми е овен. Мноооогу сме тврдоглави и двајцата и мнооогу избувливи, особено јас, а што се однесува на тврдоглавоста најчесто попушта он. Имаме многу бурни кавги. Од глупост знаеме да направиме голема кавга. Позитивно е што многу бргу се смируваме, бргу ни поминува нервозата. Сепак мислам дека треба малку повеќе толерантност за да успее една ваква врска :)
     
  5. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Прашање е, како со ЖЕНА во знак овен? :lol:
    Јас сум овен ^^
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    А бившиот ми викаше „не сум типичен овен“. Ма кого лажеш бре? :D Со разликата што болдираните особини преовладуваа и ги гушеа и малите количнини на овие...како да ги кажам...не-болдирани. :D Па затоа нели стана и бивш.

    Во мојот ex-случај, би додала и крајно себични.

    И брат ми е овен...типичен во негативен поглед.

    A имам најдобра другарка овен со која 12 години не сме се налутиле ни еднаш за која све би направила.

    Е ај сеа де...
     
  7. Teodora29292

    Teodora29292 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Како со овен? :D никако... бар ако збориме за комбинација шкорпија - овен

    Од искуство мое.. освен што ќе се караат и ќе се инатат и лутат за секоја ситница, а овнот знае да биде многу упорен дури и кога не е во право знае да оди до крај и да не попушта, што може да доведе до сериозни расправии. Разликата е што нив им мине брзо лутина и после се однесуваат како ништо да немало предтоа, али шкорпиите итекако држат лутина и не забораваат што се случило, што значи ваквото однесување на овнот може многу да ги нервира некои шкорпии (посебно оние лошките ;) како мене) и како што знаеме.. чашата ќе прелие некој ден и ќе се распадне се...



    Ако има нешто во што се слагаат тоа е сексот... предиграта е кратка и обично сексот не е толку нежен.. затоа што и шкорпиите и овните се водени од марс и во кревет се агресивни и премногу страствени.. :D
    Лудо и незаборавно.. во кратки црти тоа би бил описот ;)
     
    На Vekap му/ѝ се допаѓа ова.
  8. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Ама посебни се.. Барем мојот 8)

    За караниците зависи до карактерот не е се до знакот :!: јас сум шкорпија, тој е овен и супер ние. И не држи лутина како мене вистина дека брзо заборава и НЕСАКА ДА СЕ ПРИСЕТУВА (ако јас му плескам се в лице, по некое време ако згрешил :$ ). А за сексот се немаме пробано :P
     
  9. Teodora29292

    Teodora29292 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Изгледа кај мене грешката беше тоа што ќутев.. и што очекував тој самиот да стане свесен за грешките што ги прави и да се промени, али изгледа треба ова твоево да се проба ... :)

    А за последното.. :D нема да се покаеш, верувај ми ;)
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  10. RainGirl92

    RainGirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    53
    Овните се многу тврдоглави луѓе искрено :) Кога ќе намислат нешто мора така да биде. Јас сум во врска со риби и јас сум риби :)
     
  11. Lejly

    Lejly Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    дечко ми е овен,а јас сум лав...Што мислите за комбинацијава,си одговараме? :D
     
  12. pearlll

    pearlll Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    23
    од моето искуство со овен можам да кажам дека во кревет немам речиииии :inlove: чиста 10 ка одлични лјубоџии се овенчињата, секогаш спремни за акција и општо имаш чуство дека мажиште имаш до тебе :) , романтиката не очекувајте од овен гестови и слични работи , инает ако го фане е тоа е веќе страшна работа , мојот ретко го фаќа ама коа го фане добро го држи и тоа најчесто е за банална работа ...
     
    На lola90, Lejly и tessie им се допаѓа ова.
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
  14. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    а дали знаете како во хороскоп со рак? мн.постар (8)години
    јас сум девица ...ај ве молам пишете. благодарам од напред.
     
  15. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Бог нека ви е на помош!
     
    На buba4e89, SexiLy, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425
    Со маж овен, тешко!Многу тешко.Е да ми кажуваше некој дека се вакви немаше да поверувам...Посесивни,тврдоглави,лути,знаат да се лутат за секоја можна ситница,да бидат љубоморни... :devil: Со нив ќе ви требаат вишок нерви дефинитивно, затоа што воопшто не се едноставни.

    Ти ќе им кажеш нешто, тие не веруваат, ако не е по нивно се лутат ненормално до максимум,се си мислат дека ги вараш со овој-оној со кој ќе стигнеш...Абе забегани, ти тестираат нерви. Претеруваат ! :!:
     
    На lola90, stetoskop и tessie им се допаѓа ова.
  17. didicool

    didicool Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    85
    Јас имам дечко две години што е овен, а јас сум риби во хороскоп. Ептен невообичаена комбинација, но сепак ние функционираме супер имаме свои моменти на испади и на инаети, но со разговор се се средува. Задоволна сум од него :)
     
  18. Gocaa

    Gocaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2013
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    90
    А дали има значење подзнакот?
    На пример тој е риба во хороскоп со подзнак овен.
    Јас повеќе му наоѓам карактериситки на овен отколку на риба.
    Можно ли е подзнакот да му е доминантен?

    Голем дел од работите што се кажани овде за овен ептен се поклопуваат со негов
    карактер. Се чудам што е толку љубоморен, кога гледам сите иста карактеристика ја давате.
    Не реагира отворено кога е љубоморен или кога ќе го закачиш несакајки со нешто, туку враќа
    тенденциозно и со намера, со нешто што знае дека ти е слаба точка.
    Лесно навредливи и при првата можна прилика се осветува;
    ако не постои таква, во состојба е самиот да ја создаде.

    Не знаат да трпат.

    Како да постапам? Интелектуално и се друго многу се согласуваме, немаме кавги,
    ама недај боже на шала и ли несакајки да му закачиш Ахилова пета.
    Ме нервира. Многу ме нервира. Ми ја научи салбата точка и се за тоа ќе ме закачи.
    За среќа кратко трае, си го кажув уз муабет, му олеснува изгледа и после пак ме сака.
    Да го баталам ли? Не ми се допаѓа осветољубивост. Ич!
    Иначе јас сум вага со подзнак рак.
    Знам дека вага и овен си одговараат. Јас сум како магнет за овнови, сами ми се лепат.
    Абе ко ќе видам некој ко ќе ми се приелпи ко салотејп, органски знам дека е овен :D .


    Си имав порано еден овен, одлично одеше, по малку посесивен, ама по малкуцка,...

    Некоја идеја или совет, pls. :) многу ќе ми значи ваш коментар.
     
  19. didicool

    didicool Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    85
    Вака и јас забележав на почетокот дечкото ми беше доста затворен не сакаше да зборува за минатото и слично, исто не покажуваше некоја посебна љубомора ама се гледаше дека нештото му смета или слично, за лутење да не правиме муабет хаха прв беше секогаш и за шалите, но не и сега со тек на време се смени колку толку не викам дека не се лути или слично само во умерени граници е. Нашите знаци наводно не се совпаѓаат воопшто, но ете скоро 2 годни сме заедно и не сме се разделиде ни на ден. Јас сум риби со подзнак близнаци мене цел живот ми викаат дека ми е утнат знакот затоа што ни сум некоја сентиментална, ни чувствителна, така да од мое лично искуство може да биде тоа дека подзнакот повеќе доминира во карактерот на одредена личност, не на сите нормално.
    Треба да седнете и да си направете искрен муабет (како ние што правевме) за тоа што сакате и како сакате, нормално да си кажеш што не ти се допаѓа и што треба да се подобри во врска со него и со вашата врска, критики ќе има и за тебе, и потенцирам според мене не е во ред да се удира само кај што си најслаба, не сте мали деца, се што сакаш да биде поинаку треба да го кажеш ако си ќутиш и ако си враќате секој пат нема ништо да биде. Се надевам дека ти помогнав со ова, ако не бидува животот е пред тебе ;)
     
    На Gocaa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. top-of-the-world

    top-of-the-world Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    9
    Прво те сфатив дека ти си овен, а тој риби и за тоа тргнав да одговорам, ама сум читала друго мислење :D
    Не се гледа толку по подзнакот туку поважните планети како склоп се набљудуваат.
    Вага и риби и не е некоја комбинација, ама ако дошло до привлечност другите планети ви се поклопиле на некој начин.
     
    На Gocaa му/ѝ се допаѓа ова.